Šablony hlásí: vyrostly jsme z názvu Curly

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

V poslední revizi se ve filtru CurlyBracketsFilter objevila metoda setDelimiters(), kterou lze nastavovat tvar syntaxe makra, tedy levé a pravé ohraničení.

Pokud bychom chtěli psát šablony ve stylu Djanga, stačí nastavit

$this->setDelimiters('\\{[{%]\s*', '\s*[%}]\\}');

Výhodou je, že delimiters lze nastavovat i za chodu! Když bychom si vytvořili párové makro např. {macros 'delimiter mode'} ... {/macros}, bylo by možné pro určitou část šablony použít jiný formát maker. Například dvojité {{...}} v JavaScriptu, nebo nějaké „neuhodnutelné“, což by vlastně představovalo vypnutí (ano, přiznivci literal tak mají možnost jej implementovat). Párová makra lze zapsat pomocí n:atributů, takže by šlo i třeba

<script n:macros="off"> // nebo "doubled", ...
...
</script>

Nicméně to jsem odbočil. Filtr CurlyBrackets se z jedné metody a callbacku obrovsky rozvinul a od složených závorek abstrahoval. Jeho název, který ostatně nikdy nebyl dobrý, tak pozbývá smyslu. Je asi na čase vymyslet název nový. Nějaké tipy?

Dragon Jake
Člen | 20
+
0
-

Pěkné, ale CurlyBrackets jsou CurlyBrackets :) Ad jméno, proč ne prostě NetteFilter? Je to krátké, rychle a pohodlně se to píše. Případně další kandidáti: SmartFilter, MacrosFilter, CoolFilter (už trochu ujeté)

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

Nad SmartFilter a MacrosFilter jsem uvažoval také. Název SmartFilter je takový pěkný projev zoufalosti, hezky by ladil s SmartCachingIterator :-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Proč prostě a jednouduše nepoužít Nette\Smarty nebo něco podobného? je to přece se Smarty dost podobné ne?

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

nebylo by dobré CurlyBracektsFilter ponechat a pro n: syntaxi vytvořit filtr nový? NetteFilter není špatný název. MacrosFilter je moc obecný

jasir
Člen | 746
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nad SmartFilter a MacrosFilter jsem uvažoval také. Název SmartFilter je takový pěkný projev zoufalosti, hezky by ladil s SmartCachingIterator :-)

SmartMacrosFilter ? ;-)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Shodou okolností mě včera napadl také NetteFilter, je to takové .. jak to říct .. Nette!

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

paranoiq napsal(a):

nebylo by dobré CurlyBracektsFilter ponechat a pro n: syntaxi vytvořit filtr nový?

Asi nebylo. Ono to sice vypadá jinak, ale ty makra jsou společná.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Ona je hlavně společná parsace.

buff
Člen | 63
+
0
-

„Smart“ neříká vůbec nic, „Nette“ říká aspoň to, že je to filtr z distribuce a obecnost toho názvu dokonce naznačuje, že tam žádný jiný není (to může být ale v budoucnu i nevýhoda). Mě napadl jen NetteTemplatesFilter. Anebo pojmenovat ten šablonovací jazyk (všiměte si, že to je zcela nový problém ;-)) a ten filter pak pojmenovat po něm.

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

Anebo pojmenovat ten šablonovací jazyk (všiměte si, že to je zcela nový problém ;-)

Nette Latte Template ;->

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Dle mého jsou všechny modifikace „Smart-y“ k ničemu…moc to v člověku evokuje Smarty a to asi nechceme ;-)

Prefixování názvem „Nette“ mi přijde zase trošičku nudné ;-)

Proč nezůstat třeba na „CurlyTemplate“? :-) V názvu není „Brackets“, takže názvová provázanost s „kudrnato závorkovatými delimitery“ tu není a přitom zůstává v podstatě zaběhlý výraz „Curly“ :-) Navíc „kudrnaté – načechrané – kučeravé“ šablony…zní to hezky, ne? Dalo by se říci i „vymazlené“ :-D Já nevim, mně to přijde jako nejlepší volba :-)

jakubkulhan
Člen | 55
+
0
-

NN – Nette notace

pmg
Člen | 372
+
0
-
Nette\Template\CurlyFilter

+1

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

CurlyFilter +1

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nette\Template\NellaFilter

Tohle prosim ne nebo budu kolidovat ve svem CMS (ktere se prave Nella jmenuje).

PS: snad se konecne dokopu a dodelam to do podoby kdy to pujde pustit ven…

na1k
Člen | 288
+
0
-

Jsem taky za Kudrnatý Filtr :)

A kdyby to mělo být něco jiného, tak určitě ne Smart-, Smarty-,… Až moc to evokuje něco jiného a Nette přece není framework co opakuje, ale naopak razí vlastní, nejlepší cestou :)

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

Jaký je ale rozdíl mezi CurlyFilter a CurlyBracketsFilter?

Tohle prosim ne nebo budu kolidovat ve svem CMS (ktere se prave Nella jmenuje).

Aha. A to je CMS nebo filter?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Taky trochu nechápu v čem je název novější, když jen odeberete Brackets, ale dobře…

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

Nette\Template\SmartFilter – mohl by evokovat Smarty, což je nežádoucí

Nette\Template\CurlyFilter – je sice kratší než CurlyBrackets, ale název je stále spjat s { … }

Nette\Template\LatteFilter – jo, to je dobrý nápad (pikoška)

Nette\Template\NellaFilter – doplněk k Latte

Nette\Template\HandyFilter, HandilyFilter, EasyFilter – název vyjadřující konkrétní vlastnost

jasir
Člen | 746
+
0
-

Tak když už ty šablony vyrostly, nemaj sklon k brzké plešatosti? BaldFilter ? ;-)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Latte je kafe, Nella je ženská. Nejlíp to chce zcela nový název, na vymýšlení jmen ale nemám moc talent, tak mě nic nenapadá.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Tohle prosim ne nebo budu kolidovat ve svem CMS (ktere se prave Nella jmenuje).

Aha. A to je CMS nebo filter?

CMS se jmenuje Nella a mam vnem vlastni filter NellaFilter (rozsireni CurlyBracketsFilter).

Btw jeste me napadlo TinyFilter.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Jen tak z patra, možná to budou blbosti:

  • Nette\Template\AuxFilter
  • nebo Nette\Template\AuxilliaryFilter – jako pomocný filtr (opravdu pomáhá! :)
  • Nette\Template\ContextFilter – filtr vyprodukuje výstup, který je závislý na kontextu.. :) (možná je to nesmysl ;) )
  • Nette\Template\SimplificationFilter – zjednodušující opravdu je :)
  • Nette\Template\ShortcutFilter – zkracující filtr – tedy zkrátí mi práci a námahu
  • Nette\Template\BlueCollarFilter – to už je hodně abstraktní, blue-collar neboli dělník, tedy filtr, který většinu práce oddře za vás… :)

No, většinou jsou to kraviny, ale co… :)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

také nejsem moc na vymýšlení, ale to LatteFilter se mi moc libí. Je to krátké, zní to dobře a ladí to s Nette.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nette\Template\CurlyFilter – je sice kratší než CurlyBrackets, ale název je stále spjat s { … }

To právě není tak docela pravda. To, že má Curly název nějakou vazbu na „kudrnaté závorky – {}“ víš ty, vím to já a ví to komunita, která se teď kolem Nette pohybuje. Pro nově příchozí to nebude znamenat zhola nic a žádnou spojitost mezi delimiterama šablon a názvem šablonovacího filtru hledat nebudou.

Naopak pro nás to bude mít přínos v tom, že se nebudeme muset učit nová slova (jak jsem tu někde četl Auxilary, Latte, Simplification a já nevím co ještě…), ale budeme moci stále používat zaběhnuté Curly…navíc je to hezká vzpomínka na to, z čeho že se tento filter vlastně vyklubal ;-)

redhead napsal(a):
Taky trochu nechápu v čem je název novější, když jen odeberete Brackets, ale dobře…

Název je novější právě v tom, že není očividná vazba na závorky – pro nové uživatele Nette (rozuměj, zmizí Brackets)…přitom zůstane zastarale „Kudrnatý“.

Ale jsou to jen mé myšlenkové pochody, s kterými se, zcela jistě ;-), spousta z vás neztotožní :-)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

a co aby se konečně uplatnila „Nettela“? (Nette Template Language)

mimochodem, co je to pikoška? ^_^

Cifro
Člen | 245
+
0
-

DragonInteractive.com má názov js súboru s jQuery frameworkom ako Cappuccino.js a skripty majú v Latte.js. To len tak pre zaujímavosť :)

Mne sa tiež páči LatteFilter ^_^

kravčo
Člen | 721
+
0
-

LatteFilter mi evokuje filter do kávovaru, nemôžem si pomôcť…

Mne napadlo UltimateFilter, čo ale nie je celkom pravda a je to také… až príliš neskromné…

Alebo Nette\Templates\DefaultFilter, čo presne odráža momentálnu situáciu (curly je predvolený a automaticky registrovaný), no nevyjadruje to nijako jeho silu – skôr ho to stavia do trochu podradnej role… Aj tak pri zachovaní čím kratšieho názvu zrejme ťažko vyjadríme jeho silu či črty. Zatiaľ môj favorit :)

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

kravčo napsal(a):

LatteFilter mi evokuje filter do kávovaru, nemôžem si pomôcť…

Hochu! Někdy ti musím udělat dobré latté :-))

kravčo
Člen | 721
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Hochu! Někdy ti musím udělat dobré latté :-))

Beriem ťa za slovo :)

David Grudl
Nette Core | 8136
+
0
-

paranoiq napsal(a):

Anebo pojmenovat ten šablonovací jazyk (všiměte si, že to je zcela nový problém ;-)

Nette Latte Template ;->

Vlasto, díky za nápad a gratuluji, zapsal jsi se do historie Nette Frameworku :-)))

https://api.nette.org/…eFilter.html

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

člověk něco z legrace plácne a ono se to uchytí. acho jo :]

EDIT: ba ne. jsem poctěn :)

Editoval paranoiq (2. 9. 2009 12:44)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

jasir napsal(a):

Tak když už ty šablony vyrostly, nemaj sklon k brzké plešatosti? BaldFilter ? ;-)

+1 :-D

paranoiq: gratulace :)

Editoval HosipLan (13. 10. 2009 16:32)