Class ‚Nette\Mail\SendException‘ not found

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kikinet
Člen | 35
+
0
-

Ahoj,

tohle mi vyskakuje pokaždé, když volám $mailer->send($mail);

Třída SendException opravdu neexistuje. Je vytvořená v \Mail\exceptions.php, což však ve vendor není.

Jak se tohle řeší? Nebo jsem něco přehlédla?

Felix
Nette Core | 1190
+
0
-

Nette\Mail\SendExpcetion existuje. Nevymazala jsi si ji nejak. Pripadne zkus smazat vendor a udelat composer update.

Jake nette pouzivas?

kikinet
Člen | 35
+
0
-

Felix napsal(a):

Nette\Mail\SendExpcetion existuje. Nevymazala jsi si ji nejak. Pripadne zkus smazat vendor a udelat composer update.

Jake nette pouzivas?

Ano, pomohlo smazání a composer update. Před vymazání to psalo pouze nothing to update. Děkuji :)

Editoval kikinet (30. 7. 2015 20:44)

petr.pavel
Člen | 535
+
0
-

Mě se stalo totéž a smazání + composer update to také vyřešilo. To ale neřeší skutečnou příčinu.

Ověřil jsem, že pokud nový projekt vytvořím doporučovaným způsobem přes composer create-project nette/web-project, SendException se nestáhne.

Composer mi při tom nahlásil:

Warning: The lock file is not up to date with the latest changes in composer.json. You may be getting outdated dependencies. Run update to update them.

Když jsem pak zavolal composer update, nic se nepřidalo.

Tyto soubory chybí (oproti tomu, co se stáhne po smazání vendor a composer update):

vendor/nette/mail/src/Mail/exceptions.php
vendor/nette/application/src/Bridges/ApplicationLatte/UIRuntime.php
vendor/nette/tester/src/Framework/AssertException.php

a taky ještě hromada balastu typu readme.md a contributing.md, examples atd. Pár souborů je různě dlouhých, ale asi to budou konce řádků, protože textový obsah je stejný.

Koukám, že už k tomu někdo vytvořil issue, doplním ho.