Existuje ukážka jednoduchého webu v Nette?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
hurvajs
Člen | 86
+
0
-

aha napsal(a):

to DocX:
Já se také snažím, ale bohužel kolegů nemám, s PHP začínám (měsíc na tom intenzivně pracuju), s Nette taky. Hledám tedy nějakou „cestičku“, která by mi osvětlila zákonitosti fungování Frameworku. Z kusých info si udělá představu člověk, který už o problematice něco ví a má základ pro to, něco si domyslet a dokombinovat. Z nám to z jiných oblastí. Nicméně ten okomentovaný Akrabat v ZF (viz. výše) už určitou představu dává. Ale je to málo. Asi tak.

Tomuhle ja moc nerozumim… V distru Nette jsou preci priklady na pouziti, nepotrebujes tedy zadne dalsi navody nebo jine nesmysle. Vzdy je lepsi si sednout a zacit psat nejakou aplikaci – mozna trivialni, ale snazit dodrzovat MVC, resp. MVP a OOP. To ze budes mit tunu navodu Ti stejne nikdy neda stejny vysledek jako kdyz si neco naprogramujes. Je jasne, ze OOP mozna neni ze zacatku moc pochopitelne, ale bud rad, v PHP neni zase tak hrozne.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

hurvajs: Mno nevím. Když jsem s Nette začínal, tak jsem z těch příkladů vyčetl teda velký kuloví. Pokud by měl být nějaký příklad opravdu pro začátečníka, tak by musel být lépe okomentovaný. Nebo podstatně jednoduší. V podstatě z příkladů se mi podřilo na začátku pochopit akorát formuláře a to ještě jenom trochu, protože jsem nevěděl, že PHP má něco jako callback a jak to používat. :D

Oggy
Člen | 306
+
0
-

honzakuchar napsal(a):

hurvajs: Mno nevím. Když jsem s Nette začínal, tak jsem z těch příkladů vyčetl teda velký kuloví. Pokud by měl být nějaký příklad opravdu pro začátečníka, tak by musel být lépe okomentovaný. Nebo podstatně jednoduší. V podstatě z příkladů se mi podřilo na začátku pochopit akorát formuláře a to ještě jenom trochu, protože jsem nevěděl, že PHP má něco jako callback a jak to používat. :D

Podobná zkušenost.. myslím, že by si Nette zasloužila lepší dokumentaci..

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Nette zasloužila lepší dokumentaci..

David na ní pracuje. (má na ni vyhrazený celý srpen)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Ještě mě napadá: četl jsi článek na Zdrojáku?

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

David na ní pracuje. (má na ni vyhrazený celý srpen)

Hele… :-)