Nette Neon Routing OneWay

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
2bfree
Člen | 248
+
0
-

Ahoj,

na stránce dokumentace ke konfiguraci je popsán skvělý způsob, jak konfigurovat router v neonu. Jen jsem neprisel na způsob, jakým způsobem definovat ONE_WAY routu pro index.php

Uvažoval jsem o variantě zápisu:

nette:
	routing:
		routes:
			index.php: !Homepage:default
			'<presenter>/<action>[/<id>]': Homepage:default

Má vůbec smysl dělat pull-request, nebo je tato varianta routování víceméně deprecated?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+1
-

Jakože vykřičník? To určitě ne, pletlo by se to se signálem nebo negací. Jiný symbol nejspíše ano.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+13
-

Já považuji konfiguraci rout v konfigu za blbost a jsem tedy proti tomu ji jakkoliv zlepšovat.

uestla
Backer | 796
+
+2
-

Nejsem ani pro jiný symbol, nebylo by to robustní – flag je víc a dají se kombinovat.

Tohle už se hlavně řešilo.

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

Pokud by se nad tim uvazovalo, ze by se to pridalo, tak mi prijde vhodny znak nejaka „sipka“

„>“ nebo z utf8 :-) tam jsou krasne „↛“
„↦“

2bfree
Člen | 248
+
-2
-

Osobně mi přišla konfigurace rout v neonu jako zbytečnost, ale teď dělám jednoduchou microsite o jednom presenteru a v ten moment se mi to začalo líbit jako možnost. Jen ten ONE_WAY na index.php by to chtělo.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+4
-

Trochu OT, ale ONE_WAY pro index.php jsem nikdy nepochopil. Proč to potřebuješ? Čemu vadí, že http://example.com/index.php vrátí 404? Odkazuje na to snad někdo?

2bfree
Člen | 248
+
0
-

Tak takhle na to koukat mě opravdu nenapadlo. Díky za tip :)

2bfree
Člen | 248
+
0
-

Filip Procházka napsal(a):

Jakože vykřičník? To určitě ne, pletlo by se to se signálem nebo negací. Jiný symbol nejspíše ano.

Ono je to de-facto negace, jelikož taková URL nebude generovaná, jen ji to umí obsloužit.

Ale když vidím popularitu této technologie, tak to asi nemá smysl se snažit o rozvoj :)