Nastaveni development a production pristupu do databaze

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
41095
Člen | 6
+
0
-

Dobry den,

narazil jsem u nette verze 2.2-RC4 na problem s rozdelenim sekci v configu. Drive, ve verzi 2.0 vypadal muj config.neon (zjednodusene) takto:

common:
	php:
		date.timezone: Europe/Prague

	nette:
		database:
			default:
				dsn: '%database.driver%:host=%database.hostname%;dbname=%database.database%'
				user: %database.username%
				password: %database.password%
				debugger: true
				explain: true
				reflection: conventional
production < common:
	parameters:
		database:
			driver = mysql
			hostname = "localhost"
			username = "root"
			password = "neco"
			database = "aaa"
			charset = "utf8"

development < common:
	parameters:
		database:
			driver = mysql
			hostname = "localhost"
			username = "root"
			password = "neco"
			database = "bbb"
			charset = "utf8"

pokud se ale ve verzi 2.2-RC4 pokusim config.neon rozdelit take do sekci, tak mi to konci chybou
Found sections ‚common‘, ‚production‘ in configuration, but corresponding extensions are missing.

nyni vypada muj config v 2.2-RC4 nasledovne:
config.neon:

parameters:
php:
	date.timezone: Europe/Prague
nette:
	application:
		errorPresenter: Error
		mapping:
			*: App\*Module\Presenters\*Presenter
	session:
		expiration: 14 days

config.local.neon (nacitam ho v bootstrapu hned za config.neon)

parameters:
nette:
	database:
		dsn: 'mysql:host=localhost;dbname=bbb'
		user: root
		password: neco
		options:
			lazy: yes

a tudiz nejsem schopen nastavit udaje do databaze pro produkci a nasledne pro vyvoj… delam chybu nekde ja nebo je problem ve verzi 2.2-RC4? Mam provest upgrade na stable 2.2.2? pripadne jak vypadaji vase configy abych se inspiroval? dekuji moc za pomoc.

japlavaren
Člen | 404
+
+6
-

v novom nette pouzi config.local.neon rozdielny u seba na localhoste a na serveri

Michal Vyšinský
Člen | 608
+
0
-

a ignorovaný v gitu :)

41095
Člen | 6
+
0
-

ano, tak to presne mam.. ale v minule verzi nette se mi libila ta moznost mit conig rozdeleny na sekce… jelikoz zdrojove soubory nahravam na server pres FTP a kolikrat vezmu celou slozku logic a nahraju ji a zapomenu, ze nemam prepisovat i config… a jelikoz je v ni pouze jeden config.local.neon, tak se mi prepise coz je nezadouci… pokud jsme mel v configu sekce, tak mi nevadilo ze jsem prepsal i config, jelikoz nette poznalo, ze ma brat udaje z produkcni sekce… takze je to tak, ze v nove verzi Nette to nelze, chapu spravne?

David Kudera
Člen | 455
+
0
-

To už je pak jednoduchý. Použít nějaký šikovnější deployment než jen vzít složku a šoupnout ji na ftp ;-) viz třeba jedno docela nedávné téma . Trochu níž se to tam taky řešilo. Určitě se ti to vyplatí

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

myslim, ze funguje neco jako

$configurator->addConfig(..., $configurator::AUTO);

ale pro konfiguraci specifickou pro stroj bys rozhodne mel pouzivat config.local.neon, jak jiz bylo zmineno