Platnost sessions i pro subdomeny

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
motorcb
Člen | 552
+
0
-

Zdravim.

Jedu na nette 2.1.2 a řeším přihlašování uživatelů.
V aplikaci využívám i subdomeny. Uživatel se přihlásí na www.mojedoman.cz ale když jde na fotbal.mojedomena.cz tak není přihlášený, protože session je platná pouze pro doménu www.mojedoman.cz, je to tak?

Jak nastavím platnost session i pro subdomény?

Děkuji za rady

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Neon

nette:
	session:
		cookie_domain: .domena.cz

POzor, musi tam byt ta tecka pred domenou

Editoval Jiří Nápravník (11. 4. 2014 14:19)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Jirko, pro lepší přehlednost zápisu můžeš použít zvýrazňování syntaxe

Pavel Macháň
Člen | 282
+
0
-

S cookie domain sem mel docela problém, když sem ji chtěl použít pro CMS (raději sem to nechal oddělené). Nevím čím to bylo, ale v různých prohlížečích si to dělalo co chtělo. Ve FF to bylo OK, ale pokud sem to prubnul třeba v IE nebo v Chrome tak se někdy stávalo, že se neustále generovalo nové session co request.

Jan Mikeš
Člen | 771
+
0
-

EIFEL: tento problem jsem mel take a bohuzel nevyresil, tak jsem to vzdal a na cross subdomains sessions jsem se vykaslal..

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Tomas: díky za upozorneni nejak jsem zapomnel, opraveno

session cross-subdomain pouzivam uz nekolik let, i na jednom projektu kde je pres 50tis lidi denne a neshledal jsem zadny problem ani stiznost…

motorcb
Člen | 552
+
0
-

@Jiří Nápravník:

pokouším se zprovoznit pro tyto subdomeny:

a stále se mi to nedaří… Nekouknul bys na to prosímtě? Zdrojáky jsou na GitHubu: https://github.com/…s-subdomains
Pokud se přihlásím na subdoméně fotbal.mojedomena.local na ostatních subdoménách přihlášený nejsem…
Používám defaultní instalaci EasyPphp

Díky

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Na první pohled tam nic nevidím. Zkoušel jsi i čistý prohlížeč? Anonymní okno, příp. vymazat cache/cookies apod? Takhle když se dělají divočiny se session tak se cachuji a dlea to pak bordel

motorcb
Člen | 552
+
0
-

@Jiří Nápravník:
Ano, zkoušel jsem i všechny prohlížeče…

Tomen
Člen | 8
+
0
-

@motorcb stáhni si do FF Web Developer a smaž si ze všech subdomén cookies pro danou doménu. Potom ti to asi začne fungovat. Měl jsem stejný problém a fungovalo to, jen kvůli starým cookie se to tvářilo, že to nefunguje. Když jsem se odhlásil a následně na všech subdoménách smazal cookie potom i na té přihlašovací stránce a přihlásil se, tak jsem již byl přihlášení napříč všemi subdoménami.