[2009-05-04] Stable a development version, verze 0.9

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8108
+
0
-

Ode dneška má Nette Framework plnohodnotnou stable a development verzi.

Ve frameworku se chystají dvě zásadní featury, jedna se týká šablon, bloků a snippetů, druhá souvisí s formuláři a třeba validací na straně modelu. Z praktických důvodů jsem tedy uzavřel větev 0.8 a označil ji jako stable a otevřel novou vývojovou větev 0.9.

Starší fungující projekty můžete nechat na stabilní verzi 0.8

Všechny novinky se budou promítat do verze 0.9, kterou nadále považujte za vývojovou a nahrávejte ji na ostrý server s vyšší opatrností.

Pro přechod 0.8 → 0.9 postupně vznikne návod. Prvotní změnou je, že byly odstraněny všechny deprecated metody, viz changelog. Zejména:

  • nejsou už podporované metody presentXyz() v Presenteru (nahrazeno za actionXyz())
  • nejsou už podporované parametry view v routách (nahrazeno za action)
  • live mode nahrazen za production
Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

A metoda AjaxDriver::link stále není deprecated

Editoval Honza M. (5. 5. 2009 16:29)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Ve frameworku se chystají dvě zásadní featury, jedna se týká šablon, bloků a snippetů, druhá souvisí s formuláři a třeba validací na straně modelu.

Kdy to pujde ven? Já jen že se chystám přepsat jeden projekt na nette tak abych nemusel za týde/měsíc znova… Btw je někde aktuální roadmapa/todo list co se chystá na čem se dělá atd?

David Grudl
Nette Core | 8108
+
0
-

Honza M. napsal(a):

A metoda AjaxDriver::link stále není deprecated

Není, ale je na řadě, už píše závěť ;)

David Grudl
Nette Core | 8108
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

David Grudl napsal(a):

Ve frameworku se chystají dvě zásadní featury, jedna se týká šablon, bloků a snippetů, druhá souvisí s formuláři a třeba validací na straně modelu.

Kdy to pujde ven? Já jen že se chystám přepsat jeden projekt na nette tak abych nemusel za týde/měsíc znova… Btw je někde aktuální roadmapa/todo list co se chystá na čem se dělá atd?

V nejbližších dnech, ale než se to usadí, může to trvat měsíc. Obecně není problém postavit web na 0.8, ta už je navždy neměnná.

michalh
Člen | 22
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Starší fungující projekty můžete nechat na stabilní verzi 0.8

Pro přechod 0.8 → 0.9 postupně vznikne návod. Prvotní změnou je, že byly odstraněny všechny deprecated metody, viz changelog. Zejména:

To je super věc a myslím že frameworku hodně prospěje!

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

A co metody prepareXxx, nechystají se do hrobu, když továrničky na komponenty jsou mnohem lepší?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

V nejbližších dnech, ale než se to usadí, může to trvat měsíc. Obecně není problém postavit web na 0.8, ta už je navždy neměnná.

Mě jde hlavně o tu validaci v modelech… Abych zbytečně nemusel psát validaci 2×… :-( Btw to je v pohodě to já to mám taky tak na měsíc takže bych teoreticky mohl promítat změny docela efektivně.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

David Grudl napsal(a):

vrtak-cz napsal(a):

David Grudl napsal(a):

Ve frameworku se chystají dvě zásadní featury, jedna se týká šablon, bloků a snippetů, druhá souvisí s formuláři a třeba validací na straně modelu.

Kdy to pujde ven? …

V nejbližších dnech, ale než se to usadí, může to trvat měsíc.

Obou featurek se už skoro nemůžu dočkat, měsíc máme taky skoro fuč, tak se informačně zeptám: Jak probíhá usazování? :)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

romansklenar napsal(a):

Obou featurek se už skoro nemůžu dočkat, měsíc máme taky skoro fuč, tak se informačně zeptám: Jak probíhá usazování? :)

David na poslední sobotě říkal že nové šablony má již hotové, ale comitne je až příští týden.

crempa
Člen | 198
+
0
-

ahoj, nejake nove info o sablonach? rad bych par komponent prepsal do ajaxu a nevim zda cekat nebo ne.. :-)

PaBi3
Bronze Partner | 62
+
0
-

Tiež by ma to zaujímalo, lebo už som netrpezlivý :-). Neviem sa dočkať nato, keď budem mať všetko AJAX-ové.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Dva měsíce a kus jsou fuč. A tak se zeptám jak to vypadá s validací formulářů modelem?