[Poslední sobota 5] Praha 30. 5. 2009

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

Poslední sobota verze 5.0

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně. Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

• Kdy? Sobota 30. 5. 2009 v 15.00
  • Kde? Praha, restaurace Fraktal Bar (WiFi included, mapa)
  • Svou účast potvrďte zde! (ať víme, jak velkou hospodu máme sehnat)

Program

• Inza: tradiční kulturní vložka, Prezentace o průběhu NDP, Modularita v Nette (16:00)
  • Honza Marek: Texyla (17:00)
  • Tomáš Vítek (Tomik): Oficiální představení 1. Nettecastu (18:00)
  • Jakub Vrána: Představení phpMinAdmina a budoucnost vývoje (19:00)
  • od 20.00 volná zábava ;)

(fotky nejsou bo jsem cestou domu ztratil fotak)

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

Na poslední sobotu je ještě poměrně dost času, ale samozřejmě už teď můžeme začít plánovat program (a případně změnit místo setkání).

Myslím, že poslední brněnská akce ukázala, že přednášky a prezentace jsou obrovskou přidanou hodnotou těchto akcí. Je ale potřeba do toho zavést časový harmonogram. Každý by přednášející by dostal 45 minut slávy a počet prezentací bychom mohli omezit na čtyři.

Tipoval jsem, že druhé brněnské setkání ve Vačici bude mít menší návštěvnost, než to první, což se potvrdilo. Totéž tipuju i v případě akutálního pražského, takže bych Fraktal Bar neopouštěl kvůli kapacitě. Ale by bylo vhodné začít dopředu evidovat, kolik lidí přijde – co k tomu využít http://srazy.info/…a/2009-05-30

před 8 lety

Honza Marek
Člen | 1675
+
0
-

Chcete přednášku o Texyle? Kdyby jo, tak já bych se na ni trochu mrknul (abych si osvěžil paměť) a něco připravil.

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

Já určitě dorazím. Co se týče přednášek, můžu oficiálně představit Nettecast, to bych viděl (i s jeho puštěním) tak na cca 15 minut. A pokud dopíšu jednu zajímavou komponentu (zatím tajemnství… :) pak bych jako doplnění do těch 45 minut mohl ukázat tu komponentu.

před 8 lety

rokerkony
Člen | 123
+
0
-

taky urcite dorazim :)

srazy.info good idea :)

a co se tyce fraktal baru, pockejme na potvrzeni ucasti ostatnich, ale myslim ze zmena oproti minule by bodla :-D neni to ono kdyz jsme rozdeleny na dve pulky…

před 8 lety

skocourek
Člen | 180
+
0
-

Předem předesílám, že projektor (a klubo prodlužovačky – v Brně chybělo) přivezu. :)

Ohledně místa – také jsem pro změnu. Nejde ani tak o kapacitu, ale jako spíš o prostředí. Fraktal je takový divný, temný… Ale je to jen můj názor.

Bohužel nejsem z Prahy, tak nemůžu dát tip.

před 8 lety

h4kuna
Člen | 604
+
0
-

Ja v ten den nemuzu, az vecer po 20:00, to prijdu o to „nejzajmavejsi“ :)

před 8 lety

Patrik Votoček
Člen | 2251
+
0
-

Co takhle http://www.uceskeholva.cz/ nebo http://www.antal.unas.cz/ maji tam plzeň z tanku… :-)

před 8 lety

Vitek Jezek
hledá kolegy | 298
+
0
-

hlasim, ze dorazim a semnou i tradicne platno a par clevisaku ; )

před 8 lety

Inza
Člen | 330
+
0
-

Whitek napsal(a):

hlasim, ze dorazim a semnou i tradicne platno a par clevisaku ; )

Také dorazím a se mnou i tradiční kulturní vložka;-)..

Jinak srazy info jsou moc dobrý nápad, již jsem nahlásil svou účast – ty srazy by to možná chtělo více zpropagovat – např na homepage Nette, jak je info o PS tak tam dát link..

Jdu usilovně dodělávat WYATE a roadmap…;-)

před 8 lety

phx
Člen | 656
+
0
-

Pravdepodobne take dorazim. Jsem pro jine misto. Idealne nejaky salonek s dostatecnou kapacitou.

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

Místo změnit můžeme, ale jsa nepražák nemám žádné návrhy a ani nedokážu případné návrhy posoudit. Takže tohle nechám na vás.

před 8 lety

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Tak se mnou taky počítejte :-)

před 8 lety

PetrP
Člen | 588
+
0
-

Nebyla ve fraktálu ještě druhá místnost? Když jsme tam na 3. Poslední Sobotě přišli tak jsme tam nejprve mířili ale obsluha nás vyhnala, že otrapově mají tu malou místnost vzadu.

před 8 lety

_Martin_
Člen | 679
+
0
-

I pro mě jeden stůl s příjemnou obsluhou, buďte tak laskavi=P

před 8 lety

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak, napřed k místu konání: v rámci aktivity „FEL Twitter sraz“ jsme s kolegy uspořádali sraz v restauraci Budvarka Dejvice, dole mají takový salónek, kde je hodně místa – IMHO bychom se tam krásně vešli, vaří tam dobře, točí také. Prostředí tam není temné a IMHO by to byla dobrá volba…

Tak druhá věc se týká programu. Do poslední soboty budu mít určitě done jak roadmap, tak i jak psát jednotlivé její části, tak bych o tom rád promluvil i s případnou ukázkou (něco ve smyslu, že ukáži jak z fujky doku udělat nice doku:-)). No a také s tím souvisí má idea závislostí a extendování modůlů pomocí nette-robots, kterou bych rovněž rád představil. Měl bych se vejít s oběma do 45 minut včetně diskuze. Tak to prosím kdyžtak napiš davide do programu, pls:-) – Nazvi to třeba „Prezentace o průběhu NDP“ a „Návrh na improve modularity v Nette“…

před 8 lety

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Inza napsal(a):

Tak, napřed k místu konání: v rámci aktivity „FEL Twitter sraz“ jsme s kolegy uspořádali sraz v restauraci Budvarka Dejvice, dole mají takový salónek, kde je hodně místa – IMHO bychom se tam krásně vešli, vaří tam dobře, točí také. Prostředí tam není temné a IMHO by to byla dobrá volba…

Když už nějaká změna, nebyla by lepčí plzeňka? :P Nejsem z Praglu, tak nemůžu nic doporučit, ale budvárek mi IMHO moc nešmakuje :-)

před 8 lety

Honza Marek
Člen | 1675
+
0
-

Budvarka sice nejni nejlevnější pajzl, ale to pivo tam maj fakt výborné.

před 8 lety

PetrP
Člen | 588
+
0
-

Inza napsal(a):

Nejsem si úplně jistej čtvrtí. V noci tam není úplně nejlepší doprava (s porovnání s letnou) a taky by tam mohl být problem po půlnoci kdy zavírají. Nejsem si jistej jestli v okolí budě nějaký slušnější bar.

To nejdůležitejší co mě zajímá jestli Davide dorazí tvuj brácha a přiveze vodnici ;]

před 8 lety

skocourek
Člen | 180
+
0
-

Vzhledem k tomu, že se mi trochu změnily plány a nejsem si jistý, jestli časově zvládnu celou Poslední sobotu, je tu někdo z pražáků, kdo by chtěl půjčit projektor, přes víkend si ho u sebe nechat, zajistit jeho donesení na PS a potom mi ho vrátit? Předali bychom si ho ideálně v pátek kolem poledne kdekoliv v Praze.

před 8 lety

_Martin_
Člen | 679
+
0
-

skocourek napsal(a):

Vzhledem k tomu, že se mi trochu změnily plány a nejsem si jistý, jestli časově zvládnu celou Poslední sobotu, je tu někdo z pražáků, kdo by chtěl půjčit projektor, přes víkend si ho u sebe nechat, zajistit jeho donesení na PS a potom mi ho vrátit? Předali bychom si ho ideálně v pátek kolem poledne kdekoliv v Praze.

Hlásím se dobrovolně, kdyžtak mi napiš na mail, kdy a kde – bydlím v Řepích, ale můžem se sejít i někde v centru, ať nejezdíme jeden nebo druhý přes celou Prahu.

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

Poslušně hlásím, že pokud se někde eviduje počet oveček, tak dorazím já + kamarád.

P.S.: Pokud by byl zájem můžu udělat nějaké (zhruba) 15 – 20 minutové představené projektu Nettecast.

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

Jinak, co se týče lokálu, záleží kolik nás bude, ten Fraktál je v pohodě, ale jen pro málo lidí. Takže pokud to bude vypadat, že nás bude víc, bylo by asi opravdu fajn sejít se někde jinde. Ta Budvarka Dejvice je v pohodě. (Byl jsem tam jednou. Jen nevím, kolika lidem bude vadit, že tam nemaj Plzeň.) Ale asi určitě by to chtělo zarezervovat.

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

Podle http://srazy.info/…a/2009-05-30 by nás tam mělo být 11 – 18, tudíž větší hospa asi netřeba. Představení Nettecastu by bylo super!

před 8 lety

PetrP
Člen | 588
+
0
-

Ono ale né každej se na srazy.info přidal. (na druhou stranu, i nedorazí úplně všichni co tvrdí že dorazí). Uvidíme, řešit to budem případně až příště.

To nejdůležitější ale nebylo zodpovězeno, přijde davide tvůj brácha a veme vodnici? ;]]

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

Je potřeba zarezervovat hospu, takže se musíme (pokud možno hned) domluvit na lokalitě…

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

Co se týče místa: Fraktál mi nevadí, ale myslím, že tam bude málo místa, a nebo se tam pokusit zarezervovat větší místnost (myslím, že by ji tam měli mít).

Co se týče Burdvarky, tak jsem jednou byl – docela příjemný prostředí (řekl bych, že malinkato „příjemnější“ než Fraktál), ale už si nepamatuju, jestli tam mají nějaký koutek, který by nám vyhovoval. Resp. aby to tam nebylo horší než v tom Fraktál, co se kapacity týče. Má někdo nějaké zkušenosti, s kterýma by se podělil? :)

před 8 lety

Inza
Člen | 330
+
0
-

ad Tomik: Perfektní už se všichni tešíme;-)

ad Místo konání: – já moc nepiju, takže jsem to, jaké pivo točej, nějak nebral v potaz v rámci rozlišovacích parametrů ⇒ fail;-) – ale pokud nás bude 11–12 a do fraktalu se tím pádem vejdeme, potom nevidím problémek;-) – in this case ať rozhodne David;-) – a promptně to zarezervuje pokud tak již neučinil.

Jinak jste se ještě nevyjádřili k mnou navrhovanému příspěvku do programu;-) – Potom co se doku projektu týče tak máme ve škole trochu peklíčko páč se píšou zápočťáky, ale mám něco čím vás překvapím;-)…takže je určo nač se těšit;-)

– jo další velkej bug Fraktal baru je, že tam není net…což je krajně iritující věc… takže to asi nějak zlokálním no;-)…

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

Dostal jsem echo, že na Poslední sobotu by měl dorazit Martin Hassman a Arthur Dent!

před 8 lety

Inza
Člen | 330
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Dostal jsem echo, že na Poslední sobotu by měl dorazit Martin Hassman a Arthur Dent!

To je moc dobře;-)

K té Budvarce – já tam byl dole tam mají místnost kde jsou dva velké stoly příjemné prostředí – ale když už tak by chtělo je vzít oba dva je opru když by tam byl s náma ještě někdo – minule jsme tam byli a měli jsme jen ten jeden stůl a byl to opruz – jinak jsou tam zásuvky i místo kam postavíme plátno.

A jako podle mě je tam lepší prostředí než ve fraktal baru IMHO – já bych byl pro budvarku radši…

před 8 lety

phx
Člen | 656
+
0
-

Uz by to chtelo rozseknout!!!

před 8 lety

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Jinak jste se ještě nevyjádřili k mnou navrhovanému příspěvku do programu;-)

Určitě pro :-P

K té Budvarce – já tam byl dole tam mají místnost kde jsou dva velké stoly příjemné prostředí

Ve finále je celkem jedno, co bude za pifko (když to nebude Bráník :-) , hlavně aby to tam bylo najs a dost místa. A za dobrý papů bych se taky nezlobil :-) A souhlasim s phxem, chtělo by to rozseknout

Editoval interfernet (29. 5. 2009 8:35)

před 8 lety

Ondřej Brejla
Člen | 748
+
0
-

Bude tady na fóru sepsán zas nějaký program? Ať víme na co všechno se těšit…:) Co jsem tak odtušil z různých topiců, tak přednášet chce Inza a Tomík…dál nic nevim…co třeba David? :)

před 8 lety

rokerkony
Člen | 123
+
0
-

nejaky prednes od davida by se asi taky hodil :-D treba o hodne diskutovane a uz napsane tride Mail :-D nebo jine… :-)

jeste jednou jsem pro zmenu fraktalu protoze minule mi to opravdu prislo male… :) and wifi is not included :-/ co kdyz zas budeme chtit kupovat domeny :-D hehe :-D

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

Davide, jak to tedy vypadá? Osobně je mi to vcelku jedno, jestli se vejdeme, pokud by nás mělo být víc (což zřejmě bude) – pak je to dělení na více skupin fakt debilní, tak to bych se přikláněl k té Budvarce.

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

No, raději jsem už na začátku týdne zarezervoval ten Fraktal, aby vůbec bylo kde být. Jistota je jistota.

A jak jsem teď právě telefonicky zjistil, rezervace nedorazila! (mají problém s emaily a Wifi vůbec) V té zadní místnosti, kde jsme byli minule, už někdo od 20.00 je, takže máme rezervaci v jiné části. Neumím odhadnout, jestli to je lepší nebo horší, jestli by třeba nebyl problém s projektorem.

Pokud někdo budete mít chuť to prověřit a bydlíte poblíž, bylo by to super. Klidně tam přijděte jako Grudl („dnes jsem vám volal“) a pokud by to bylo skutečně špatné, klidně tu zrušte a přesuňte na Budvarku nebo někam jinam. Tohle neumím rozhodnout, Budvarku neznám a Prahu mám z ruky.

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

David Grudl napsal(a):

No, raději jsem už na začátku týdne zarezervoval ten Fraktal, aby vůbec bylo kde být. Jistota je jistota.

A jak jsem teď právě telefonicky zjistil, rezervace nedorazila! (mají problém s emaily a Wifi vůbec) V té zadní místnosti, kde jsme byli minule, už někdo od 20.00 je, takže máme rezervaci v jiné části. Neumím odhadnout, jestli to je lepší nebo horší, jestli by třeba nebyl problém s projektorem.

Pokud někdo budete mít chuť to prověřit a bydlíte poblíž, bylo by to super. Klidně tam přijděte jako Grudl („dnes jsem vám volal“) a pokud by to bylo skutečně špatné, klidně tu zrušte a přesuňte na Budvarku. Tohle neumím rozhodnout, Budvarku neznám a Prahu mám z ruky.

Ok, sice bydlím trochu z ruky, ale stavím se tam, kdyby to bylo špatné, zrušil bych to a zarezervoval tu Budvarku…

P.S.: Budu počítat že nás bude cca 20 – 30 (resp. na srazy.info je nyní 23 lidí), ale myslím, že přijdou i ti, co se tam nezapsali…

před 8 lety

David Grudl
founder | 6705
+
0
-

Tomik napsal(a):

Ok, sice bydlím trochu z ruky, ale stavím se tam, kdyby to bylo špatné, zrušil bych to a zarezervoval tu Budvarku…

P.S.: Budu počítat že nás bude cca 20 – 30 (resp. na srazy.info je nyní 23 lidí), ale myslím, že přijdou i ti, co se tam nezapsali…

Super! Ona totiž pokud si dobře pamatuju tam byla místnost, co vypadala lepší, než ta zadní. Jinak v pondělí jsem to rezervoval pro 18 lidí (dle Srazy), klidně číslo updatuj. Faktem je, že Srazy asi ještě každý nepoužívá.

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Doufám, že máš taky tričko i pro mě. Alespoň jsem už dříve hlásil svůj zájem. :)

Toto tričko totiž bude jednou velmi cenný artefakt! :)

Editoval Tomik (29. 5. 2009 15:30)

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

Takže nakonec to dopadlo takto: sraz je v 15.oo ve Fraktálu. Máme rezervovanou tu samou místnost jako minule, s tím, že pokud nás bude ten odhadovaný počet – tedy 20 až 25, vejít bychom se tam asi měli.

Takže zítra naviděnou, pánové! (A pokud přijdou i dámy, pak se těším dvojnásob. :D)

před 8 lety

Ondřej Brejla
Člen | 748
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Luxusní tričko :-) Kdyby bylo nějak rozumně dostupné, tak bych si taky jedno koupil :-) Je nějaká možnost?

před 8 lety

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Warden napsal(a):

David Grudl napsal(a):

Luxusní tričko :-) Kdyby bylo nějak rozumně dostupné, tak bych si taky jedno koupil :-) Je nějaká možnost?

jaja, taky jsem pro tričko, nejlépe kdyby nám ho tam rozdávaly nějaký pěkný hostesky :-P

před 8 lety

Inza
Člen | 330
+
0
-

Perfektní už se moc těším;-) – až zítra dorazím tak uvidíte šíleného IŤáka;-) – rozhodl jsem se že tuto PS bude můj oděv ladit s básní;-)…

⇒ tzn, asi vás to složí všechny na podlahu;-)…

před 8 lety

Ondřej Mirtes
Člen | 1539
+
0
-

Inza: Tos neměl prozrazovat :)

Jinak tričko bych si taky koupil :)

před 8 lety

Inza
Člen | 330
+
0
-

Ještě jedna věc (vlastně dvě) – jednak Vítek vezme tvé plátno Davide, a připiš prosím do programu na první místo to, že se vzájemně představíme, abychom na to opět nezapomněli;-).. jako v brně;-)

před 8 lety

Inza
Člen | 330
+
0
-

Jo ještě pro všechny, myslím, že se k tomu David ještě vyjádří, ale…ta trička se nekupují;-)…

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

Inza napsal(a):

Jo ještě pro všechny, myslím, že se k tomu David ještě vyjádří, ale…ta trička se nekupují;-)…

Já vím. Proto jsem (minimálně já) o žádném kupování nemluvil. To tričko se musí zasloužit! Dělám pro to, co můžu. :)

před 8 lety

phx
Člen | 656
+
0
-

Ja bych rad taky tricko:)

před 8 lety

nAS
Člen | 279
+
0
-

Já se přijdu taky, ale protože se mi nechce registrovat na srazy, tak vám aspoň trochu zamíchám výpočty ;)

před 8 lety

Tomik
Nette Evangelist | 489
+
0
-

nAS napsal(a):

Já se přijdu taky, ale protože se mi nechce registrovat na srazy, tak vám aspoň trochu zamíchám výpočty ;)

To je jednoduché, pokud přijde více lidí, než se vejde, sedět budou ti, co se registrovali a nahlásili, zbytek bude na stojáka. ;)

Stránky: 1 2 Next RSS tématu