[Poslední sobota 5] Praha 30. 5. 2009

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Poslední sobota verze 5.0

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně. Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

  • Kdy? Sobota 30. 5. 2009 v 15.00
  • Kde? Praha, restaurace Fraktal Bar (WiFi included, mapa)
  • Svou účast potvrďte zde! (ať víme, jak velkou hospodu máme sehnat)

Program

  • Inza: tradiční kulturní vložka, Prezentace o průběhu NDP, Modularita v Nette (16:00)
  • Honza Marek: Texyla (17:00)
  • Tomáš Vítek (Tomik): Oficiální představení 1. Nettecastu (18:00)
  • Jakub Vrána: Představení phpMinAdmina a budoucnost vývoje (19:00)
  • od 20.00 volná zábava ;)

(fotky nejsou bo jsem cestou domu ztratil fotak)

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Na poslední sobotu je ještě poměrně dost času, ale samozřejmě už teď můžeme začít plánovat program (a případně změnit místo setkání).

Myslím, že poslední brněnská akce ukázala, že přednášky a prezentace jsou obrovskou přidanou hodnotou těchto akcí. Je ale potřeba do toho zavést časový harmonogram. Každý by přednášející by dostal 45 minut slávy a počet prezentací bychom mohli omezit na čtyři.

Tipoval jsem, že druhé brněnské setkání ve Vačici bude mít menší návštěvnost, než to první, což se potvrdilo. Totéž tipuju i v případě akutálního pražského, takže bych Fraktal Bar neopouštěl kvůli kapacitě. Ale by bylo vhodné začít dopředu evidovat, kolik lidí přijde – co k tomu využít http://srazy.info/…a/2009-05-30

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Chcete přednášku o Texyle? Kdyby jo, tak já bych se na ni trochu mrknul (abych si osvěžil paměť) a něco připravil.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Já určitě dorazím. Co se týče přednášek, můžu oficiálně představit Nettecast, to bych viděl (i s jeho puštěním) tak na cca 15 minut. A pokud dopíšu jednu zajímavou komponentu (zatím tajemnství… :) pak bych jako doplnění do těch 45 minut mohl ukázat tu komponentu.

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

taky urcite dorazim :)

srazy.info good idea :)

a co se tyce fraktal baru, pockejme na potvrzeni ucasti ostatnich, ale myslim ze zmena oproti minule by bodla :-D neni to ono kdyz jsme rozdeleny na dve pulky…

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

Předem předesílám, že projektor (a klubo prodlužovačky – v Brně chybělo) přivezu. :)

Ohledně místa – také jsem pro změnu. Nejde ani tak o kapacitu, ale jako spíš o prostředí. Fraktal je takový divný, temný… Ale je to jen můj názor.

Bohužel nejsem z Prahy, tak nemůžu dát tip.

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Ja v ten den nemuzu, az vecer po 20:00, to prijdu o to „nejzajmavejsi“ :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Co takhle http://www.uceskeholva.cz/ nebo http://www.antal.unas.cz/ maji tam plzeň z tanku… :-)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

hlasim, ze dorazim a semnou i tradicne platno a par clevisaku ; )

Inza
Člen | 330
+
0
-

Whitek napsal(a):

hlasim, ze dorazim a semnou i tradicne platno a par clevisaku ; )

Také dorazím a se mnou i tradiční kulturní vložka;-)..

Jinak srazy info jsou moc dobrý nápad, již jsem nahlásil svou účast – ty srazy by to možná chtělo více zpropagovat – např na homepage Nette, jak je info o PS tak tam dát link..

Jdu usilovně dodělávat WYATE a roadmap…;-)

phx
Člen | 651
+
0
-

Pravdepodobne take dorazim. Jsem pro jine misto. Idealne nejaky salonek s dostatecnou kapacitou.

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Místo změnit můžeme, ale jsa nepražák nemám žádné návrhy a ani nedokážu případné návrhy posoudit. Takže tohle nechám na vás.

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Tak se mnou taky počítejte :-)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Nebyla ve fraktálu ještě druhá místnost? Když jsme tam na 3. Poslední Sobotě přišli tak jsme tam nejprve mířili ale obsluha nás vyhnala, že otrapově mají tu malou místnost vzadu.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

I pro mě jeden stůl s příjemnou obsluhou, buďte tak laskavi=P

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak, napřed k místu konání: v rámci aktivity „FEL Twitter sraz“ jsme s kolegy uspořádali sraz v restauraci Budvarka Dejvice, dole mají takový salónek, kde je hodně místa – IMHO bychom se tam krásně vešli, vaří tam dobře, točí také. Prostředí tam není temné a IMHO by to byla dobrá volba…

Tak druhá věc se týká programu. Do poslední soboty budu mít určitě done jak roadmap, tak i jak psát jednotlivé její části, tak bych o tom rád promluvil i s případnou ukázkou (něco ve smyslu, že ukáži jak z fujky doku udělat nice doku:-)). No a také s tím souvisí má idea závislostí a extendování modůlů pomocí nette-robots, kterou bych rovněž rád představil. Měl bych se vejít s oběma do 45 minut včetně diskuze. Tak to prosím kdyžtak napiš davide do programu, pls:-) – Nazvi to třeba „Prezentace o průběhu NDP“ a „Návrh na improve modularity v Nette“…

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Inza napsal(a):

Tak, napřed k místu konání: v rámci aktivity „FEL Twitter sraz“ jsme s kolegy uspořádali sraz v restauraci Budvarka Dejvice, dole mají takový salónek, kde je hodně místa – IMHO bychom se tam krásně vešli, vaří tam dobře, točí také. Prostředí tam není temné a IMHO by to byla dobrá volba…

Když už nějaká změna, nebyla by lepčí plzeňka? :P Nejsem z Praglu, tak nemůžu nic doporučit, ale budvárek mi IMHO moc nešmakuje :-)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Budvarka sice nejni nejlevnější pajzl, ale to pivo tam maj fakt výborné.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Inza napsal(a):

Tak, napřed k místu konání: v rámci aktivity „FEL Twitter sraz“ jsme s kolegy uspořádali sraz v restauraci Budvarka Dejvice, dole mají takový salónek, kde je hodně místa – IMHO bychom se tam krásně vešli, vaří tam dobře, točí také. Prostředí tam není temné a IMHO by to byla dobrá volba…

Nejsem si úplně jistej čtvrtí. V noci tam není úplně nejlepší doprava (s porovnání s letnou) a taky by tam mohl být problem po půlnoci kdy zavírají. Nejsem si jistej jestli v okolí budě nějaký slušnější bar.

To nejdůležitejší co mě zajímá jestli Davide dorazí tvuj brácha a přiveze vodnici ;]

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

Vzhledem k tomu, že se mi trochu změnily plány a nejsem si jistý, jestli časově zvládnu celou Poslední sobotu, je tu někdo z pražáků, kdo by chtěl půjčit projektor, přes víkend si ho u sebe nechat, zajistit jeho donesení na PS a potom mi ho vrátit? Předali bychom si ho ideálně v pátek kolem poledne kdekoliv v Praze.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

skocourek napsal(a):

Vzhledem k tomu, že se mi trochu změnily plány a nejsem si jistý, jestli časově zvládnu celou Poslední sobotu, je tu někdo z pražáků, kdo by chtěl půjčit projektor, přes víkend si ho u sebe nechat, zajistit jeho donesení na PS a potom mi ho vrátit? Předali bychom si ho ideálně v pátek kolem poledne kdekoliv v Praze.

Hlásím se dobrovolně, kdyžtak mi napiš na mail, kdy a kde – bydlím v Řepích, ale můžem se sejít i někde v centru, ať nejezdíme jeden nebo druhý přes celou Prahu.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Poslušně hlásím, že pokud se někde eviduje počet oveček, tak dorazím já + kamarád.

P.S.: Pokud by byl zájem můžu udělat nějaké (zhruba) 15 – 20 minutové představené projektu Nettecast.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Jinak, co se týče lokálu, záleží kolik nás bude, ten Fraktál je v pohodě, ale jen pro málo lidí. Takže pokud to bude vypadat, že nás bude víc, bylo by asi opravdu fajn sejít se někde jinde. Ta Budvarka Dejvice je v pohodě. (Byl jsem tam jednou. Jen nevím, kolika lidem bude vadit, že tam nemaj Plzeň.) Ale asi určitě by to chtělo zarezervovat.

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Podle http://srazy.info/…a/2009-05-30 by nás tam mělo být 11 – 18, tudíž větší hospa asi netřeba. Představení Nettecastu by bylo super!

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Ono ale né každej se na srazy.info přidal. (na druhou stranu, i nedorazí úplně všichni co tvrdí že dorazí). Uvidíme, řešit to budem případně až příště.

To nejdůležitější ale nebylo zodpovězeno, přijde davide tvůj brácha a veme vodnici? ;]]

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Je potřeba zarezervovat hospu, takže se musíme (pokud možno hned) domluvit na lokalitě…

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Co se týče místa: Fraktál mi nevadí, ale myslím, že tam bude málo místa, a nebo se tam pokusit zarezervovat větší místnost (myslím, že by ji tam měli mít).

Co se týče Burdvarky, tak jsem jednou byl – docela příjemný prostředí (řekl bych, že malinkato „příjemnější“ než Fraktál), ale už si nepamatuju, jestli tam mají nějaký koutek, který by nám vyhovoval. Resp. aby to tam nebylo horší než v tom Fraktál, co se kapacity týče. Má někdo nějaké zkušenosti, s kterýma by se podělil? :)

Inza
Člen | 330
+
0
-

ad Tomik: Perfektní už se všichni tešíme;-)

ad Místo konání: – já moc nepiju, takže jsem to, jaké pivo točej, nějak nebral v potaz v rámci rozlišovacích parametrů ⇒ fail;-) – ale pokud nás bude 11–12 a do fraktalu se tím pádem vejdeme, potom nevidím problémek;-) – in this case ať rozhodne David;-) – a promptně to zarezervuje pokud tak již neučinil.

Jinak jste se ještě nevyjádřili k mnou navrhovanému příspěvku do programu;-) – Potom co se doku projektu týče tak máme ve škole trochu peklíčko páč se píšou zápočťáky, ale mám něco čím vás překvapím;-)…takže je určo nač se těšit;-)

– jo další velkej bug Fraktal baru je, že tam není net…což je krajně iritující věc… takže to asi nějak zlokálním no;-)…

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Dostal jsem echo, že na Poslední sobotu by měl dorazit Martin Hassman a Arthur Dent!

Inza
Člen | 330
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Dostal jsem echo, že na Poslední sobotu by měl dorazit Martin Hassman a Arthur Dent!

To je moc dobře;-)

K té Budvarce – já tam byl dole tam mají místnost kde jsou dva velké stoly příjemné prostředí – ale když už tak by chtělo je vzít oba dva je opru když by tam byl s náma ještě někdo – minule jsme tam byli a měli jsme jen ten jeden stůl a byl to opruz – jinak jsou tam zásuvky i místo kam postavíme plátno.

A jako podle mě je tam lepší prostředí než ve fraktal baru IMHO – já bych byl pro budvarku radši…

phx
Člen | 651
+
0
-

Uz by to chtelo rozseknout!!!

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Jinak jste se ještě nevyjádřili k mnou navrhovanému příspěvku do programu;-)

Určitě pro :-P

K té Budvarce – já tam byl dole tam mají místnost kde jsou dva velké stoly příjemné prostředí

Ve finále je celkem jedno, co bude za pifko (když to nebude Bráník :-) , hlavně aby to tam bylo najs a dost místa. A za dobrý papů bych se taky nezlobil :-) A souhlasim s phxem, chtělo by to rozseknout

Editoval interfernet (29. 5. 2009 8:35)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Bude tady na fóru sepsán zas nějaký program? Ať víme na co všechno se těšit…:) Co jsem tak odtušil z různých topiců, tak přednášet chce Inza a Tomík…dál nic nevim…co třeba David? :)

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

nejaky prednes od davida by se asi taky hodil :-D treba o hodne diskutovane a uz napsane tride Mail :-D nebo jine… :-)

jeste jednou jsem pro zmenu fraktalu protoze minule mi to opravdu prislo male… :) and wifi is not included :-/ co kdyz zas budeme chtit kupovat domeny :-D hehe :-D

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Davide, jak to tedy vypadá? Osobně je mi to vcelku jedno, jestli se vejdeme, pokud by nás mělo být víc (což zřejmě bude) – pak je to dělení na více skupin fakt debilní, tak to bych se přikláněl k té Budvarce.

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

No, raději jsem už na začátku týdne zarezervoval ten Fraktal, aby vůbec bylo kde být. Jistota je jistota.

A jak jsem teď právě telefonicky zjistil, rezervace nedorazila! (mají problém s emaily a Wifi vůbec) V té zadní místnosti, kde jsme byli minule, už někdo od 20.00 je, takže máme rezervaci v jiné části. Neumím odhadnout, jestli to je lepší nebo horší, jestli by třeba nebyl problém s projektorem.

Pokud někdo budete mít chuť to prověřit a bydlíte poblíž, bylo by to super. Klidně tam přijděte jako Grudl („dnes jsem vám volal“) a pokud by to bylo skutečně špatné, klidně tu zrušte a přesuňte na Budvarku nebo někam jinam. Tohle neumím rozhodnout, Budvarku neznám a Prahu mám z ruky.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

David Grudl napsal(a):

No, raději jsem už na začátku týdne zarezervoval ten Fraktal, aby vůbec bylo kde být. Jistota je jistota.

A jak jsem teď právě telefonicky zjistil, rezervace nedorazila! (mají problém s emaily a Wifi vůbec) V té zadní místnosti, kde jsme byli minule, už někdo od 20.00 je, takže máme rezervaci v jiné části. Neumím odhadnout, jestli to je lepší nebo horší, jestli by třeba nebyl problém s projektorem.

Pokud někdo budete mít chuť to prověřit a bydlíte poblíž, bylo by to super. Klidně tam přijděte jako Grudl („dnes jsem vám volal“) a pokud by to bylo skutečně špatné, klidně tu zrušte a přesuňte na Budvarku. Tohle neumím rozhodnout, Budvarku neznám a Prahu mám z ruky.

Ok, sice bydlím trochu z ruky, ale stavím se tam, kdyby to bylo špatné, zrušil bych to a zarezervoval tu Budvarku…

P.S.: Budu počítat že nás bude cca 20 – 30 (resp. na srazy.info je nyní 23 lidí), ale myslím, že přijdou i ti, co se tam nezapsali…

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Tomik napsal(a):

Ok, sice bydlím trochu z ruky, ale stavím se tam, kdyby to bylo špatné, zrušil bych to a zarezervoval tu Budvarku…

P.S.: Budu počítat že nás bude cca 20 – 30 (resp. na srazy.info je nyní 23 lidí), ale myslím, že přijdou i ti, co se tam nezapsali…

Super! Ona totiž pokud si dobře pamatuju tam byla místnost, co vypadala lepší, než ta zadní. Jinak v pondělí jsem to rezervoval pro 18 lidí (dle Srazy), klidně číslo updatuj. Faktem je, že Srazy asi ještě každý nepoužívá.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Doufám, že máš taky tričko i pro mě. Alespoň jsem už dříve hlásil svůj zájem. :)

Toto tričko totiž bude jednou velmi cenný artefakt! :)

Editoval Tomik (29. 5. 2009 15:30)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Takže nakonec to dopadlo takto: sraz je v 15.oo ve Fraktálu. Máme rezervovanou tu samou místnost jako minule, s tím, že pokud nás bude ten odhadovaný počet – tedy 20 až 25, vejít bychom se tam asi měli.

Takže zítra naviděnou, pánové! (A pokud přijdou i dámy, pak se těším dvojnásob. :D)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Luxusní tričko :-) Kdyby bylo nějak rozumně dostupné, tak bych si taky jedno koupil :-) Je nějaká možnost?

interfernet
Člen | 4
+
0
-

Warden napsal(a):

David Grudl napsal(a):

Luxusní tričko :-) Kdyby bylo nějak rozumně dostupné, tak bych si taky jedno koupil :-) Je nějaká možnost?

jaja, taky jsem pro tričko, nejlépe kdyby nám ho tam rozdávaly nějaký pěkný hostesky :-P

Inza
Člen | 330
+
0
-

Perfektní už se moc těším;-) – až zítra dorazím tak uvidíte šíleného IŤáka;-) – rozhodl jsem se že tuto PS bude můj oděv ladit s básní;-)…

⇒ tzn, asi vás to složí všechny na podlahu;-)…

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Inza: Tos neměl prozrazovat :)

Jinak tričko bych si taky koupil :)

Inza
Člen | 330
+
0
-

Ještě jedna věc (vlastně dvě) – jednak Vítek vezme tvé plátno Davide, a připiš prosím do programu na první místo to, že se vzájemně představíme, abychom na to opět nezapomněli;-).. jako v brně;-)

Inza
Člen | 330
+
0
-

Jo ještě pro všechny, myslím, že se k tomu David ještě vyjádří, ale…ta trička se nekupují;-)…

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Inza napsal(a):

Jo ještě pro všechny, myslím, že se k tomu David ještě vyjádří, ale…ta trička se nekupují;-)…

Já vím. Proto jsem (minimálně já) o žádném kupování nemluvil. To tričko se musí zasloužit! Dělám pro to, co můžu. :)

phx
Člen | 651
+
0
-

Ja bych rad taky tricko:)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Já se přijdu taky, ale protože se mi nechce registrovat na srazy, tak vám aspoň trochu zamíchám výpočty ;)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

nAS napsal(a):

Já se přijdu taky, ale protože se mi nechce registrovat na srazy, tak vám aspoň trochu zamíchám výpočty ;)

To je jednoduché, pokud přijde více lidí, než se vejde, sedět budou ti, co se registrovali a nahlásili, zbytek bude na stojáka. ;)