Rozdělení aplikace na dvě části z hlediska přihlašování

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
fary
Člen | 155
+
0
-

Mám aplikaci, která je rozdělená na FrontModule (web pro veřejnost) a AdminModule (administrační sekce pro moderátory a administrátory). Rád bych zajistil, aby přihlašování do těchto dvou sekcí aplikace probíhalo zvlášť, tzn. aby po přihlášení do administrace nebyl ten stejný uživatel automaticky přihlášen i ve veřejné sekci webu a naopak. V dokumentaci se píše, že je třeba nastavit: $user->getStorage()->setNamespace('ns'), ale už se nepíše, kde přesně to mám takto nastavit. Udělal jsem to takto tedy v SignPresenteru (pro každý modul mám samozřejmě jeden SignPresenter), ale ani tak to nefunguje. Není potřeba nastavit něco v config.neon? Jak se to má udělat správně, aby to fungovalo?

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Udělej si BasePresenter pro administraci a pro frontend. Od toho budou již samotné Presentery dědit. A v tom BasePresenteru to nahoď do metody startup()

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

jen upozornim, ze do startupu do nemusi stacit. pokud kontrolujes prava v checkRequirements, tak ty se jednou volaji driv nez startup, viz: https://api.nette.org/…ter.php.html#…

pokud ale prava takhle nekontrolujes, staci do startupu

Jan Suchánek
Člen | 404
+
0
-

@Jiří Nápravník: Je lepší si připravit v BasePresenteru metodku checkPermissions(), která se spustí v startupu, a lze přetížit jen tam kde přihlášení není potřeba.

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Ok, díky, jsem zatím stále jen lehce pokročilý začátečník:-)