Chatovací místnost – Mimo provoz?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
spix
Člen | 7
+
0
-

Můžu se zeptat kdo má na starosti chatovací místnost? (Odkaz je v dokumentaci)

Píše mi to Error: You are banned on this room, no nejsem si vědom žádného porušení etiky, vždycky jsem se tam choval slušně a chodil si pro rady…

Když to zkusil kamarád, vyskočilo mu to samé, takže je možnost že je místnost (dočasně/permanentě?) mimo provoz – pokud je to tak, nevíte někdo kdy by to mělo opět fungovat?

Pokud se jedná opravdu o BAN, kam/komu mám napsat o vysvěltlení, děkuji.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Když si vytvoříš jabber účet a připojíš se přes normálního klienta, tak ti to pojede v pořádku. Museli jsme zabanovat anonymní online chatovací nástroje. Nějaký ublížený chudáček si k nám chodí ulevovat. Kdyby to bylo občas, tak to nějak přežiju, ale je tam každej den a spamuje nesmysly a uráží jiné uživatele.

spix
Člen | 7
+
0
-

Přihlášenej jsem… tak nevím v čem je problém…

E: Špatně jsem si přečetl co si psal, mám si stáhnou clienta?

Editoval spix (20. 11. 2012 16:59)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ano stáhni si klienta a založ si jabber účet s vlastním JID

EDIT: pokud používáš GMail tak už JID máš… (tvůj email – GTalk)

spix
Člen | 7
+
0
-

Stáhl jsem spark, no chce to po mě server a nikde jsem nenašel co tam mám zadat?

Zkoušel jsem nette@conf.netlab.cz a nic..

enumag
Člen | 2118
+
0
-

Třeba jabbim.cz.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jako klienty doporučuji http://pidgin.im nebo http://gajim.org.

uestla
Backer | 796
+
0
-

Jak to přesně funguje? Osobně používám Pidgin a jediné, co mi stačilo, bylo přidat nettí konferenční „údaje“ do kontaktů, aniž bych se nějak autorizoval, v podstatě si mohu dát libovolnou přezdívku…

Je to dostačující proti ublíženým chudáčkům?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jabber je principielně to stejné jako ICQ, nebo MSN nebo cokoliv jiného. Prostě si někde vytvoříš účet a pak se pomocí něj připojíš na chat.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Odkaz na připojení k chatu na https://doc.nette.org nefunguje. Nevíte, v čem je problém? Pokud se tam vůbec nelze online nástrojem připojit, asi bych ho odstranil.

enumag
Člen | 2118
+
0
-

@DG: Pokud vím tak bylo nutné zablokovat anonymní připojení kvůli spamovacím robotům.

castamir
Člen | 629
+
0
-

@DG z webového prohlížeče se tam asi nedostaneš, ale přes jabber a podobné IM klienty už ano.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Aha. Tak teď bych potřeboval vědět, jestli je ten blok jen dočasný, nebo tento kanál z dokumentace vyhodíme. Pokud je potřeba kvůli tomu něco instalovat, je to passe.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Zkusíme to zase povolit, pokud to už našeho oblíbeného spammera přestalo bavit, tak to necháme tak. Je to sice drobná komplikace, ale instalovat chatovací program mi nepřijde jako tak velká překážka.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Je to fatální překážka. Obzvlášť v současné situaci, kdy

  • odkaz v dokumentaci nefunguje
  • vyskočí hláška, která nic nevysvětluje
  • člověk musí velmi složitě zjišťovat, jak se tam dostat
  • a pak něco neznámého instalovat

Versus chat na http://www.fffilm.name/

castamir
Člen | 629
+
0
-

Co takhle přidat doplňující komentář?

Editoval castamir (15. 3. 2013 15:54)

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Přinejmenším doplňující článek.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Pojďme to nějak vyřešit. Odkazem uvedeným v dokumentaci se do místnosti připojit nedá. Takže:

  • mám jej zrušit? (s tím, že se doplní článek, jak se tam připojit)
  • otevřete místnost?
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Místnost jsem otevřel.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Super, díky.

JanB
Člen | 21
+
0
-

Je chatovaci znova down? Ked kliknem na linku v Dokumentaci, hodi ma to na GitHub…

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Místnost určitě down není, ta běží pod českým Jabbimem, ale vypadá to, že Speeqe, na které se odkazovalo jako na anonymního klienta pro připojení, zrušili.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Jako alternativu lze použít live.jabbim.cz. Pokud Speeqe v blízké neožije, odkaz nahradím(e) za nějakou náhradu (nejspíš právě výše zmíněné).

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Bohužel to nemáme možnost změnit na webu, protože David proces ještě plně neautomatizoval.

David Klouček
Člen | 57
+
0
-

Po přihlášení na jabbim.com (jméno DavidKloucek) se mi ukazuje „Error » forbidden (auth) – You have been banned from this room“. Proč? Asi 2 měsíce zpět jsem tam několikrát (z klienta?) byl. Nenapadá mě důvod banu, protože sem tam naposled ani nic nepsal. Pamatuju si akorát, že mě někdo před rokem osočoval ze spamování, ač sem to nebyl.

David Klouček
Člen | 57
+
0
-

Něco jsem našel http://nezmar.jabbim.cz/…4/01/12.html. Nechápu proč mě pořád obviňujete ze spamování. Prvně s tim začal Majkl578, po tom co jsem se tam dost ptal a někdo spamoval moje jméno a od tý doby se to furt svádí na mě. Nevim jak vám to mám dokázat, IP spammera neni moje a pochybuju, že je vůbec z našeho města.

Nette používam 2 roky a jsem s nim spokojenej. Nikoho tu podrobněji neznam. Nemam důvod nějak škodit nebo se stavět proti komunitě.

Editoval David Klouček (1. 2. 2014 22:33)

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

David Klouček napsal(a):

Něco jsem našel http://nezmar.jabbim.cz/…4/01/12.html. Nechápu proč mě pořád obviňujete ze spamování. Prvně s tim začal Majkl578, po tom co jsem se tam dost ptal a někdo spamoval moje jméno a od tý doby se to furt svádí na mě. Nevim jak vám to mám dokázat, IP spammera neni moje a pochybuju, že je vůbec z našeho města.

Nette používam 2 roky a jsem s nim spokojenej. Nikoho tu podrobněji neznam. Nemam důvod nějak škodit nebo se stavět proti komunitě.

Taky se tam nemůžu dostat. Vzhledem k tomu, že jsem tam dlouho nebyl, tak to bude zřejmě nějaký jiný problém…

Paimutan
Člen | 33
+
0
-

Přístup přes odkaz uvedený na doc.nette.org (http://live.jabbim.cz/…f.netlab.cz/) mi také nefunguje. Když chci do místnosti vstoupit, vždy mě to vyhodí s hláškou
Chyba » forbidden (auth) – Byl jste vyloučen z této místnosti

O ban by jít nemělo, celkově jsem tam byl párkrát, drtivou většinou jen v read-only módu a imho to bylo ještě ze staré IP. Navíc jsem se vždy choval slušně a rozhodně neměl žádné banovatelné řeči.

Zkusil jsem přistoupit z jiné IP, zkusil jiné nicky, vždy to ale dopadlo stejně.
Jestli to někdo chce řešit, rád mu poskytnu veškeré potřebné informace o mě (jako klientovi). V opačném případě by asi bylo nejlepší dát do doc.nette.org k odkazu na chat i nějaké doplňující info, že jsou známy problémy, jak je řešit, možné alternativy apod.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Pravděpodobně je zakázán anonymní přístup, připojte se normálně přes desktopového IM klienta.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@**Jan Tvrdík**: Ale to by ta zpráva mohla být vyřečnější. ;) Případně at je na to někde upozorněno.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nejsem si jist, zda je možné tu zprávu upravit. To by se musel vyjádřit někdo, kdo tu místnost spravuje.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ano jedná se o zabanování přístupu anonymních uživatelů protože zase začal chodit jeden psychicky narušený člověk a nadával tam.

Tu zprávu upravit nejde. To je věc kterou má nastarosti přímo ten webový klient.

Edit: odblokováno