Vyšla alfa verze nového Nette Addons Portálu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Včera jsme konečně spustili dlouho očekávanou veřejnou alfa verzi nového portálu pro addony. K přihlášení použijte stejné údaje, jaké používáte na nette.org nebo můžete použít i anonymní testovací účet demo/123.

Všechny změny, které pod svým účtem provedete, budou při spuštění finální verze migrovány, takže nejlepší bude, když si svoje addony přidáte už teď.


Instalace addonů z nového portálu

Jednou z funkcí, kterou nová verze přináší, je možnost instalace všech addonů přes Composer.

Pokud si například budete chtít nainstalovat GpsPicker od Vojty Dobeše, přijde do composer.json:

"require": {
	"vojtech-dobes/nette-forms-gpspicker": "1.0.*"
},
"repositories": [
	{
		"type": "composer",
		"url": "http://nette.merxes.cz/addons/www/"
	}
]
bazo
Člen | 620
+
0
-

je nejaka moznost ako upravit description?

formatovanie z githubu sa neprenieslo tak ako by malo

vid:

http://nette.merxes.cz/…4j-extension

vs

https://github.com/…4j-extension

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Plánuje se nějaká podpora lokalizace? Mě by se možná i líbilo doporučení mít všechno v angličtině a nemuset udržovat dvě verze.

Editoval redhead (1. 10. 2012 21:41)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

bazo wrote: je nejaka moznost ako upravit description?

Ano.

formatovanie z githubu sa neprenieslo tak ako by malo

Osobně se mi vůbec nelíbí, že @Hosiplan implementoval podporu pro Markdown právě proto, že je problém ji implementovat pořádně tak, aby byla kompatibilní s GitHubem (který má implementaci v Ruby).

redhead wrote: Plánuje se nějaká podpora lokalizace? Mě by se možná i líbilo doporučení mít všechno v angličtině a nemuset udržovat dvě verze.

Ne, vše bude v angličtině.

bazo
Člen | 620
+
0
-

pekne je to zasite, sam by som si to nevsimol. mozno by to bolo lepsie mat v tom pravom paneli

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Je to na stejném místě, jako v současné verzi :)

bazo
Člen | 620
+
0
-

sucasnu verziu som nepouzival :) to neznamena, ze by sa to nemohlo zmenit

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

zvažuju jestli by to nešlo nějak zviditelnit… (mám pár nápadů) nic méně v pravém panelu už je teď moc informací. přidat tam něco dalšího by byla šílenost…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jediný problém s formátováním markdown co jsem viděl, tak bylo zvýrazňování kódu – na to tam imho bude nějaký callback, pokud ta php implementace umí tři `.

Kdyby to byl hodně problém, můžeme ji z final vyhodit :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Jediný problém s formátováním markdown co jsem viděl, tak bylo zvýrazňování kódu…

https://github.com/…rg/issues/63 :-)

pawouk
Člen | 172
+
0
-

Když najedu na download tak následuje krátké probliknutí (než se natáhne background) takže bych to natáhnul předem a nebo vyřešil jen barvou :-)

jansfabik
Člen | 193
+
0
-

pawouk: Stačí spojit oba obrázky do jednoho a při najetí změnit background-position.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Zatím není v logu jediná chyba – trochu se víc snažte pánové.

pawouk
Člen | 172
+
0
-

jansfabik: Nejdřív mrkni do zdrojáku než něco napíšeš :-) Před najetím je to řešeno barvou nikoliv obrázkem, takže jak jsem psal, bud natáhnout ten druhý předem a nebo to vyřešit obojí barvou…

pawouk
Člen | 172
+
0
-

Možná bych trochu vytunil Page Not found: http://nette.merxes.cz/…jhkshkjshdfk je mi nějaká povědomá :-D

A pak bych možná u kategorii dal do url tu kategorii a né: list?tag=5

Pokud si rozkliknu např komponentu gridto tak je url: jan-marek/gridito tak bych považoval za logické když umažu gridto že uvidim všechny komponenty o Honzy Marka. Mimochodem proč je to řazené dle jména a né dle kategorie? Tím by se vyřešila i předchozí připomínka.

Jinak jsem se to snažil shodit celkem dlouho a nic, tekže celkově super!, to výše jsou spíš náměty na zlepšení :-)

Editoval pawouk (3. 10. 2012 15:49)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

pawouk wrote:

Možná bych trochu vytunil Page Not found

Evidovano jako Issue #67.

A pak bych možná u kategorii dal do url tu kategorii a né: list?tag=5

Evidováno jako Issue #33.

Pokud si rozkliknu např komponentu gridto tak je url: jan-marek/gridito tak bych považoval za logické když umažu gridto že uvidim všechny komponenty o Honzy Marka.

Díky za podnět, zakládám Issue #92.

Mimochodem proč je to řazené dle jména a né dle kategorie?

Nerozumím, co a kde je řazené dle jména?

pawouk
Člen | 172
+
0
-

Myslím tím že je v url jméno autora. Přišlo by mi lepší kdyby to bylo třeba takto: /visual-component/visual-paginator a ted to je jako /dg/visual-paginator takže v url je jmeno autora. Nebylo by lepsí tam dát právě tu kategorii (přez kterou se k tomu doklikám)? Podle mě ano…

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

pawouk wrote: Nebylo by lepsí tam dát právě tu kategorii (…)?

Ne, protože

  1. addon nemusí být v žádné kategorii
  2. addon může být ve více než jedné kategorii
  3. kategorie je editovatelná ⇒ měnila by se URL, což je nežádoucí
pawouk
Člen | 172
+
0
-

OK, to je rozumné vysvětlení.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

pawouk napsal(a):

Když najedu na download tak následuje krátké probliknutí (než se natáhne background) takže bych to natáhnul předem a nebo vyřešil jen barvou :-)

fixed https://github.com/…4066abedfc57

Jan Tvrdík napsal(a):

A pak bych možná u kategorii dal do url tu kategorii a né: list?tag=5

Evidováno jako Issue #33.

fixed https://github.com/…7c1a3fd89a5a

Felix
Nette Core | 1189
+
0
-

Vy jste zrusili automaticky presmerovani po prihlaseni?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Felix napsal(a):

Vy jste zrusili automaticky presmerovani po prihlaseni?

Pokud vím nic se nerušilo. Co přesně máš namysli?

Felix
Nette Core | 1189
+
0
-

No ze kdyz si clovek prohlizi nejaky doplnek, da prihlasit, tak ho to pak nevrati zpet.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Felix napsal(a):

No ze kdyz si clovek prohlizi nejaky doplnek, da prihlasit, tak ho to pak nevrati zpet.

Nevím o tom že by tam někdy něco takového bylo. Ale fíčurka je to dobrá založ prosím issue.

implementováno https://github.com/…339883daa279

Felix
Nette Core | 1189
+
0
-

implementováno https://github.com/…339883daa279

Diky :)

Jan Jakeš
Člen | 177
+
0
-

Pánové, super práce!

Jen jeden dotaz – co je to „Mine addons“?

Pokud jste tím nechtěli říct „dolní addony“ od slova „důl“ :), tak je to špatně. Správná varianta je jednoduše „My addons“, zájmeno „mine“ ve smyslu „moje“ může být pouze samostatné, tzn. používá se, když není následováno podstatným jménem. (Addons of mine. Your addon, not mine.)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@Juan: Díky za upozornění, tohle jsem přehlédl. Deploynul jsem hotfix.

xlilien
Člen | 27
+
0
-

Ahoj, taky chválím, dobrá práce!

Je nějaká možnost zobrazovat už ve výsledcích vyhledávání/na homepagi pro jakou verzi Nette konkrétní addon je? Tuším, že jsem o tom někde viděl/slyšel debatu, když se řešily nedostatky původní verze addonů. Má to podle vás smysl?

Možnost vyhledávání je super, ale trochu mi chybí možnost zobrazit opravdu všechny addony. V tomhle mi původní verze přijde přehlednější.

Podle čeho se nyní addony řadí (třeba tady http://nette.merxes.cz/addons/www/list?… Název to není a procenta taky ne… Klidně bych přidal i nějaké info k tomu, co znamená ta procentuální hodnota.

A na homepagi bych skoro raději viděl jako první „most favorited“ místo „recently updated“.

Moje postřehy jsou spíš z pohledu návštěvníka Addon portálu a uznávám, že jsou trochu hnidopišské. Berte je tedy s rezervou. A ještě jednou díky za odvedenou práci!

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Je nějaká možnost zobrazovat už ve výsledcích vyhledávání/na homepage pro jakou verzi Nette konkrétní addon je?

Zatím ne, dobrý nápad.

(…) chybí možnost zobrazit opravdu všechny addony.

http://nette.merxes.cz/addons/www/list, ale máš pravdu, že se to špatně hledá.

Podle čeho se nyní addony řadí (třeba tady http://nette.merxes.cz/addons/www/list?…

Hádám, že se to podle ničeho neřadí.

nějaké info k tomu, co znamená ta procentuální hodnota.

Spíš doufám, že se jí zbavíme ve prospěch něčeho rozumnějšího.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

nějaké info k tomu, co znamená ta procentuální hodnota.

Spíš doufám, že se jí zbavíme ve prospěch něčeho rozumnějšího.

Co kdybychom zobrazovali hodnocení podobně jako na detailu addonu, tj. ten červenozelený ukazatel, jen v menším a nevýraznějším provedení?

xlilien
Člen | 27
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Je nějaká možnost zobrazovat už ve výsledcích vyhledávání/na homepage pro jakou verzi Nette konkrétní addon je?

Zatím ne, dobrý nápad.

(…) chybí možnost zobrazit opravdu všechny addony.

http://nette.merxes.cz/addons/www/list, ale máš pravdu, že se to špatně hledá.

ale tam mi pořád chybí rozřazení do kategorií tak, jako je to na původním portálu

Podle čeho se nyní addony řadí (třeba tady http://nette.merxes.cz/addons/www/list?…

Hádám, že se to podle ničeho neřadí.

nějaké info k tomu, co znamená ta procentuální hodnota.

Spíš doufám, že se jí zbavíme ve prospěch něčeho rozumnějšího.

podle mě se tam ta informace hodí, akorát musí mít nějakou vypovídací hodnotu. 80% lidem to fungovalo. 90% by si to stáhlo znova. Nebo něco podobnýho… Takže zachovat, ale poučit, co hodnota znamená…

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Měl bych otázečku, proč je v pravém dolním rohu rámečku s composerem někdy kočička z GitHubu (Nextenstion) a někdy oranžový rozcestník (Visual Paginator)?

//edit: ha už jsem to pochopil, jenom nechápu proč se na ten červený rozcestník dá kliknout když nedělá téměř nic.

Editoval pilec (24. 10. 2012 8:00)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

xlilien napsal(a):

ale tam mi pořád chybí rozřazení do kategorií tak, jako je to na původním portálu

To je poněkud problematické jelikož na novém portálu může být jeden addon zařazen do více kategorií.

podle mě se tam ta informace hodí, akorát musí mít nějakou vypovídací hodnotu. 80% lidem to fungovalo. 90% by si to stáhlo znova. Nebo něco podobnýho… Takže zachovat, ale poučit, co hodnota znamená…

80% znamená že 80% ze všech hlasujících volilo „+1“ (tj že se jim addon líbil). Souhlasím že tak jak je to teď je to hodně WTF.

xlilien napsal(a):

Název to není a procenta taky ne… Klidně bych přidal i nějaké info k tomu, co znamená ta procentuální hodnota.

S největší pravděpodobností dobudoucna budeme řadit právě prostřednictvím oněch procent.

pilec napsal(a):

Měl bych otázečku, proč je v pravém dolním rohu rámečku s composerem někdy kočička z GitHubu (Nextenstion) a někdy oranžový rozcestník (Visual Paginator)?

Pokud má addon nastaven repozitář na githubu tak je tam Octocat. Pokud ne tak ikonka GITu.

//edit: ha už jsem to pochopil, jenom nechápu proč se na ten červený rozcestník dá kliknout když nedělá téměř nic.

To jenom protože s největší pravděpodobností zrovna tenhle addon neobsahuje nic co by se po rozkliknutí zobrazilo. :-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

pilec wrote: nechápu proč se na ten červený rozcestník dá kliknout když nedělá téměř nic.

To je známý UI bug, ale zatím ho nikdo neřešil.

Patrik Votoček wrote:

xlilien napsal(a): ale tam mi pořád chybí rozřazení do kategorií tak, jako je to na původním portálu

To je poněkud problematické jelikož na novém portálu může být jeden addon zařazen do více kategorií.

Neřekl, že je to problematické. Naprostá většina addonů bude právě v jedné kategorii. Pokud by byl některý ve více kategoriích, tak by na té stránce byl prostě vypsaný vícekrát.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Ikonka rozcestníku, co nic nedělá, už je vyřešena, kdyžtak Honzo ještě deployini, je to trapné faux pas :).

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Pěkné!!

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

1.0.0-alpha3

Před pár minutami vyšla 3. alfa verze. , dostupná ze stejné URL. Čekám až se Honza vzbudí a deployne.

Mezi zásadní novinky patří:

  • Kategorie jsou povinné
  • Starovnová homepage je zpět
  • Přepracována stránka detailu addonu
  • Na homepage bylo přidáno JavaScriptové vyhledávání
  • Byly sjednoceny seznamy addonů
  • V seznamu addonů se zobrazuje počet jejich stažení
  • Zobrazují se pouze kategorie které obsahují addony

Kompletní seznam změn najdete tady

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Dovolím si doplnit, že Markdown už nyní z Githubu správně importuje Readme (tj. lze používat syntaxi s třemi zpětnými apostrofy pro blok zdrojového kódu, a k dispozici jsou ty samé syntax highlighty jako v Texy).

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

pawouk wrote: Nebylo by lepsí tam dát právě tu kategorii (…)?

Ne, protože

  1. addon nemusí být v žádné kategorii
  2. addon může být ve více než jedné kategorii
  3. kategorie je editovatelná ⇒ měnila by se URL, což je nežádoucí

A jak s addony, které mají více autorů? A jak je to s právy na editaci dalších autorů?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-
  • Nefunguje mi vůbec vyhledávání, ať tam napíši cokoli, dostanu prázdný výsledek… (Chrome 24, WinXP; žádné chyby v konzoli)
  • Když hodnotím, měl by být povinný krátký důvod proč, jinak to z hlediska autora nemá moc smysl…
  • po kliknutí na „Please add Nette Addons repository to your composer.json“ hází 404 Not found – např.: http://nette.merxes.cz/…t-tree-panel
Felix
Nette Core | 1189
+
0
-

Chapu ze se to snad rika, ale chtelo by to co nejdriv nasadit, myslim ze je to cim dal vic potreba.

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@Felix: Souhlasím. Zároveň by se mi líp posílali pull-requesty na chybky, protože to bude mít reálný smysl i výsledek.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Honza Kuchař wrote: A jak s addony, které mají více autorů? A jak je to s právy na editaci dalších autorů?

Mám dojem, že to funguje stejně, tak teď. Tedy stránku spravuje vždy právě jeden autor + moderátoři.

Nefunguje mi vůbec vyhledávání, ať tam napíši cokoli, dostanu prázdný výsledek… (Chrome 24, WinXP; žádné chyby v konzoli)

To už je opravené, akorát to není deploynuté.

Když hodnotím, měl by být povinný krátký důvod proč, jinak to z hlediska autora nemá moc smysl…

Víme o tom. Pošli pull request.

po kliknutí na „Please add Nette Addons repository to your composer.json“ hází 404 Not found

To je feature, tu stránku prostě nikdo nenapsal.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Honza Kuchař napsal(a):

A jak s addony, které mají více autorů? A jak je to s právy na editaci dalších autorů?

aktuálně nějak ale existuje issue které umožní autorovy přidat další „správce“ addonu (aktuálně addon může spravovat pouze autor stránky a moderátoři).

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Honza Kuchař napsal(a):

  • Když hodnotím, měl by být povinný krátký důvod proč, jinak to z hlediska autora nemá moc smysl…

Tohle je taky v plánu ale nemá to prioritu.

Stránka není založena v DB nemá prioritu (musí ji někdo napsat).

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

1.0.0-beta1

Včera vyšla první beta verze, dostupná (až na pár posledních commitů) na addons2.nette.org. Časem (teď hned?) ji deploynu i k sobě na web. David zatím nechce na addons2.nette.org dávat skutečná data. Viz podrobnosti o nasazení.

Mezi zásadní novinky patří:


Doplněno: Tak jsem to deploynul i na http://nette.merxes.cz/addons/www/ (tady můžete dávat skutečná data).

Editoval Jan Tvrdík (6. 3. 2013 12:16)

mishak
Člen | 94
+
0
-

Půjde někde upravit a diskutovat obsah stránek?
Např.: „Using as a Composer Repository“ chybí předmět a jasnější je „Use as a Composer repository“ nebo „Use Addons as Composer repository“

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Pokud je to věc aplikace, tak lze nahlásit issue nebo otevřít pull request zde. Pokud je to v popisu addonu, tak nejlepší bude asi kontaktovat autora tady na fóru, na portálu myslím komentáře zatím plánovány nejsou.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Jak to vypadá s novým portálem? Na githubu jsou ojedinělý commity, ale poslední beta má poslední commit 11 měsíců starej.

1.0.0-beta1

Včera vyšla první beta verze, dostupná (až na pár posledních commitů) na addons2.nette.org. Časem (teď hned?) ji deploynu i k sobě na web. David zatím nechce na addons2.nette.org dávat skutečná data. Viz podrobnosti o nasazení.

Tohle stále platí nebo kam se mají addony nahrávat?