Návrh na systém číslování verzí nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Fanda
Člen | 39
+
0
-

Jsem smutný z toho, že při každé změně verze nette (2.0.0, 2.0.1, 2.0.2 a teď i 2.0.3) musím zasahvoat do kódu a aplikaci znovu zprovozňovat. Viděl bych jako dobrý nápad, kdyby prostřední číslo znamenalo dílčí změny ve frameworku vyžadující zásah do aplikace a 3. pozice změny, které takový zásah nevyžadují (s nějvětší pravděpodobností), např. bugfixy apod. Změna verze vyžadující zásah do aplikace (X.X.0) by měla být zdokumentovaná na nějakém přehledném místě (wiki?). :-P

Takhle se v tom bohužel hodně špatně orientuje a prakticky se nejde spoléhat na cokoliv. Pro skutečně produkční nasazení nette je tohle myslím veliké mínus. Jinak je to samozřejmě dobrá práce a díky za ní.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Ano, umyslem je, aby to takto bylo. To, ze neni je chyba/omyl. Ktery kod napr. mezi 2.0.2 a 2.0.3 jsi musel prepisovat, upravovat?g

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Možná jsem 2.0.2 přeskočil (upgrade jsem nedokončil, protože to prostě zase nejelo) a dopadlo to takhle 2.0.1 → 2.0.3, ale to je víceméně stejná situace…

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

aktualizoval jsem aplikaci z 2.0.0 na 2.0.3 a nenarazil jsem na nic. Muzes byt pls konktretnejsi co presne bylo za problem?

EDIT: prave tak jak popisuje by to melo fungovat (a s trochou hulakani par min po otagovani githubu tomu tak i je)

EDIT2: nepouzivam Nette\Database mozna je problem tam.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Jojo, jestli jde o Nette\Database, tak to bohuzel mas (castecne) pravdu. V podstate slo o nedokonale fixy, ktere rozbili neco jineho. Nicmene spise rozbili, nez abys musel „neco prepisovat“.

spenat28
Člen | 9
+
0
-

Souhlasím s Fandou.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

spenat28 wrote: Souhlasím s Fandou.

V čem? Cos musel upravovat ty?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@**spenat28**: Nauč se číst, prosím ;)

Ano, umyslem je, aby to takto bylo. To, ze to neni je chyba/omyl.

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Nevím teď přesně z které 2.0.X verze to bylo (nemám to teď u sebe), ale musím nějak poladit vlastní htmlMailer – během vytváření konfigurátor naříká, že už je to druhý mailer. Předtím to fungovalo. Mailer je teď v configu nette.mailer… (předělat DI v config.neon)

Tuším, že z verze 2.0.1 → 2.0.2 mi přestal fungovat js pracující s daty formuláře, protože (zřejmě kvůli chybě) se přestalo generovat automatické id, na které jsem to měl napojené. Maličkost, ale člověk už musí hledat, co se děje.

Teď ty změny ve vytváření/nastavení databáze v configu asi počítat nebudu, protože co jsem četl, že fungují obě verze (ale nezkoušel jsem).

Kdybych si ještě na něco vzpomněl, doplním (neležím v nette každý den, i proto se změny hůř sledují).

Editoval Fanda (2. 5. 2012 13:36)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Existuje changelog.

Fanda
Člen | 39
+
0
-

To jo, ale např. 2.0.3 tam ještě není. Když už tedy pominu, že poslední číslo verze by mělo být „bez zásahu“. :-P Nerozumějte mi špatně, nestěžuju si. Jen to vidím jako místo, kde by nette mohlo být ještě lepší (a vidím, že snaha tu je).

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Fanda wrote: Jen to vidím jako místo, kde by nette mohlo být ještě lepší

Zřejmě jsi to pořád nepochopil, takže to vysvětlím ještě jednou, pomalu. V patch / setinkových verzích nedochází k žádným BC breakům s reálným dopadem. Přehled změn mezi verzi je k dispozici na fóru. Pokud narazíš na BC break, tak tento BC break je s největší pravděpodobností bug a měl by být reportován. Výsledkem by mělo být vydání nové patch / setinkové verze, která tento BC break, který byl bugem, odstraňuje.

Pokud jsi tedy narazil na BC break, tak jsi ho měl nahlásit jako bug a počkat na vydání nové verze, která již tento BC break obsahovat nebude.

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Tak dobrá. Tohle jsem se nikde nedočetl. Díky za info.