nefunkční řazení záznamů

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
krajaac
Člen | 45
+
0
-

Je to pár revizí zpátky co přestalo fungovat řazení záznamů – příkaz {link order $column} nevygeneruje správné URL. Řazení nefunguje ani v příkladu z QuickStartu – Tvoříme kompomentu (https://files.nette.org/…id.part4.zip). Se starým Nette (revize přibližně 108) to ale funguje bez problémů.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Řešení přijde, BigCharlie si to vzal pod hlavičku a chce to upravit tak, aby to vzalo v potaz změny z posledních revizí, takže si s tím Tomáši nemusíš lámat hlavu ;). V posledních cca 15–20 revizích totiž přibylo pár nekompatibilit, některé věci se přesunuly jinam (právě tvorba oněch odkazů i tuším že), některé se úplně změnily (registroce komponent).

Viz. zde a zde.

Editoval romansklenar (28. 11. 2008 9:04)

krajaac
Člen | 45
+
0
-

romansklenar napsal(a):

Řešení přijde, BigCharlie si to vzal pod hlavičku a chce to upravit tak, aby to vzalo v potaz změny z posledních revizí, takže si s tím Tomáši nemusíš lámat hlavu ;). V posledních cca 15–20 revizích totiž přibylo pár nekompatibilit, některé věci se přesunuly jinam (právě tvorba oněch odkazů i tuším že), některé se úplně změnily (registroce komponent).

Viz. zde a zde.

Okey, díky za superrychlou odpověď :)

LuKo
Člen | 116
+
0
-

Nešlo by pls upravit i poslední část quick-startu? Děkuji za všechny, kteří mají řazení postaveno na tomto příkladu, nemají čas procházet a hledat všechny nové fičury a nekompatibility (z Romanovo odkazů nejsem moc chytrý) a uživatelé je teď bombardují, že „to mají rozbitý“ ;-)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Stáhl jsem si to a zkoušel jsem nahodit s poslední verzi Nette, a zdá se, že se nepřenáší správně parametr orderBy metody handleOrder DataGridu, tedy tc-orderBy. Při požadavu na řazení po provedení initGlobalParams() v presenteru se tc-orderBy přesune do globalParams() a poté se pořadavek převede na kanonickou formu, přesměruje a parametr se ztratí.

Ale po tom jak se upravovalo chování a značení persistence komponent a životního cyklu preseneru, mám v tom guláš a nejsem schopný přesně najít tu chybu :(

David Grudl
Nette Core | 8154
+
0
-

Jakto, že to nefunguje? Mrknu na to

David Grudl
Nette Core | 8154
+
0
-

Už to vidím, chyba v canonicalize(). V noci pošlu opravenou verzi. Nějak jsem si toho upozornění před týdnem nevšiml :-(

LuKo
Člen | 116
+
0
-

Super, díky moc ;-)

David Grudl
Nette Core | 8154
+
0
-

opraveno