Hledám spolupracovníka pro psaní dokumentace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

LM napsal(a):

Našel jsem pár chybek třeba v https://doc.nette.org/…n/components mezi třídou a metodou měla zůstat :: , třeba je tam: Nette\Component\lookup($type).

Opraveno.

Ještě k těm prostorům, nemělo by např místo: class Application extends Nette\Object být class Application extends \Nette\Object, protože se nezměnil jen separátor… teď se třídy dohledávají relativně k deklaraci namespace.

A je to bug nebo feature? Zatím jsem odpověď nenašel.

romansklenar napsal(a):

A naopak zase u Nette\Security::Permission chybí ten skvělý oddělovač jmenných prostorů.

opraveno

Honza M. napsal(a):

Jestli jsou nutné nevím, ale dělá se to třeba v časopisech.

Prosím odrážky bez čárek i středníků. Pokud odrážku tvoří věta (začíná velkým písmenem), tak s tečkou na konci.

phx
Člen | 651
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Prosím odrážky bez čárek i středníků. Pokud odrážku tvoří věta (začíná velkým písmenem), tak s tečkou na konci.

Typograficky (možná to je i norma) je to správbně s čárkou (středník je asi také povolen). Já to chápu tak, že kdyby se náhodou ony odrážky stratili, tak by daný text měl být stále čitelný díky čárce. Pokud text odrážky je věta tak velké písmeno na začátku a tečka na konci.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

phx napsal(a):

Typograficky (možná to je i norma) je to správbně s čárkou (středník je asi také povolen). Já to chápu tak, že kdyby se náhodou ony odrážky stratili, tak by daný text měl být stále čitelný díky čárce.

Díky za objasnění :) dává to smysl… ale na tom webu to na mě působí tak nějak zvláštně

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Obrázek k Dynamické správě rolí a zdrojů by bylo imo vhodné přesunout z http://romansklenar.cz/…amic_acl.png na doménu https://nette.org/.

Editoval Jan Tvrdík (10. 11. 2008 20:07)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Ještě jsem si všiml jednoho bugu po změně oddělovače jmenných prostorů v dokumentaci, a to že se změnily bloky kódu /--code na ; a u těchto bloků se jakoby zdvojnásobí řádkování při normálním prohlížení.

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

Pokusím se to poopravovat. Bohužel mě dost zklamalo SQLite, protože vyexportovaný dump po načtení způsobí právě tyto chyby. Bug jsem reportoval, ale web předělám na MySQL, nechci další překvapení.


hle, tak už je to fixnuté

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

Je to sice šíleně kacířská myšlenka, ale… nebylo by lepší opustit jmenné prostory a vrátit se k prefixu N? ;)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Já myslim, že přesně toho chtěli lidi od php dosáhnout :-D Ale zvážil bych to důkladně, protože s přepisováním existujících aplikací asi bude docela práce…

LM
Člen | 206
+
0
-

Jen to ne, i když zvolený separátor nebyla moc dobrá volba, tak ostatní věci jako autoloading vs interní třídy snad už dopadnou dobře.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Trošku som doplnil dokumentáciu k Nette\Application\Route, časom skúsim i viac, no predsa len, písaná čeština mi robí problémy. Keď sú tam nejaké chyby, tak prosím opravte.

Inak, nebolo by rozumné úvod Nette\Application\Route, ktorý je viac-menej všeobecný, presunúť do (zatiaľ prázdneho) Routování?

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

kravco napsal(a):

Inak, nebolo by rozumné úvod Nette\Application\Route, ktorý je viac-menej všeobecný, presunúť do (zatiaľ prázdneho) Routování?

Určitě ano, dělení dokumentace striktně podle tříd není šťastné.

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Pokusil jsem se mimo několika úprav v Quick Startu doplnit osmou kapitolu. Tak prosím o zkontrolování, určitě se tam najdou mušky a mouchy. A připadá mi, že aplikace ke stažení obsahuje v tomto případě navíc šablonu Default.table.phtml, nebo se pletu?

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Ahoj, je fajn, že jsi se pustil do chybějících dílů Quick Startu, a díky ti za to=) Zběžně jsem pročetl osmou kapitolu a měl bych dvě poznámky:

  1. BasePresenter je lepší definovat jako abstraktní třídu, jinak by mohl být zavolatelný z prohlížeče.
  2. Mohl by jsi se více rozepsat o stránkování a řazení? Při prvním pohledu do kódu není hned patrné, jak tyto dvě věci fungují (u stránkování se můžeš třeba zmínit o zajímavě řešeném zobrazení odkazů při velkém počtu stránek).

Se šablonou se nepleteš, v presenteru Default už pohled table není, takže šablona je navíc.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Takže :) o víkendu jsem měl s dokumentováním na pilno. Přidal jsem pár nových stránek (detaily v changelogu, úpravy mezi 15–17.11.), takže pokud se zase najde někdo kdo by to pročet a případně opravil překlepy, má moje díky ;)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Přidal jsem poslední chybějící kousky nezdokumentovaných tříd do dokumentace. Enjoy ;)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Pánejo, Romane, jseš třída ;)

Až budu mít chvilku času, tak všechno přečtu ;)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Přečti, oladěnkuj a uprav pokud najdeš chyby ;) Rád se přiučím z vlastních chyb, protože je dost možné že tam nějaké budou, moc praxe nemám zatím s formulářema, takže tam by moh být kámen úrazu.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Dobrá práca!

Jod
Člen | 701
+
0
-

Paráda, si borec =)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Vidím, že BigCharliemu se povedly dopsat oba dva poslední díly quick startu :) Good work!

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Jo, hlasím se k autorství. Jen to, prosím, někdo zase prolétněte, jestli tam nejsou do očí bijící nesmysly. Případně opravte i ty do očí nebijící.

Davide, možná by stálo za to upravit ty drobné chyby v aplikacích ke stažení v quick startu. Chceš poslat upravené verze, abys to uploadnul? Jsou tam drobnosti, ale mohou být pro nováčka matoucí.

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

BigCharlie napsal(a):

Davide, možná by stálo za to upravit ty drobné chyby v aplikacích ke stažení v quick startu. Chceš poslat upravené verze, abys to uploadnul? Jsou tam drobnosti, ale mohou být pro nováčka matoucí.

Jasně pošli. V neděli to zapracuju.

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Davide, možná by stálo za to upravit ty drobné chyby v aplikacích ke stažení v quick startu. Chceš poslat upravené verze, abys to uploadnul? Jsou tam drobnosti, ale mohou být pro nováčka matoucí.

Jasně pošli. V neděli to zapracuju.

Prošel jsem si znovu všechny příklady z quick startu a teď už jsou opravené. Buď jsi reagoval na tuhle diskusi a opravil jsi to, nebo jsem blázen a ty drobnosti, co tam byly, tam vlastně nebyly.

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

Nejspíš jsem to asi podle diskuse opravil ;)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Jan Tvrdík napsal(a): Část dokumentace je psána pro PHP 5.3 a část pro PHP 5.2.

Vzhledem k tomu, že oddělovačem jmenných prostorů v PHP 5.3 bude zpětné lomítko (a zítra třeba otazník, nevím), tak sjednocení dokumentace bych zatím nechal plavat.

Aktuální statut?