Latte – omezení v délce bloku?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Thomas
Člen | 22
+
0
-

Zdravím, dospěl jsem k následujícímu problému. Chtěl jsem udělat podstránku do webu, která má poměrně dlouhý kód a latte mi po nakopírování html do bloku #content házelo následující chybu:

Notice
Undefined offset: 2
File: …/mojeryby/application/libs/Nette/Latte/Macros/UIMacros.php Line: 314

<?php
314: $this->namedBlocks[$node->data->name] = $m[2];
?>

Pokud umažu jakýkoliv větší kus kódu, stránka se zobrazí. Při hledání chyby jsem došel k tomu, že se mi povedlo (do promazaného kódu, aby se zobrazil) vytvořit div, ale pokud jsem mu přidal jakoukoliv class, pak už latte vyhodilo tuto chybu.

Je nějaké omezení v latte, které by mohlo toto způsobit?

Pokud stránku rozdělím do dvou bloků, a na začátku souboru vytvořím blok #content, kam ty dva bloky naincluduju, pak to funguje.

Díky

radas
Člen | 221
+
0
-

Mám tu samou zkušenost, před chvílí jsem na to taky narazil. V betě ze 14. ledna to ještě fungovalo správně.

Thomas
Člen | 22
+
0
-

Omlouvám se, zapomněl jsem napsat verzi: Nette 2.0 RC1 pro PHP 5.2

radas
Člen | 221
+
0
-

Nejnovější 2.0 stable (20120203) má stejný problém.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Bylo by super, kdyby jste třeba na pastebin.com hodili šablonu, která způsobuje chyby.

Editoval HosipLan (13. 2. 2012 16:01)

radas
Člen | 221
+
0
-

Pastebin

Myslím, že omezení v délce šablony příčinou nebude. Nic takového jsem nenašel. Na Pastebin jsem hodil jen malou část kódu, která způsobuje problémy. Před tím místem a po něm není nic neobvyklého. Problém jsem objevil, když jsem přidal druhý sloupec <td>. Když ho odstraním, šablona funguje. Když ho dám třeba i jako poslední sloupec, nefunguje. Pokud dám jako druhý sloupec prázdné tagy <td></td>, kupodivu taky nefunguje. Hláška je stejná jako psal @Thomas.

radas
Člen | 221
+
0
-

Jak jsem zjistil je stejný problém i u snippetů.

radas
Člen | 221
+
0
-

Tak se mi podařilo zjistit, že pokud v tomto kódu, který způsobuje tu noticku, na řádku 4. úplně odstraním z tagu <a> atributy n:tag-if a title, pak se šablona zkompiluje správně. Stačí ovšem před n:href nebo za něj přidat další atribut a problém je na světě.

pepko
Člen | 12
+
0
-

Měl jsem stejný problém. Šablona čísté html. Po konverzi mezer na tabulátory v pohodě.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Můžeš to vyzkoušet v poslední vývojové verzi?

radas
Člen | 221
+
0
-

Vyzkoušel jsem s revizí 52832ac z 24.2.2012, ale bohužel je to stále stejné. Notice „Undefined offset: 2“ v UIMacros.php na řádku 324.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Pokusil jsem se to opravit, můžeš to znovu vyzkoušet?

radas
Člen | 221
+
0
-

Perfektní práce Davide, revize 8548308 z 28.2.2012 už noticku nehlásí. Díky!