Vypnutí klientské validace pro jeden prvek formuláře

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Růžička
Člen | 43
+
0
-

Lze nějak vypnout klientskou validaci pouze jednoho konkrétního formulářového prvku?

Felix
Nette Core | 1190
+
0
-

kdyz ji nechces tak ji tam nedavej ne? :) nebo co myslis? treba jde to vypnout u tlacitka

$button->setValidationScope(FALSE);
nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Pochopil jsem to tak, že nechce prvek validovat javascriptem, ale chce ho validovat na serveru…

Podle mě bude nutné požadovanému prvku přidat nějakou class (třeba no-validate) a upravit nette.forms.js, aby prvky s touhle class nechal být. Ale nikdy jsem se v tom nehrabal tak nevim :-)

Editoval xxxObiWan (24. 1. 2012 14:49)

David Růžička
Člen | 43
+
0
-

Jak píše xxxObiWan. Chtěl bych vypnout jenom javascriptovou validaci. Té úpravě nette.forms.js jsem se ale právě chtěl vyhnout.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Možná by šlo před vykreslením formuláře upravit data-nette-rules daného prvku (podle čehož se pak spouští validace v nette.forms.js).

Ale zase to jsou jenom moje spekulace, teď zrovna nemám moc času se hrabat v API (i když chuť by byla, tohle mě zajímá :-) )

Felix
Nette Core | 1190
+
0
-

Mozna pomuze pridat data.. if (val === elem.getAttribute('data-nette-empty-value')) { val = ''; }