[Poslední sobota 2+0+2+0+2×0+2] Praha 28.1.2012

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Najlepsia prazska #posobota. Tento konferencny styl sa zjavne oplatil. K dokonalosti staci malo, ako uz niekto spomenul, nejako eliminovat unavu navstevnikov. Ale priestory boli vinikajuce.

Specialne podakovanie patri domacim, ktori sa na nas cezpolnych nevysrali a ochotne nam o 2am hladali pristresok (starenka a paranoik nas dokonca odsikovali na stanicu, dobře oni).

Myslim, ze tato posobota ukazala, ze Nette je nasa spolocna vec. Myslim, ze sme vsetci videli, ze Nette Framework moze byt velka vec.

Fanda
Člen | 39
+
0
-

Byla to výborná akce. Díky všem, co se nějak zapojili, nebo přijeli. :-) Pár fotek: http://bit.ly/wl1JiL

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Okomentované zdrojové kódy z mojí přednášky jsem dal na GitHub.

Tomas Jancik
Člen | 103
+
0
-

diky za super akci… priste zas…

btw na webu je porad Nette 2.0RC2

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Ještě ji tam pár dní nechme :-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Videa

Videa jsou prozatím v PAL kvalitě (z důvodů urychlení dostupnosti). V průběhu následujících ~14dní budou postupně aktualizována na HD kvalitu.

Zaroveň jelikož máme nový rok tak přichází na řadu prodloužení „Plus“ účtu na Vimeo (doposovad jsem ho platil z vlastní kapsy). Nyní jsem pod každé video které vzniklo v rámci Posledních Sobot přidal Paypalovské Donate tlačítko. Takže má nyní možnost každý přispět na tento poplatek u Vimea (dělá to $9.95 + $1.99 / měsíc – poplatek + VAT).

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Zaroveň jelikož máme nový rok tak přichází na řadu prodloužení „Plus“ účtu na Vimeo (doposovad jsem ho platil z vlastní kapsy). Nyní jsem pod každé video které vzniklo v rámci Posledních Sobot přidal Paypalovské Donate tlačítko. Takže má nyní možnost každý přispět na tento poplatek u Vimea (dělá to $9.95 + $1.99 / měsíc – poplatek + VAT).

Jen tak ze zvědavosti (protože video servery jsem nikdy nepoužíval) – proč zrovna Vimeo a ne YouTube? Jaký je v tom rozdíl? Cena, možnosti, zvyk?
Ne že bych se zdráhal příspěvků na hosting, ale zvědavost člověk nezastaví :-)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Gruv: Vimeo umoznuje upload zaznamov dlhsich ako 15min s obycajnym uctom. U YT si to musis zasluzit. Vimeo ma ale podla mna slabsi player.

Editoval srigi (31. 1. 2012 19:52)

ic
Člen | 430
+
0
-

srigi napsal(a):

… U YT si to musis zasluzit. Vimeo ma ale podla mna slabsi player.

A nemá nikdo ze zdejší početné komunity takovou možnost, na YT ty dlouhány nahrávat?

Jinak prej, že nemám oprávnění dívat se na ‚Klik Pojištění – Sponzor‘, to bych u sponzora nečekal. (samozřejmě jsem přihlášen na Vimeo).

Tomas Jancik
Člen | 103
+
0
-

ic wrote:

srigi napsal(a):

… U YT si to musis zasluzit. Vimeo ma ale podla mna slabsi player.

A nemá nikdo ze zdejší početné komunity takovou možnost, na YT ty dlouhány nahrávat?

ja napriklad tu moznost mam… (a mam pocit jestli jsem nekde necetl, ze uz by to melo jit vsem, ale to se mozna pletu…)
druha vec je, ze by bylo asi lepsi drzet vsechna videa pod jednim uctem Nette

Editoval Tomas Jancik (31. 1. 2012 22:01)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Taky mi to nejde pustit, takže to video asi bude jen špatně nastavené.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Gruw napsal(a):

Jen tak ze zvědavosti (protože video servery jsem nikdy nepoužíval) – proč zrovna Vimeo a ne YouTube? Jaký je v tom rozdíl? Cena, možnosti, zvyk?

V době kdy se „officiální“ vimeo účet zakládal YouTube neumožňoval nahrání souborů delších než 15min. Celkem nedávno to po „zasloužení si“ umožňuje. Nicméně převést všechna videa není sranda. Navíc vytvořit účet u kterého by se člověk snažil o zasloužení si >15min takdy není otázka jednoho dne.

ic napsal(a):

A nemá nikdo ze zdejší početné komunity takovou možnost, na YT ty dlouhány nahrávat?

Na svém soukromém kanále tu možnost mám nicméně tam to moc nepatří + viz body výše

Jinak prej, že nemám oprávnění dívat se na ‚Klik Pojištění – Sponzor‘, to bych u sponzora nečekal. (samozřejmě jsem přihlášen na Vimeo).

Fixed (video se konvertovalo a teď už je on-line)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Na Vimeu jsou nyní všechna videa z této poslední soboty… enjoy :-)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Typo: "Videa jsou hostována na Vimeu, kde platíme „Plus“ program. Chcete-li, máte možnost přispět ;)

22
Člen | 1478
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Na Vimeu jsou nyní všechna videa z této poslední soboty… enjoy :-)

enjoyed!

Chlapci..skvělá kamera! Díky všem, co za to můžou .-) užil jsem si to skvěle, a to jsem cca v půlce natočeného materiálu..

…jo, jsem zapomněl, ten Nette 2.0 bude asi poměrně dost dobrej master piece!

Hmm, A teď ty nové formuláře, Achylova pata… keep up your excellent job Dave.

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Koukal jsem teď na video o DI a jen pár poznámek:

  • Nikdy nezačínejte přednášku sdělením, že jste se na ni vys…kašlali, o kdyby to byla pravda. Je to projev neúcty k návštěvníkům.
  • Ve slidech jsou chybné zápisy jako class: FooControl(@fooModel), místo class má být factory.
  • Nevím, jestli je vhodné hned na začátku shodit service locator, když ho potom ve všech příkladech a povídání používáte. Přednáška je tak spíš o service locatoru než o DI.
Semik
Backer | 135
+
0
-

David Grudl napsal(a):

  • Nikdy nezačínejte přednášku sdělením, že jste se na ni vys…kašlali, o kdyby to byla pravda. Je to projev neúcty k návštěvníkům.

Také myslím, že to byl špatný způsob o vtip na začátek. Sorry za upřímnost, ale než vtipně mi to vyznělo směšně.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Ach jo, to se teď budou posoboty brát až tak vážně? Vždycky jsem se těšil, až si tam konečně zajdu, na uvolněnou atmosféru a kromě toho, že se něco přiučím, taky na srandu ;-)

Ten vtip na začátek se mi líbil. A s tím, že přednášky od fanoušků nebudou nikdy úplně „profesionální“, jsem počítal. Dávalo mi to klid na duši, že jednou můžu na Poslední sobotě třeba taky něco předvést (jako přednášející – amatér).

To, že posobota bude mít od teď méně pivní, a více informaticní charakter, se mi líbí. Ale vyžadovat od fanoušků perfektnost, se mi nelíbí.

Ale na poslední sobotě jsem nikdy nebyl (jen vždy s nadšením hltám videa), takže mám možná zkreslenou představu.

Editoval xxxObiWan (1. 2. 2012 10:54)

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Ostatní přednášející nastavili laťku hodně vysoko a v tomto světle je fakt, že to Patrik s Filipem malinko podcenili. Taky nezapomeňte na to, že přednášet pro 100 lidí není jen tak. Určitě je to namotivuje k tomu, aby se příště lépe připravili. Znalosti na to mají, takže do budoucna nemám strach.

Spíše mě zaujala zmínka, že se kluci nedokážou shodnout na jednom cms frameworku. Je škoda tříštit úsilí více směry (na druhou stranu, ať žije rozmanitost). Čas ukáže…

Panda
Člen | 569
+
0
-

xxxObiWan napsal(a):

To, že posobota bude mít od teď méně pivní, a více informaticní charakter, se mi líbí. Ale vyžadovat od fanoušků perfektnost, se mi nelíbí.

Nikde není napsáno, že je vyžadována perfektnost. Všichni si vážíme všech přednášejících, co měli odvahu si před těch ~130 lidí stoupnout a něco prezentovat. Toto jsou připomínky, aby příště ta prezentace byla lepší, přínosnější a zábavnější. Všichni se učíme. :-)

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Děkuju všem přednášejícím a videomejkrům za skvělé přednášky. Profesionalitu neočekává snad nikdo, ale dobře míněná kritika nikdy nezaškodí. :-) Hlavní díky bych rád poslal Pandovi, Honzovi Tvrdíkovi a v neposlední řadě Davídkovi – jen více přednášek. Přiznám se, že tu fintu s pomlčkou v názvu komponent jsem neznal. Neškodilo by přidat o ní zmínku do dokumentace?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

  • Nikdy nezačínejte přednášku sdělením, že jste se na ni vys…kašlali, o kdyby to byla pravda. Je to projev neúcty k návštěvníkům.

Začali jsme tak z důvodu toho že to byla přednáška v rámci Poslední Soboty (zvyklí na trochu jiné pojetí PoSoboty). Na klasické přednáškové akci bych tak nezačínal.

  • Ve slidech jsou chybné zápisy jako class: FooControl(@fooModel), místo class má být factory.

Opraveno (typo)

  • Nevím, jestli je vhodné hned na začátku shodit service locator, když ho potom ve všech příkladech a povídání používáte. Přednáška je tak spíš o service locatoru než o DI.

Zpětně si jsem se u toho taky zastavil.

Jinak mé hodnocení naší přednášky: posr…zakzili jsme co se dalo. Ale alespoň pro příště vím že přednášet ve dvou mě nesedí (zkusit jsem si to zkusil). A přípravě je potřeba věnovat mnohem více času (zazněla asi 1/3 věcí které měli zaznít).

Nejspíš jako odčinění natočím o DI screencast…

Pilda
Člen | 52
+
0
-

Velice se mi líbila přednáška od Jana Tvrdíka, myslím si, že jedině takhle se dá dělat přednáška aby to skutečně pochopili i neznalý, či mírně natvrdlý studenti. Tím takhle myslím to, že tam ukazoval skutečně jak to funguje, věci z praxe a ne jenom obecnou teorii. Mě osobně jde obecná teorie jedním uchem dovnitř a druhým ven, potřebuji si to buď vyzkoušet sám, nebo to alespoň vidět v praxi. Díky této přednášce jsem konečně pochopil komponenty. Díky Honzo.

Akorát jsem docela litoval toho týpka co mu tam musel držet půl hodiny ten mikrofon u pusy.

Velký dík také kameramanům!

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):
Jinak mé hodnocení naší přednášky: posr…zakzili jsme co se dalo.

Nesypej si popel na hlavu, nekritizuju, šlo jen o dobře míněnou radu k něčemu, co si mnozí nemusí uvědomit. A DI je velké sousto pro kohokoliv.

Panda
Člen | 569
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Jinak mé hodnocení naší přednášky: posr…zakzili jsme co se dalo. Ale alespoň pro příště vím že přednášet ve dvou mě nesedí (zkusit jsem si to zkusil). A přípravě je potřeba věnovat mnohem více času (zazněla asi 1/3 věcí které měli zaznít).

Ale no tak! Tak strašné to nebylo, jen fakt bylo vidět, že to není moc připravené.

Přednášení ve dvou by mohlo být fajn, akorát nesmíte přednášet oba. Takhle jste si tam přehazovali mikrofon jako horký brambor a to nepůsobilo dobře. Myslím, že kdyby jeden „programoval“ a druhý to komentoval a vysvětloval potřebnou teorii, tak by to mohlo být vcelku dobré.

Jinak po shlédnutí své přednášky taky trocha sebekritiky:

  • Nesoustředit se tolik na to, aby to byla přednáška. Spíš tam jít popovídat o problému, pobavit publikum. Taky celkově mluvit pomaleji a uvolněněji.
  • Ruka v kapse! Hlavně že jsem si to před přednáškou říkal… :-)
  • Myslet předem na takové věci, že budu muset mít mikrofon (ideálně sehnat držáka) a že jednou rukou se programuje fakt blbě.
  • Opakovat dotazy z publika, už na videu to bylo špatně slyšet, lidi vzadu to nemohli slyšet vůbec.

Co myslíte Vy? Co bych měl pro příště zlepšit?

Jinak všem díky za názory, jsem rád, že se přednáška vesměs líbila. :-)

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Největší chyba byla na mé straně, tj organizátora: u každého přednášejícího měl sedět celou dobu moderátor, který by jednak myslel na takové věci, jako je opakování otázek, kontroloval by čas, držel mikrofon atd. Tohle, pokud nejste profík, si sám nepořešíte. A pochopitelně školený profík z nás není nikdo.

Z těch přednášek, co jsem viděl, tak žádná špatná nebyla.

enzo
Backer | 15
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Patrik Votoček napsal(a):
Jinak mé hodnocení naší přednášky: posr…zakzili jsme co se dalo.

Nesypej si popel na hlavu, nekritizuju, šlo jen o dobře míněnou radu k něčemu, co si mnozí nemusí uvědomit. A DI je velké sousto pro kohokoliv.

Přesně tak, souhlasím s Davidem, přednáška sice působila lehce chaoticky, ale i tak pro mě byla velmi dobrá, přestože asi všechno co jste zmínili je teď v nové dokumentaci, tak „mluvená“ dokumentace je vždycky 1000× lepší, protože k ní lze doplnit komentáře vlastní postřehy apod.
btw, screencast o DI bych si nenechal ujít, go ahead :)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Mě se líbily všechny přednášky (ty co jsem neviděl jsem dohnal z výše zmíněných odkazů/záznamů).

Screencast o DI bych si taky nenechal ujít, protože abych pravdu řekl, tak si pořád nejsem 100% jistý jestli chápu o co jde – jak to funguje – či, jak to správně používat.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nesypej si popel na hlavu, nekritizuju…

Sem to asi blbě napsal. Tohle nebyla přímo reakce na tvůj komentář. Tohle je (jak by řekl Rimmer) můj osobní, soukromí, soukromí, osobní, osobní, soukromí pocit z celé té přednášky.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Kouknul jsem se na svoje video a kdybych to měl zhodnotit:

  • Bylo to lepší než jak jsem to cítil na místě.
  • Musim zlepšit komunikaci s publikem, jak už jsem si přečetl.
  • Téma dávalo smysl i bez twitteru. Takže jsem mohl klidně zatajit, že se mi rozbil, a působilo by to profesionálněji (a nebyl bych tak nervózní).
  • Občas jsem neřekl nějakou důležitou věc, protože mi přišla zřejmá. (Nebo až v nějaké vedlejší větě.) Zlepšení přípravy by v tomhle pomohlo.

Nicméně mě to celkem bavilo a příště bych to zkusil znovu (a lépe).

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Já jsem také rád, že jsem mohl dohnat zmeškané přednášky. Díky přednášce Honzy Tvrdíka mám dokonce více nápadů, jak zrefaktorovat (a tím rozšířit možnosti) pro svůj doplňěk pro Nette :-) Takže díky za tvůrčí podněty!

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

…osobní, soukromí, soukromí, osobní, osobní, soukromí pocit z celé té přednášky.

Ještě nikdy jsem ze žádné své přednášky neměl dobrý pocit. V lepším případě smíšené, v horším úplně špatné :-)

Honza Marek napsal(a):

  • Téma dávalo smysl i bez twitteru. Takže jsem mohl klidně zatajit, že se mi rozbil, a působilo by to profesionálněji (a nebyl bych tak nervózní).

Na tom je nejhorší, že člověk věnuje 95 % přípravy do psaní kódu, který pak vlastně není ani potřeba ukazovat, a ztratí tak čas na přípravu vystoupení, které je vidět po celou dobu.

Nicméně mě to celkem bavilo a příště bych to zkusil znovu (a lépe).

Super!

David Grudl
Nette Core | 8099
+
0
-

BTW, jakmile se někde natáčí, Laděnka se děsně ráda předvádí, co?

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

BTW, jakmile se někde natáčí, Laděnka se děsně ráda předvádí, co?

Neměla by se o tom dát zmínka do dokumentace :) ?

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Díky za videa. Obava Honzi Tvrdíka z online programování při prezentaci se nakonec ukázala jako lichá. Přišlo mi to velmi profesionální a dobře připravené. To, že občas vyskočila laděnka nebylo na škodu. Alespoň se odkryl nějaký celkem běžný problém a Honza obratem vysvětlil co jej zapříčinilo a jak ho vyřešit.