Banky, online platby, platební systémy, paypal, … API

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Máte někdo zkušenosti s načítáním platebních příkazů z banky?

Třeba takový Paypal má určitě pěkné API, tam snad problém nebude, ale zajímalo by mě, jak jsou na tom české banky. Potřeboval bych, aby mi posílala oznámení o příchozích platbách a popřípadě jednou za den přehled odchozích.

Chtěl bych mít takový jednoduchý „účetní systém“. Když mi někdo pošle platbu, banka mi pošle oznámení, já si stáhnu výpis (nějak) a pak bych uživateli povolil zaplacenou službu.

Mám určité povědomí o tom, že je pár online systémů, na sledování výdajů, kam člověk musí nahrávat výpisy ručně, nebo tam přesměruje emaily. Což mi samozřejmě přijde jako velice nedostačující.

Takže bych poprosil o nějaké zkušenosti, popřípadě doporučení, se kterou bankou se dá rozumně elektronicky a automatizovaně komunikovat. Při nejhorším jsem ochotný zkousnout cron, co se bude připojovat na API. Ale přílohy emailů parsovat nebudu.

Díky

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Fio bank: po drobnych upravach mi funguje toto

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Ja jsem delal s nasledujicima firemnima uctama, nektere featury asi nemusi byt u osobnich uctu.

  • CSOB: emailem chodi kazdy den vypis v .txt, jde docela slusne zparsovat. Stacilo zavolat osobni bankerce a nastavili to hned.
  • Reifka: emailem chodi PDF, to uz je docela masakr naparsovat. Nic lepsiho jsme z nich nevytahli.
  • Ceska sporitelna: hadali jsme se s nema dost dlouho, ale nedaji nam NIC! Udelal jsem skript simulujici browser, ktery ma ulozene sefovo heslo a kazdou noc se prihlasi, vyklika v menu vypisy, export, … a stahne si .txt vypis

Bohuzel na zadne pekne api jsem nikde nenarazil

vladimir
Člen | 11
+
0
-

My taky zkoušeli se Spořkou vyjedávat nějaký automatizovaný přístup, ale dopadlo to bez valného úspěchu, takže nakonec jsem udělal parser jejich SERVIS24 a výstup publikujeme přes SOAP webové služby a komunikaci s bankou tak máme přes tuhle službu. Takhle to fungovalo asi 3 roky v pohodě, ale za poslední rok už 2× bylo potřeba dělat změny (prvně změnili přihlašovaní a pak rozvržení tabulek). Pro přehled příchozích plateb.

Pro odchozí platby je to trošku větší opruz, protože je povinná autorizace SMSkou, takže máme simku v SMS bráně a parsujeme příchozí smsky od banky ;-)

vladimir
Člen | 11
+
0
-

Tak jsem před chvílí mluvil s kolegou, a Spořka nakonec nějaké webové služby má přímo. Prý to stojí 200 za měsíc a mělo by to být součástí BUSINESS24.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

První dobrá zpráva, díky moc!

PS: tímhle ale téma nekončí :) pořád hledáme alternativy

Ani
Člen | 226
+
0
-

Implementoval jsem PayU.

Mají spoustu možností platby (karta, převody, složenka), celkem rozumné API (pošleš člověka s nějakým id na bránu, tam zaplatí, pak tě na tebou zadanou adresu upozorňují na změny (zaplaceno, čeká…), můžeš se i ty dotazoat). Mají na webu i nějaký php příklad, a celkem obstojný manuál, je to implementované za den a člověk se s tim nemusí patlat, navíc když nějaká banka něco změní, tak to nemusíš řešit.

Ale zase je to za cenu že si berou něco z platby (to je snad individuální), ale není to tolik…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Díky kluci, těch platebních systémů bude více, ale teď konkrétně řeším, jak si nechat zasílat transakce z banky. Našel jsem tohle a vypadá to dobře http://webtrh.cz/…bankovni-api?… chce to jenom trošku zrefaktorovat :)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Nedávno jsem na tuto problematiku narazil a rád bych to tu doplnil.
FIO přišlo s novinkou a to s vlastní REST API – podrobná dokumentace je zde: http://www.fio.cz/…ovnictvi.pdf
Pokud plánujete appku s automatickou fakturací za poskytovanou službu, tak FIO imho zatím nej volba – co mě při zakládání firemního účtu taky překvapilo, bylo to, že automaticky dostaváte k CZ účtu i SK variantu (stejné číslo účtu, jen jiný kód banky), aby vám z SK mohly klienti zasílat peníze jako tuzemskou platbu (bez zbytečných poplatků navíc).

thorewi
Člen | 84
+
0
-

Jen muzu potvrdit ze FIO je nejlepsi volba, tam si opravdu muzete nastavit libovolne hlasice… Česká spořitelna pořád nic, má sice BUSINESS24, ale placený, musí si o to člověk žádat a je to jak chodit s kanónem na komára… mBank zase posílá html, ale dá se to celkem rozumně rozparsovat ale nejsou tam všechny potřebné údaje. ČSOB v pohodě, ale musí to tam člověk celkem hledat v tom rozhraní.

Racx
Člen | 1
+
0
-

Děkuji za tip, přesně tohle jsem hledala. Fio banku mám, další důvod ke spokojenosti :)

AaAAb
Člen | 6
+
0
-

Nějaké api rozhraní mají snad všechny ČR banky, slovenské povětšinou, ale tam po nás chtěli vysoké peněžní zálohy. Vše provozujeme na bussiness účtech, na osobních se mi nepovedlo si nikdy nic dohodnout. U Tatrabanky si musíme ručně stahovat csv a nahrávat.

Česká spořitelna má xml api, mám k němu dokumentaci, v případě potřeby mohu přímo na email poskytnout, stejně je poté nutné si to u nich osobně aktivovat.

U Reifky používáme „csv HTTP GET api“, ale dostačuje. Mají toho více, ale loni jim to ještě extrémně zlobilo.

KB má také poměrně solidní api, dokumentace by se mi také někde ještě měla válet.

Nové banky – FIO, Air atd. mají dokumentace dostupné snad přímo na stránkách.

Mohu poskytnout nějaké zdroje a případě rady, bohužel kódy kvůli licenci nikoliv. Kvůli jednomu projektu jsme dělali online napojení na všechny české banky.

spiider
Člen | 162
+
0
-

Ahoj, chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti při placení kartou přes web popř. co pro to v nette využíváte? Koukal jsem na doplněk webpay, ale diskuze u něj není zrovna aktuální…tak se chci zeptat zda máte něco vyzkoušené např. pro vytvoření formu, vyplnění čísla karty, expirace atd. a jeho odeslání a následného zaplacení.

Díky za tipy

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

@spiider: Ano webpay sme pouzili, neviem ako je to s kompatibilitou v sucasnosti (mozno sme robili nejake upravy) ale v podstate vsetko fungovalo na šupu.

Nevidim dovod pouzivat nieco ine kedze to obsluzi vsetky karty…

spiider
Člen | 162
+
0
-

super, diky vyzkousim