Framework podobný Nette pro Node.js

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
zatomik
Člen | 19
+
0
-

Pracuji s Nette frameworkem na který jsem si zvykl a který mi vyhovuje. Nyní se začínám učit programovat pro Node.js a rád bych podobný framework jako je Nette. Napadlo mě, že měl možná někdo podobný problém a už má ozkoušené, který framework je „nejblíže“ Nette.

Zatím mám favorita ExpressJS případně nadstavbu RailwayJS.

Asi je to dost specifický problém a nezbyde mi než se s tím prokousat sám a vyzkoušet několik frameworků, možná se tu přeci jen ale někdo najde.

Každopádně předem díky.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

S Node.js už nějaký pátek laškuju ale zatím to není nic „pořádného“. Protože mě právě chybí použitelný framework.

Nicméně pár jich existuje:

Nebo případně CoffeeScriptová Zappa

Nicmé nějsem jediný komu některé vlastnosti Nette v Node.js chybý (i přes zcela jinou archytekturu). Až budu mít trochu času mám v plánu portovat Laděnku, Latte a Formuláře.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

V Node je mozne FW postavit z jednotlivych dielov. Cez NPM je mozne najst routre, sablonovacie systemy, formulare.

Ginny
Člen | 36
+
0
-

Jsem jediný, komu příjde Node.js moc nízkoúrovňové a naprosto nevhodné na CMS nebo eshop? Když porovnám množství kódu, které napíšu při tvorbě blogu v Nette a v Expressu, tak je to dost markantní rozdíl.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@ Ginny: nikdo te nenuti to psat v Express.js je sposta dalsich knihoven ktere je mozne vyuzit. Problem je ten ze jich je tolik ze poskladat si vlastni „sandbox“ zabere spoustu casu.

OK3
Člen | 91
+
0
-

Offtopic: je v ČR nějaký hosting, kde standardně Node nabízejí nebo je to zatím záležitost jen vlastního VPS?

zatomik
Člen | 19
+
0
-

Koukám, že jsou na tom všichni podobně jako já.

Node.js také vidím jako poměrně nízkoúrovňový, nicméně je to dáno hlavně absencí komplexnějších modulů, které by vyřešili většinu potřebných věcí. Samozřejmě že Node.js bude vždy takhle nízkoúrovňový, ale až tam budou moduly rozsahem podobné Nette, většině lidem to nízkoúrovňové již nepřijde.

Osobně vidím výhodu Node.js hlavně v možnosti škálování, což je z jedné části dáno stavbou serveru a z druhé části odlišným stylem programování. Další výhodou může být využití Node.js pro různé webové služby, protože je blíž HTTP protokolu.

OK3: O žádném hostingu v CZ zatím nevím, asi by se dal použít Amazon EC2, který má podle všeho dobré pingy do CZ.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ad hosting: v ČR určitě ne. V zahraničí jich pár je: