Nette a IIS 7.0

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
TanisCZ
Člen | 80
+
0
-

Zdravim,

Nette jde bezproblému rozběhat na Apache, ale poslední dobou experimentuji s IIS 7.0 a zatím se mi nette nepodařilo sprovoznit.
PHP přes FastCGI se mi podařilo rozběhat, phpinfo i weby, které nevyužívají nette běhají v poho. S nette dostanu vždy chybu
500…

Téměř jistě přejdu na Apache jen mě zajímalo jestli se už někdo s tímhle zkoušel poprat.
Zkoušim sekeleton app v tutorialech :)

TanisCZ
Člen | 80
+
0
-

Tak pokud by to přeci jen někoho zajímalo…
Takže podařilo se mi rozjet skeleton app
bohužel to vypadá, že nefunguje správné odkazování na presentery…

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Nemůže být problém v autodetekci cesty? Zkus vydumpovat Environment::getHttpRequest()->uri

Jod
Člen | 701
+
0
-

IIS má niektoré rozdielne $_SERVER premenné.

Dúfam, že v IIS nepoužívaš mod_rewrite.

Editoval Jod (26. 10. 2008 20:26)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Tu chybu by měl zpravit tento fix, zkoušel jsem teďkom IIS na 64bit Windows 7, ale nemůžu zprovoznit modul URL Rewrite, protože tam jsou nějaké závislosti a fixy, které jsou jen na Visty, tak to bohužel neověřím.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

TanisCZ napsal(a):

PHP přes FastCGI se mi podařilo rozběhat, phpinfo i weby, které nevyužívají nette běhají v poho. S nette dostanu vždy chybu 500…

Zkoušel jsi i Fifteen? Protože ten funguje i na těch win7 bez problémů.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

A ta chyba 500, to je nějaká chycená výjimka v nette?

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Chyba 500 je ta z Nette\Application\Application ne ze serveru (u mě způsobeno nenačteným extension sqlite). Jinak na IIS 7 funguje Nette bez problému, vyzkoušel jsem všechny příklady z examples + DataGrid. Jediné co dělá problém je, že po odeslání POST/AJAX požadavku ve FF vrací chybu 411. Viz screeny:

Etch
Člen | 403
+
0
-

Nette na IIS 7 přes FastCGI běhá bez problému. Jediný problém je snad opravdu ten POST/AJAX request v FF, ale to není problém nette. Navíc se to dá vyřešit háčkem, že se místo

var query = null;

do nette.js dá

var query = '';

Sic je to řešení né zrovna čisté svůj účel by to mělo splnit :

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Poslušně hlásím, že i Honzův ajax-driver funguje na IIS 7 taky spolehlivě.

Čeho jsem si ale všiml je, že se mi při zapnutí laděnky nezachycujou v konzoli firebugu hlášky odeslané přes Debug::fireLog(), nezobrazuje se profiler a ani laděnka samotná při vyhození výjimky.