posledni verze nette problem s Ambiguous class a Class not found

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
awsickness
Člen | 98
+
0
-

Zdravim dneska jsem s gitu stahl posledni verzi co je dostupna jelikoz jsem chtel neco vyzkouset.
Bohuzel dostavam tyto chyby.

Ambiguous class 'Nette\Configurator' resolution; defined in /var/www/web/libs/Nette/common/Environment.php and in /var/www/web/libs/Nette/common/Configurator.php

jedine co pomohlo zakomentovani definicie v Enviromentu bohuzel lepsi reseni jsem nenasel.

a druhy trosku zradnejsi problem.
prestala fungovat factory na entitymanager s touto exception

Class EntityManager returned by \ServicesFactory::getEntityManager has not been found

tovarna vypada

public static function getEntityManager() {
		return self::$em ? : self::createEntityManager();
}
	public static function createEntityManager() {

		$database = (array) Environment::getConfig("doctrine")->database;

		$em = \Doctrine\ORM\EntityManager::create($database, self::createDoctrineConfiguration());
		$em->getEventManager()->addEventSubscriber(self::getFileTools());

		return self::$em = $em;
	}

k tomu bych se rad zeptal abych odstranil Enviroment::getConfig …
jak upravit volani techto tovarnicek v configu neco jako

Doctrine\ORM\EntityManager:
	factory: \ServicesFactory::getEntityManager
	arguments:[%database.doctrine%]

EDIT: VERZE
Nette Framework 2.0-beta (revision 3991ebe released on 2011–12–09)

Editoval awsickness (9. 12. 2011 15:56)

ViPEr*CZ*
Člen | 811
+
0
-

Já jsem zase dostal úplně jinou hlášku.

Class 'Nette\DI\PhpHelpers' not found

na řádku 13492: v nette.min.php revize Nette Framework 2.0-beta (revision e318f79 released on 2011–12–09)

ViPEr*CZ*
Člen | 811
+
0
-

Tak chyba je zde:

use Nette\Utils\Validators;use Nette\Utils\PhpGenerator\HelpersasPhpHelpers;use Nette\Utils\PhpGenerator\PhpLiteral;

Tady chybí mezera u as (HelpersasPhpHelpers) ;-) Řádek 13189

Editoval ViPEr*CZ* (9. 12. 2011 16:02)

Jan Jakeš
Člen | 177
+
0
-

ViPErCZ napsal(a):

Tak chyba je zde:

use Nette\Utils\Validators;use Nette\Utils\PhpGenerator\HelpersasPhpHelpers;use Nette\Utils\PhpGenerator\PhpLiteral;

Tady chybí mezera u as (HelpersasPhpHelpers) ;-) Řádek 13189

To vypadá na chybu minifikátoru.

Jan Jakeš
Člen | 177
+
0
-

awsickness napsal(a):

Zdravim dneska jsem s gitu stahl posledni verzi co je dostupna jelikoz jsem chtel neco vyzkouset.
Bohuzel dostavam tyto chyby.

Ambiguous class 'Nette\Configurator' resolution; defined in /var/www/web/libs/Nette/common/Environment.php and in /var/www/web/libs/Nette/common/Configurator.php

Žádná třída jako common/Configurator.php neexistuje.

David Grudl
Nette Core | 8108
+
0
-

ad Ambiguous class: patrně jsi nesmazal starou verzi, ale zkopíroval novou do staré

ad Class EntityManager returned by … has not been found: kvůli autowiringu potřebuje vědět, jakou třídu vlastně továrna vrací. To se dá určit buď přidáním řádku class: Doctrine\ORM\EntityManager do konfiguráku nebo se Nette podívá do anotace @return. Tam je potom potřeba uvést celý název třídy včetně namespace. (Možná by to mohlo přihlížet k aktuálnímu namespace třídy)

ad getConfig(): zápis je správný a prostě si přidej parameter do getEntityManager($database)

ad PhpHelpers: zdá se, že minifikátor nerozumí AS, opraveno.

awsickness
Člen | 98
+
0
-

super diky presne jak rikas SVN nejak nestihalo vymenit celou verzi nette / a druhy problem byl v namespace kterou vraci tovarnicka.
ps: super prace ze konecne nekdo napsal stranku o konfiguraci.