zobrazování chyby – error 500

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
majty
Člen | 8
+
0
-

Ahoj,
začínám s Nette. Snažím se ho podle dokumentace zprovoznit. Nejprve jsem provedl loader (ten proběhl bez problému) a teď jsem zkusil spustit sandbox. Vyhazuje mi to error 500 (viz. níže). V .htaccess jsem zkoušel odkomentovat RewriteBase / a pořád to zobrazuje tuto chybu. Nevíte někdo co s tím? díky

Server Error
We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.
error 500

JuniorJR
Člen | 181
+
0
-

Nevím, co myslíš tím „nejprve jsem provedl loader“, ale pro nalezení příčiny problému by ti mělo pomoci povolení Debuggeru, viz. dokumentace

Konkrétně to bude znamenat úpravu pár řádků v bootstrap souboru.

Debugger::enable(Debugger::DEVELOPMENT); // vynucení DEV módu
...
$application->catchExceptions = FALSE; // zruší zachytávání vyjímek aplikací

V případě, že si s chybou nebudeš vědět rady, dej vědět, co ti laděnka hlásí za chybu.

Editoval JuniorJR (4. 12. 2011 2:02)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

JuniorJR napsal(a):

Debugger::enable(Debugger::DEVELOPMENT); // vynucení DEV módu
...
$application->catchExceptions(FALSE); // zruší zachytávání vyjímek aplikací

$application->catchExceptions je property né metoda! :-) Takže:

$application->catchExceptions = FALSE;
Pavel Kouřil
Člen | 128
+
0
-

Osobně bych to tipoval na to, že nemáš práva na zápis do logů/tempu :)

tomas.dusek
Člen | 1
+
0
-

Teď jsem rozbíhal nette na hostingu a internal error jsem vyřešil zakomentováním

Options +Includes

SetOutputFilter INCLUDES

v .htaccess protože v logu webservu bylo „.htaccess: Option Includes not allowed here“

majty
Člen | 8
+
0
-

díky za rady

podíval jsem se do logu chyb (což mě mohlo napadnout dříve) a zjistil, že byl problém v nastavení práv ve složce temp/cache

elaaos
Člen | 1
+
0
-

ahojky,

jsem úplnou začátečnící s nette a bohužel jsem také zkončila u chyby 500(Server Error – We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.error 500)

Mám verzi 2.0 pro PHP 5.2

V logu jsem našla tyto dvě chyby([2011–12–28 00–09–33] PHP Warning: mkdir(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 153985 is not allowed to access /DISK2/WWW/nemcina-online.cz/sandbox/temp/cache owned by uid 99 in /DISK2/WWW/nemcina-online.cz/sandbox/libs/Nette/Caching/Storages/FileStorage.php:155 @ http://sandbox.nemcina-online.cz/www/

[2011–12–28 00–09–34] InvalidStateException: Unable to write to directory ‚/DISK2/WWW/nemcina-online.cz/sandbox/app/../temp/cache‘. Make this directory writable. in /DISK2/WWW/nemcina-online.cz/sandbox/libs/Nette/Config/Extensions/NetteExtension.php:118 @ http://sandbox.nemcina-online.cz/www/ @@ exception-2011–12–27–22–15–32-a3387605b6dc71eb0330ad07b20442a5.html), ale složka temp i její dvě podsložky cache a sessions mají nastaveny úplná práva (777).

Vím že to spadne na řádku 31 souboru bootstrap.php ($container = $configurator->createContainer();)

Zkoušela jsem všechny možné rady s .htaccess což jsem vyčetla nejen tady a už nevím co hledat.
Předem děkuji za každou radu.

Editoval elaaos (28. 12. 2011 0:41)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

@elaaos Ahoj. Zkus nechat podporu vypnout SAFE MODE a případně promazat po změně temp.

Problém se SAFE MODE viz https://forum.nette.org/…-a-safe-mode