Rozdelenie loginu – frontend a backend

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ricco24
Člen | 141
+
0
-

Chcem sa spýtať ako sa dá najrozumnejšie riešiť rozdelenie aplikácie na prihlasovanie užívatelov na frontend a prihlasovanie užívateľov na backend (v db mám 2 samostatné tabulky).

Ohľadom tejto problematiky som našiel tento thread no niesom si istý či sa to dá riešiť rovnakým spôsobom aj v Nette 2.0, keďže teraz je autentifikátor registrovaný v config.neon ako servis.

Vďaka za pomoc.

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

ricco24 napsal(a):

Chcem sa spýtať ako sa dá najrozumnejšie riešiť rozdelenie aplikácie na prihlasovanie užívatelov na frontend a prihlasovanie užívateľov na backend (v db mám 2 samostatné tabulky).

Ohľadom tejto problematiky som našiel tento thread no niesom si istý či sa to dá riešiť rovnakým spôsobom aj v Nette 2.0, keďže teraz je autentifikátor registrovaný v config.neon ako servis.

Vďaka za pomoc.

Můžeš použít úplně stejný postup. :) V této věci se za poslední dobu v Nette nic nezměnilo. Pořád existuje metoda User::setAuthenticator. A co se toho registrování v config.neonu týče, schválně se podívej, co ta metoda setAuthenticator vlastně dělá. ;)

Editoval Tharos (7. 11. 2011 6:33)

ricco24
Člen | 141
+
0
-

Ok vďaka za odpoveď.
Nevšimol som si že metóda setAuthenticator odstráni aktuálne zaregistrovaný authenticator. Nebolo mi jasné ako si zaregistrujem 2 rozdielne authenticatory … už som pochopil, vďaka.