Kniha o Nette Frameworku, offline verze

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kralik
Člen | 230
+
0
-

Ahoj,
taková jedná otázečka …

Neuvažujete o vydání knihy o Nette?

Obdobně jako vyšla např. kniha o Zend Framework

Myslím, že hlavně pro nás, začátečníky, by tato kniha byla super.

Mooc díky

Jan Voráček
Člen | 90
+
0
-

Řekl bych, že se na to Davida někdo ptá každou chvilku. Pokud ale vím, tak se po zkušenosti s korekturami pro Jakuba Vránu do psaní knihy pouštět nechce.

Největší problém knihy o Nette by ale byla její neaktuálnost hned od vydání, protože se v Nette každou chvilku něco mění. I když to jsou třeba detaily, není možné během psaní knihy neustále přepisovat již dokončené kapitoly, aby při vydání byla alespoň trochu aktuální. Psát knihu o staré verzi nemá smysl a je to poměrně drahý špás.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Tady je nedávno publikované PDF dokumentace: https://forum.nette.org/…-dokumentaci?p=2

kralik
Člen | 230
+
0
-

Díky za reakce a odkaz.

Případné neaktuálnosti knihy o Nette rozumím avšak ostatní frameworky a nej ty se také vyvijí a přesto knihy o nich vyjdou.

Musím přiznat, že konkrétně u Nette je neaktuálnost, alespoň pro mě začátečníka, docela záhadná, protože když už něco pochopím jak to funguje tak v další verzi je to úplně jinak a opět hledám zde na fóru a pídím se jak to rozchodit.

Tohle mě trochu na Nette mrzí, ale je to můj začátečnický pohled, proto mě také napadl tento dotaz ohledně knihy o Nette.