Cachování ACL v načítání z neonu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
alan_ig
Člen | 11
+
0
-

Zdravím, ACL načítám z DB a moc se nemění, tekže by bylo vhodné to uládat do cache, ne to pořád načítat.
Nicméně, nevím, kde a jak uložit ACL třídu. Nastavení je v neonu (authorizator: class: \Security\MySimpleAcl)
a tak si to nette načítá samo. Možná je to hloupá otázka, ale prostě nevím jak na to. Díky

pYro
Člen | 29
+
0
-

Jestli to mas jako vlastni authorizator, tak to muzes nacitat z cache v konstruktoru.
Alespon ja to tak mam. V konstruktoru authorizatoru nastavim vsechno potrebne+vytahnu data z cache/databaze.

alan_ig
Člen | 11
+
0
-

Ano ,mám to jako vlastní authorizator. Také mě napadlo to udělat v konstruktoru, ale přece jen se spousta věcí potom dělá znovu…ať je to procházení výsledku db atd. Nebylo by lepší cachovat celou třídu authorizatoru?

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Já se naopak v authorizatoru chystám cachovat jen data z DB, abych zbytečně neposílal dotazy do databáze.

Vytvoření samotného PHP objektu bude určitě rychlé samo osobě, a kdo ví (já ne :-) ), jestli načtení objektu z cache (ukládané do souboru) nebude pomalejší, než objekt vytvořit klasicky.

Editoval xxxObiWan (23. 9. 2011 13:43)

alan_ig
Člen | 11
+
0
-

Díky, to je pravda, že se to možná vytvoří takhle rychleji. Budu tedy cachovat jen db, díky za rady

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pánové, přečtěte si prosím tento krásný příspěvek a ideálně celé vlákno.

Editoval HosipLan (25. 9. 2011 21:12)