Zlozitejsia kompozicia

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
edke
Člen | 198
+
0
-

Vo frameworku, v ktorom pracujeme aktualne, je mozne vytvarat jednoducho zlozitejsie kompozicie vzhladom na jednu routu. Priklad, 3 stlpcovy layout, v kazdom stlpci moze byt pod sebou umiestnenych neobmedzene vela modulov, ktorym sa len zadefinuje poradie, ako sa maju radit. Teda napriklad v strednom stlpci je modul article, v lavom stlpci search bar, menu, pod nim banner, dalsi je najcitanejsie clanky. V pravom stlpci dalsie moduly ako prihlasovaci formular, nejaka anketa a pod.

Hladal som vo viacerych prikladoch, nenasiel som ziaden, kde by toto bolo pomocou MVP v Nette. Viete ma nasmerovat na nejaku zlozitejsiu ukazku ? Ako teda vyskladat zlozitejsiu kompoziciu, kde by pod jednou routou bolo potrebne volat viacero rendererov ? A este k tomu nie vsetky by asi boli z daneho presenteru, pretoze niektore moduly su vseobecne, nesuvisia len s danou routou a je potreba ich umiestnovat do viacerych roznych presenterov, teda vhodne by bolo ich vyclenit do inej triedy.

David Grudl
Nette Core | 8145
+
0
-

Možná jde o rozdílnost pojmů. To, co znáš jako modul, se v Nette nazývá komponenta nebo control. V rámci jednoho presenteru (aneb kontroleru) může existovat libovolný počet komponent (např. právě search bar, menu, banner, …), které se vykreslí do stránky.

V Nette se pod pojmem modul chápe balíček presenterů + šablon, tedy určitá logická část aplikace. Například e-shop se může mít tři moduly: 1) katalog produktů s košíkem, 2) administrace pro zákazníka, 3) administrace pro provozovatele.

edke
Člen | 198
+
0
-

A vies ma nasmerovat na nejaky priklad/ukazku ako vyskladat v ramci jedneho presenteru viacero komponent ?

David Grudl
Nette Core | 8145
+
0
-

Zkus se podívat třeba na příklad examples/fifteen, kde je ukázka použití (byť jedné) komponenty ve stránce, nebo examples/akrabat.forms, kde je komponentou samotný formulář.

(dnes nestíhám, snad ti poradí někdo jiný)

edke
Člen | 198
+
0
-

David Grudl wrote:

Zkus se podívat třeba na příklad examples/fifteen, kde je ukázka použití (byť jedné) komponenty ve stránce, nebo examples/akrabat.forms, kde je komponentou samotný formulář.

(dnes nestíhám, snad ti poradí někdo jiný)

OK, vdaka aj tak za nasmerovanie, skusim nato prist sam. A vdaka za rychlu odpoved.