Třída String

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Pokud chcete tyhlety MiB věci, tak co vám brání si na to udělat vlastní helper?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Honza M. napsal(a):

Pokud chcete tyhlety MiB věci, tak co vám brání si na to udělat vlastní helper?

Nic, proto ho už samozřejmě mám dávno napsaný :)

pmg
Člen | 372
+
0
-

PetrP napsal(a):

Mělo by to určitě jít nastavit, a myslím že defaultně by mělo být toto:

carnaby napsal(a):

  1. IEC – 1 500 000 bytes ~ 1,43 MiB

Souhlasím – určitě by to mělo jít nastavit, ale defaultně ať tam je, co chci já. :-)

K psaní vlastního helperu se nehodlám snižovat. Radši budu používat defaultní nastavení, ať je, jaké je. Větší problém možná bude s desetinným oddělovačem, neboť ten by se měl řídit spíš použitým jazykem – nejde o osobní preferenci.

Ještě jednou ocituji PetraP.

Osobně nevidím problém s MiB apod. prostě existujou, jsou jednoznačný, možnost že je někdo nepochopí (rozuměj ten kdo ví co je MB) je minimální. A když potřebuju tak tím dokážu jasně říct že myslím 1024*

To podepisuji. Vlastně tím shrnuje podstatu toho, co jsem se snažil napsat.

onge
Člen | 53
+
0
-

Uprime receno, nejaka nejednoznacnost je asi docela pofiderni. Kdyz uz taham 100MB, tak je mi jedno, jestli je to 104 857 600 B nebo 100 000 000 B. Vzdycky pocitam, ze je to vic a pak muzu byt jedine mile prekvapeny :)

Na druhou stranku, kdyz se me nekdo zepta, kolik to ma a ja reknu 100 mebi, tak me asi budou docela koukat:) Zkratka drzet se nejakeho standardu, ktery si nekdo vymyslel a ve skutecnosti ho vlastne nikdo nepouziva mi prijde zvrhle (dokonce jeste zvrhlejsi, nez pouzivat kodovani windows-1250)

pmg
Člen | 372
+
0
-

kdyz se me nekdo zepta, kolik to ma a ja reknu 100 mebi

Ale vždyť klidně můžeš říct, že to má 100 mega, jen to napíšeš MiB.

drzet se nejakeho standardu, ktery si nekdo vymyslel a ve skutecnosti ho vlastne nikdo nepouziva

Ale je tohle ten případ? Někdo toto označení (už) používá a jiný argumentuje, že se moc nepoužívá, tak ho nepoužívá. Ale do subjektivní míry se nejedá o změnu, kde by se člověk něco musel přeučovat, takže není na újmu být průkopníkem.

Už se trochu opakuju, ale má to své opodstatnění: částečně zde může fungovat faktor odporu k novému, a proto je dobré nové označení v nejrůznějších podobách ukazovat. Třeba to pak ostatním přejde do krve, myslím ty značky KiB, MiB, GiB ap.

onge
Člen | 53
+
0
-

Jak to? Budu psat KiB podle standardu, coz znamena kibi, ale pritom budu postaru rikat kilo, coz je podle SI (nebo jakeho standardu) – to mi prijde jako rozhodne nedobra vec a v zasade obojetnejsi, nez drzet se klasickeho oznaceni.

A kdyz bychom si chteli hrat na prukopniky, tak ja bych prukopnicil tenhle standard :)

https://en.wikipedia.org/…ry_standards

V zasade nevidim duvod, proc by se meli zavadet nejake kibi a mibi prefixy, (jejichz puvod je mi popravde zahadou) misto znamych kilo, mega, giga, u kterych – kdyz uz nic jineho – ma kazdy predstavu, co to muze znamenat, alespon z hodin fyziky.

Kdyz o tom ted tak premyslim, tak mam takovy pocit, ze KB = 1024 bajtu nejaky standard je, takze kdyz nekdo pouziva KB = 1000, tak je to chyba na jeho strane, nikoliv na strane standardu. Stejne tak muze psat KiB = 1000 B a jsme kde jsme byli :)

pmg
Člen | 372
+
0
-

Jak to?

Podobně, jako když řeknu: Obsah je 10 metrů. Zapíšu to ale správně (jednoznačně) – 10 m2.

mam takovy pocit, ze KB = 1024 bajtu nejaky standard je

Ano, ale ten se moc neujal. Navíc funguje jen pro kilobajty.

Stejne tak muze psat KiB = 1000 B a jsme kde jsme byli :)

Když mi prodáš 1000MiB disk s označením 1 GiB, budu ho moct reklamovat. Když tam napíšeš 1 GB, budu muset počítat jen s 1000 MiB. Co se týče záměny z neznalosti, u KiB bude její riziko menší než u KB. Proč?

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Mám pocit, že k tomuto sa David jasne vyjadril, nechcete si to doriešiť na inom fóre?

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Ukončil bych tuhle diskusi tím, že budu používat stejnou konvencni, jako má Průzkumník ve Windows ;)