Application resources – sprava, umisteni a pracovani s nimi, jak?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ascaria
Člen | 187
+
0
-

Ahoj,

guglil jsem kam v nette ukladat application resources, ale nejak jsem nic nenasel. Do slozky temp se me to davat nechce, protoze resource, coz je napriklad obrazek produktu nahrany uzivatelem, docasny soubor neni. Chci se tedy zeptat, je v nette nejaky resources dir? pripadne dostupny podobne jako $baseDir – $resourcesDir? Pokud ne, jak ho muzu udělat aby byl dostupny i v komponentach? Nebo pokud neni a nebude, jak mam resit takove soubory?

Zdroje resources jsem nasel jen ve spojeni s pravy uzivatele ale ne s dynamickou casti obsahu stranek…

EDIT: a pripadne pokud nejake resource jsou, tak jak potom kontrolovat napriklad existenci souboru na strane php?

Editoval Ascaria (1. 7. 2011 14:22)

hAssassin
Člen | 293
+
0
-

@Ascaria > no myslim, ze zdroje (tedy vsechno co ti uzivatele nahrajou) bude nejlepsi ukladat do slozky \www\resources, kterou si tam vytvoris. V index.php si pak muzes nadefinovat makro RESOURCES_DIR a pak by mela byt k dispozici tahle promenna pres DI kontejner v aplikaci jako promennou $resourcesDir. Ma to ovsem jednu nevyhodu: pokud budes mit zdroje rozdeleny na vic modulu a nektery zdroje budou vyzadovat prihlasovani do konkretniho modulu, tak to asi nezabezpecis a napriklad obrazek, ktery mel videt jenom admin, muzou pres prohlizec pres URL videt vsichni (pokud tu URL znaji)… Reseni me napada ale jeste to promyslim, nez to napisu…

Jinak snad nekecam blbosti. Popr. jak by to resil nekdo jiny?

EDIT: tak sem si ted precetl ze to uz tak nefunguje s tema makrama v index.php takze $resourcesDir asi definovat v config.neon a pak:

$this->context->params->resourcesDir

EDIT2: ano je to tak, ted sem vyzkousel… V indexu to ostatni makra ingnoruje, takze cestu nastavit v config.neon napr takto:

resourcesDir: %wwwDir%/resources

Editoval hAssassin (1. 7. 2011 18:28)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

<ot>@hAssassin: nejsou to makra ale konstanty</ot>

Nette nativně resources nema musíš si to implemtovat sám nebo použít https://github.com/…/Nella/Media :-)

hAssassin
Člen | 293
+
0
-

<ot>@Patrik Votoček: jo jasny konstanty… jsem z blblej z Ccka, tam je pres define makro :)</ot>