AJAX předávání vlastností při načtení a při změnách

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
heekon
Člen | 28
+
0
-

Zdravim Vas vsechny,

pred tydnem jsem si zacal prochazet Nette s myslenkou predelat na to svou aplikaci pro dohled site. Aktualne jsem narazil na problem nad kterym celkem dost tapu jak jej vyresit. Pri nacteni stranky prostrednictvim JS zjistim velikost okna prohlizece, ktere potrebuji predat Presenteru k volani metody jenz pomoci modelu a knihovny GD zacne vykreslovat mapu s definici jeji velikosti vzhledem tedy k parametrum okna. Soucasne potrebuji aby pri kazde zmene velikosti okna doslo k prekresleni a samozrejme pri zmene udaju z databaze, coz by mel resit AJAX pravidelnym dotazem na konkretni prvek, v jakem je stavu.
Zatim jsem neprisel na to, jak tento stav volat do konretniho snippetu za dodrzeni vsech pozadovanych vlastnosti s predanim konretnich vlastnosti metodam presenteru. Dokumentaci jsem prosel a par prikladu taky, ale nenasel jsem nic podobneho z ceho bych pobral jak to nejlepe a nejcisteji udelat (no a nebo jsem slepej).

Staci mi odkaz na vlakno nebo nejaky priklad, ze ktereho bych pochopil jak to pracuje.

Predem diky :)

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Ahoj naozaj to chces vykreslovat pomocou GD (neviem teda co a ako pozadujes vykreslovat, mozno by sa skor tlacil len napr. do CSS alebo canvas to by sa zrejme dalo aj zoomovat pri velkosti okna).
Tym padom by sa ti urcite lepsie pracovalo s tymi prvkami.

heekon
Člen | 28
+
0
-

Zatim jsem nenasel jiny zpusob jak vykreslit mapu sitoveho spojeni s ohledem na dynamicke pridavani prvku a uprave designu mapy, kdy je obcas potreba nejaky prvek pro prehlednost presunout na mape do jineho mista a automaticky k nemu dokreslit linku, ktera navic popisuje aktualni stav spojeni na prvek. Mozna to reseni canvas a JS, ale v dobe kdy jsem to delal, tak mi to prislo jako vyhovujici reseni. Nicmene pokud to stejne budu prepisovat, tak by to slo i takto.

Edit: jeste koketuji s resenim pomoci SVG, protoze je mozna prijatelnejsi s ohledem na praci s nim

Edit.2: tak canavas je sice dobry reseni, ale potrebuju aby to chodilo i na starsich prohlizecich, SVG mam zase problem, ze to take vsude nechodi a kdyz, tak ve vnorenem framu, coz nechci … porad je GD lepsi, ale budu hledat … mozna nejaka JS knihovna (potrebuju aby kazda cara byl samostatny objekt, ktery muzu upravovat bez nutnosti prepisovat a znovu nacitat celou mapu)

Editoval heekon (17. 6. 2011 14:07)

natrim
Člen | 73
+
0
-

možná bys mohl vyzkoušet processingjs

heekon
Člen | 28
+
0
-

To vypada uz moc komplikovane s ohledem na to, ze to delat jenom mapku :).
Nicmene uz jsem to vykoumal, asi.

<script>
$('#netmap .ajax').live('load resize', function(event) {
...
});
</script>

predavani parametru bude pres metody v NetmapControl, ktera bude renderovat sablonu, jenz si bude i kontrolovat pres AJAX stav jednotlivych linek > vse vlozeno v hlavni sablone pres {control Netmap}

EDIT: zbytek uz jsem pochopil, volani metody z jQuery a predani parametru, viz https://forum.nette.org/…z-javascript

Editoval heekon (17. 6. 2011 16:15)