Instalace na xampp, problém s htaccess

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
watchick
Člen | 8
+
0
-

Zdravím, mám následující .htaccess ve složce „www“ (verze 0.9.7 pro PHP 5.3)

# Apache configuration file (see httpd.apache.org/docs/2.2/mod/quickreference.html)

# disable directory listing
Options -Indexes

# allows symbolic links in this directory
Options +FollowSymLinks

# configure PHP
#<IfModule mod_php5.c>
  # php_flag register_globals off
  # php_flag zend.ze1_compatibility_mode off
#php_flag session.auto_start off
#</IfModule>

# enable cool URL
<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	RewriteBase xampp/nette/www

	# front controller
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
	RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>

Nicméně dokud něco v .htaccess souboru je, tak mi to hází 500 (jakmile je htaccess prázdný, tak to nehlásí nic. Dokonce jsem zkoušel různé kombinace, ale zdálo se, že to spustí skeleton pouze, když tam skutečně nic není (nebo je vše zakomentované)).

Nyní tedy začínám programovat aplikaci s prázdným .htaccess souborem, je v tom problém?

Díky

Editoval watchick (25. 4. 2011 8:19)

22
Člen | 1478
+
0
-

doporučuju spustit Requierment-checker na daném hostingu, pak budeš vědět víc…

watchick
Člen | 8
+
0
-

Zdravím, to jsem udělal, konečný výsledek je zelený, mám jen 3 vykřičníky:

Memcache extension 	Disabled
Memcache extension is absent. You will not be able to use Nette\Caching\MemcachedStorage.
ImageMagick library 	Disabled
ImageMagick server library is absent. You will not be able to use Nette\ImageMagick.
Fileinfo extension or mime_content_type() 	Disabled
Fileinfo extension or function mime_content_type() are absent. You will not be able to determine mime type of uploaded files.
22
Člen | 1478
+
0
-

tak nevím, jestli je to hosting nebo tvůj localhost zatím.. nějak nevím, proč máš tam tu RewriteBase?
Na default config to nejede taky? Jinak ti nezbývá než, vše zakomentovat a postupně odkomentovávat, až zjistíš, kde je problém… pokud ne, tak se zeptat na podpoře hostingu, proč to ten .htaccess nežere.

watchick
Člen | 8
+
0
-

xampp mám na localhostu (pod win7×64).
rewrite base jsem měl zakomentovaný, odkomentovaný, tohle co tam je teď je relativní cesta od localhost/ k adresáři s www

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

A máš Rewrite vůbec povolený?

watchick
Člen | 8
+
0
-

Ano, v phpinfo ho mám v seznamu naloadovaných modulů

Michalek
Člen | 210
+
0
-

Pokud jde o defaultní instalaci XAMPPu, tak v xampp/apache/conf/httpd.conf najdi

<Directory />
    Options FollowSymLinks
    AllowOverride None
</Directory>

a přepiš na

<Directory />
    Options FollowSymLinks
    AllowOverride All
</Directory>
watchick
Člen | 8
+
0
-

To už jsem také udělal

22
Člen | 1478
+
0
-

..no a to zkoušíš rozjet sandbox?
Vypni zachytavani vyjimek v bootstrapu: $application->catchExceptions = FALSE;
Měla by se ukázat laděnka aspoň místo 500

watchick
Člen | 8
+
0
-

.no a to zkoušíš rozjet sandbox?

Ano, začínal jsem na sandboxu (nyní jsem dokončil dělání todoListu, ale zaskl jsem se na tom, že na ADD akci už je to mod_rewrite potřeba).

Nejsem sice v těhle věcech moc sběhlý, ale pokud je chyba v .htaccess a hází to 500, tak to nereaguje na PHP, protože ho to k tomu nepustí, ne?

(Právě jsem to vyzkoušel a stále chyba 500)

22
Člen | 1478
+
0
-

to ano, jen jsem chtěl vyloučit jiný problém, než .htaccess..i když 500 je většinou špatná syntax .htaccess

každopadně, jede z examples Modules-Usage s coolURL? IIS máš asi určitě vyplé, že..?
A verze XAMPP 1.7.4?
Pro jistotu ještě zkontroluj v configu modul: LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so

watchick
Člen | 8
+
0
-

IIS je zapnuté (na jednom portu mi běží pod #NET jedna aplikace) může to mít vliv?

XAMPP
1.7.4
[PHP: 5.3.5]

Modul jsem už také kontroloval, zakomentovaný ani původně nebyl

Modules-usage také hlásí error 500

Editoval watchick (25. 4. 2011 20:16)

22
Člen | 1478
+
0
-

nevim, jak nové IIS, ale na win2003 jsem to s apachem nikdy nerozchodil dohromady, asi pro jistotu zkus úplně IIS vypnout a nech bežet jen apache.

watchick
Člen | 8
+
0
-

Spustil jsem iisreset /STOP + jsem se to pokoušel killnout různě v nastavení. v Xampp serveru jsem apache stopnul a zapnul. Problém přetrvává

22
Člen | 1478
+
0
-

nevím, problém byl někde v kolizi mezi Apachem a IIS, starý IIS sedělo natvrdo na portu 80 a nedalo se z něho nijak vyhnat, ale stačilo IIS pouze zastavit přes konzoli a Apache po jeho restartu fungoval, jak měl. Divný je, že ten Module-Usage má v bootsrapu simple router, takže by měl běžet i bez mod_rewrite. Jak fungují věci bez nette? Tuším, že to taky bude dělat problémy.

22
Člen | 1478
+
0
-

btw nebylo by lepší nasadit na IIS mod_rewrite modul a na Apache zapomenout? navic by jsi mohl používat i VC9 PHP 5.3.6, ale netušim, jestli je mod_rewrite pro nový IIS free…žádná další VC6 už nebude pro PHP 5.3 a kdy bude Apache VC9 kompatabilní se asi taky ještě neví…