K verzím oficiálních buildů

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
PJK
Člen | 70
+
0
-

Myslím, že je na čase začít spravovat verze, keré jsou k dispozici na https://nette.org/cs/packages o trochu zodpovědněji. Především mi hodně vadí, že jsou tam špatně ta data. Právě teď:

„Nette Framework 2.0-alpha 2 ze dne 22. 11. 2010“ si nese hlavičky „Nette Framework 2.0-dev (revision 7616569 released on 2011–03–10)“

Je to někdy docela k zlosti… Sám v tom mám pěkný bordel, protože verze vydané v průběhu půl roku mají stejné označení… Právě jsem strávil hodinu opravou chyby v reflexi – když mám hotovo vyplňuju issue, tak vidím, že už v repu je – tak si stáhnu ještě jednou tu „stejnou“ verzi ze „stejného“ dne – a koukám, tam už taky všechno opraveno.

Tahle inkonzistence je otravná a dost nebezpečná. Už se mi míhají hlavou černé scénáře dalších povedených updatů :P. Nemluvě o tom, že takhle svoji produktivitu vážně nezvedám.

Nevím jak teď probíhá balení a verzování, ale navhuji následující:

  • přidávat ke názvům balíku commit hash nebo číslo revize nebo používat označení verzí tak, aby byla skutečně jednoznačná
  • automatizovat publikování, aby informace byly vždy správné
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

PJK napsal(a):

„Nette Framework 2.0-alpha 2 ze dne 22. 11. 2010“ si nese hlavičky „Nette Framework 2.0-dev (revision 7616569 released on 2011–03–10)“

fixed

…protože verze vydané v průběhu půl roku mají stejné označení…

když se vydávala první alpha psalo se to tu že alpha verze v nette znamená několik dní ověřený „nightly“ build. Nehledě na to že každý balík nese soubor version.txtNette\Framework::VERSION

Právě jsem strávil hodinu opravou chyby v reflexi – když mám hotovo vyplňuju issue, tak vidím, že už v repu je

Alpha verze != master v gitu takže je to spíš tvoje chyba že jsi se nejdřív nepodíval.