Linux má problém s @layout.latte

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
JJWorren
Člen | 6
+
0
-

Ahoj, pod linuxem je problém s tím zavináčem protože to bere jako link. nešlo by to předělat na nějaký standartní znak?

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

No, určitě si můžeš podědit a přepsat metodu formatLayoutTemplateFiles

Já s linuxem nedělám, ale že bys až teď přišel na problém s layouty, to se mi nezdá. Nemůže být chyba u tebe v konfiguraci??

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

V čem přesně je chyba? Nette běžně na linuxovských hostinzích běhá (nejčatější varianta).

Petr Motejlek
Člen | 293
+
0
-

@JJWorren: Ahoj. Jak to myslíš – link?

Ujišťuji tě, že s tím zavináčem vůbec žádný problém není. Filesystému to nevadí vůbec. Možná používáš nějaký shell, který ten zavináč bere jako speciální znak, pak ale musíš být chytrý a vědět, že je ho potřeba escapovat \@layout.latte. To se ale vážně týká jen práce z shellu. PHP je to úplně jedno.

Pokud si dobře pamatuju, tak jsem s tím zavináčem měl všehovšudy problémek jen jednou, a to v kombinaci s SVN. SVN o tom souboru tušilo a všechno, dokonce byl v repozitáři, ale nešel mi odebrat ;). SVN už je ale IMO mrtvé (nic proti tomu, kdo to ještě používá) ;).

JJWorren
Člen | 6
+
0
-

Omlouvám se, vyřešeno trošku nepřesně jsem specifikoval chybku mají stím problém né přimo shelly ale midnight commander a podobne – nejsem uplne linuxar ale mc a mcedit na serverech pouzivam na rychle upravy a stim to mirne blbne. takze presnejsi definice je mc bere @layout.latte jako link a neni to schopen nikam prekopirovat… nicmene uz jsem to poresil navrhem od samana. Díky moc lidi :-)

JJWorren
Člen | 6
+
0
-

Petr Motejlek napsal(a):

@JJWorren: Ahoj. Jak to myslíš – link?

Ujišťuji tě, že s tím zavináčem vůbec žádný problém není. Filesystému to nevadí vůbec. Možná používáš nějaký shell, který ten zavináč bere jako speciální znak, pak ale musíš být chytrý a vědět, že je ho potřeba escapovat \@layout.latte. To se ale vážně týká jen práce z shellu. PHP je to úplně jedno.

Pokud si dobře pamatuju, tak jsem s tím zavináčem měl všehovšudy problémek jen jednou, a to v kombinaci s SVN. SVN o tom souboru tušilo a všechno, dokonce byl v repozitáři, ale nešel mi odebrat ;). SVN už je ale IMO mrtvé (nic proti tomu, kdo to ještě používá) ;).

Ano to máš pravdu PHP to nevadí ale některé produkční servery nemají FTP, phpmyadmin a podobné vychytávky z bezpečnostních důvodů a právě tady jsem mírně narazil při nahrávání přes mc viz předchozí post.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

mc je jediný použitelný správce souborů na linuxu tj. používám ho ale s podobným problémem jsem se nesetkal.