Debug:enable a odesílání e-mailu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Narazil jsem na to, že pro jeden čistě prezentační web vůbec nepoužíváme e-mailové adresy – na serveru je tak zakázaný relaying pro příslušnou doménu. Na tom ovšem ztroskotá automatické odesílání e-mailu z nette, protože si „vymyslí“ neexistující e-mail no-reply@domena.xxx.

A protože třetím parametrem metody už může být pouze e-mail a ne hlavičky, řeším to tím, že si v Debug::$mailer nastavuji vlastní funkci pro odeslání mailu.

Za chybu Nette to asi považovat nejde, je to specifická situace a řešit to jde vcelku snadno.

Zajímá mě jen, jestli nejdu s kanónem na vrabce, když potřebuji jen změnit adresu odesilatele?

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Vždyť funkci mail (Nette\Debug::defaultMailer) je jedno, jaký je odesílatel e-mailu – důležitý je příjemce ne?

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Funkci mail to naprosto jedno je. Proto mi taky vyběhne v error logu hláška od SMTP serveru, že je relaying pro tuto odesílací adresu zakázaný.

Ale SMTP serveru už to tak úplně jedno být nemusí. Ověřuje, zda se e-mail posílá z povolené adresy – neposílá.