Spuštění a vyladění Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Orockin
Člen | 2
+
0
-

Dobrý den,
známý mi poradil Nette framework, ale jsem začátečník jak s frameworky, tak se samotným php. Nemohu nalézt nějaký přesný a fungující návod, jak to celé udělat naprosto funkční a už to jen využívat. Představoval jsem si to jako na tomhle videotutoriálu . Vložím složku s nette, includuju loader.php a volám metody. To se mi podařilo až na 3. pokus s verzí PHP 5.2 bez prefixů. Stejně ale pořád narážím na problémy jako teď špatné kódování v mailech, nevyhledání cesty k souboru, Framework::promo(); jako v tom videotutoriálu nefunguje… Dovídám se něco o adresářové struktuře , ale když chci Nette zapracovat do již hotového projektu, tak tam nechci žádné složky jako app a libs… Asi bych měl s Nette začít od začátku a pořádně. Prosím poraďte mi postup, kterého bych se měl držet, abych nic nevynechal.

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

Nechci, aby to vyznělo jakkoliv špatně, ale pokud opravdu nechceš nic vynechat a začínáš-li i se samotným PHP, mohu jen doporučit na nějakou dobu Nette nechat plavat a nejdříve ovládnout samotné PHP. Hezky od začátku a pořádně. A pak své znalosti rozšířit například o znalost nějakého frameworku.

Ve svém okolí v poslední době sleduji, že učit se programovat přímo v prostředí nějakého vysokoúrovňového frameworku nevede k dobrým výsledkům a neprodukuje dobré programátory. Jsem pevně přesvědčen, že stojí za to věnovat studiu o sice třeba několik týdnů/měsíců více, ale zato s mnohem lepšími výsledky.

Frameworky se obecně snaží programátorům usnadnit rutinní činnosti (formuláře, escapování, autentizace…). Z toho je dobře cítit, že je důležité, aby dané činnosti skutečně byly pro programátora rutinní a ne horkou novinkou. :)

Ale opravdu nechci, aby to vyznělo jakkoliv zle! Každý svého štěstí strůjce :) a já to myslím skutečně jako dobrou radu.

Editoval Tharos (15. 2. 2011 21:05)

Orockin
Člen | 2
+
0
-

Jako nějak se mě to nedotklo, ale ani mě to moc netěší. Nepotřebuji být skvělý programátor, ale potřebuji funkční web. Úplný začátečník nejsem. Můj první web pracuje s databází, posílá maily má nějaké formuláře. Teď ho potřebuji rozšířit o bezpečné přihlašování a posílání mailů s přílohou. Doufal jsem, že nebudu muset vymýšlet, co už je vymyšlené a využiju Nette, protože mi bylo doporučeno.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Souhlasím s Tharosem. Otázkou je, jestli se chceš naučit programovat, nebo chceš rychle ušít web. Pokud ten web děláš pro sebe, „hrej si“. Pokud ho děláš pro někoho jiného, pojisti se, že po tobě nebude chtít dodělávat tam další věci, protože jako začátečník to prostě neuděláš tak abyses u toho nezapotil až to budeš upravovat.

Pokud ovšem chceš použít Nette, tak by se vždycky měl najít někdo, kdo ti poradí :)

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

prakticky jo? :)

Na maily je tu třída Mail – jednoduchá a šikovná, do existujícího projektu lehce implementovatelná.

No a přihlašování – pokud jseš začátečník, asi bych se nepouštěl do nějakého kombinování a vůbec do nějakých větších akcí s Nette. Pokud jde jenom o tyhle dvě věci, na přihlašování se aspoň krásně naučíš vlastní php.