Kontrola kodu (Code sniffer)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
skrivy
Člen | 51
+
0
-

Ahoj,

používáte někdo nějaký nástroj pro kontrolu kodu (třeba: http://pear.php.net/…CodeSniffer/) s nette?

Snažíme se něco takového nasadit, ale přijde nám zbytečné sepisovat všechna pravidla, kterými se nette řídí, pokud již něco takového hotového je.

Btw: Když jsem to pustil s pravidly Zendu, tak nette hodilo něco málo přes 17000 chyb a dibi kolem 6,5 tisice :)

Díky

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Tohle by bylo dobré, kdyby někdo měl hotové, taky bych to nejspíš používal.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Noo tak ono Code-Checker je sucastou Nette distribucneho balika, ze ano.

skrivy
Člen | 51
+
0
-

srigi napsal(a):

Noo tak ono Code-Checker je sucastou Nette distribucneho balika, ze ano.

Neni to uplne dokonale. A obecne mi to prijde jako ApiGen – proc pouzivat neco, co uz je hotoveho, kdyz si muzu napsat vlastni.

Neprijde mi konstruktivni do toho dopisovat vlastni pravidla. Jako velkou nevyhodu beru, ze to samo od sebe nekontroluje komentare (samozrejme jejich existenci – smysluplnost je uz neco jineho), cimz se to stava v teamove praci useless, ptze to chceme pouzivat jako pre-commit skript do svnky.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Proč potřebuješ kontrolovat kód Nette?

skrivy
Člen | 51
+
0
-

Nepotrebuju, jenom jsem cekal, ze uz to bude vyresene. Precijenom styl psani kodu je jiz docela definovany.

Zatim to asi vyresime tak, ze si definujeme vlastni sadu pravidel a chyby od nette z toho vyhodime (bohuzel se tam kontroluje treba existence trid, takze nette to musi prochroustat taky).

Editoval skrivy (19. 1. 2011 18:02)

Hissun
Člen | 9
+
0
-

Skrivy to myslel určitě jinak – ne kontrolovat kód nette, ale kontrolovat si svůj vlastní kód napsaný s využitím Nette jako frameworku.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Na pravidlech pro CodeSniffer pracuje wdolek, tak uvidíme, co se mu podaří vyrobit.