Nefunkční hézke URL – kde hledat chybu?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
wettnug
Člen | 4
+
0
-

Zdravím, mám následující problém:
před několika dny jsem přecházél na nový hosting, kde mi framework přestal z neznámého důvodu generovat hezké URL.
Na starém hostingu bylo vše OK a při přesouvání jsem nic neměnil. Nový hosting má oproti starému PHP 5.3 a já používám Nette 0.9.4, proto jsem zkušebně spustil i jednu demo aplikaci z Nette 2.0 pro PHP 5.3, u které byl výsledek stejný – hezké adresy nejsou generovány a ani nejsou funkční, zadám-li je ručně.
Pokud hezké adresy začnu tvořit ručne v .htaccess, tak to funguje (mod_rewrite je povolen), ale to není řešení.
Napadá Vás prosím, kde hledat chybu?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

chybu bych hledal v povolení mod rewrite případně pokud máš detekci povoleného mod rewrite v bootstrapu tak bych ji zkusil vypnout a nechal natvrdo variantu s cool url.

wettnug
Člen | 4
+
0
-

Chyba objevena:
Fatal error: Call to undefined function apache_get_modules() in /data/web/virtuals/2590/virtual/www/info.php on line 5

Pokud vim, tato funkce je primo funkce PHP – neni definovana frameworkem, tudiz nechapu, z jakeho duvodu ji to nezna.

Editoval wettnug (10. 1. 2011 17:24)

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Třeba tam neběží apač. jinak zkus

if(function_exists('apache_get_modules') && in_array('mod_rewrite', apache_get_modules()))
definice coll roout else  Simperouter