Tabulka – strankovani, pocet zobrazenych zaznamu, ajax

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
gerades
Člen | 40
+
0
-

Hledal jsem a zkousel ruzne komponenty, ktere se snazily implementovat tabulku (s strankovanim, vyberem poctu zaznamu na stranku, ajaxem) jako komponentu a musim rict, ze jsem nic poradneho nenasel.

Mate nejake odzkousene doporuceni? Co pouzivate vy ve vasich aplikacich?

Nastaveni projektu: PHP5.3, Nette 2.0, Dibi

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Ono Nette není databáze komponent, které si jen vložíš kam chceš. Většinu programujeme sami.

gerades
Člen | 40
+
0
-

Smutne zjisteni… „reinvent the wheel“ znova a znova. A jaky je duvod?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Neříkám, že je to pravidlo, v addonech je spousta ukázek, ale každý má jiné návyky nebo potřeby nebo nemůže nebo nechce kód uvolnit, protože to dělá do nějakého systému v práci, atd.. Já sice taky mohl kolikrát použít DataGrid, ale k mému užití je třeba moc hutný/těžkopádný, atd. Tak jsem si napsal něco odlehčeného sám.

Jde mi spíš o to, aby člověk nečekal až někdo něco udělá a jen se „svezl“ a začal sám něco vymýšlet a tvořit.

Editoval redhead (6. 12. 2010 19:50)

gerades
Člen | 40
+
0
-

Zkousel jsem „Doplnky“ a plne chapu proc je nikdo nechce pouzivat, nejsou dodelane, odladene a zdokumentovane.

Je to asi o smysleni celku, PHP programatori proste asi vzdy budou radeji vsechno delat posvem… je to uz v povaze PHP jazyka.

Jako inspirace by mohl poslouzit framework vaadin: http://demo.vaadin.com/sampler (samozdrejme ze uz je to jiny jazyk).

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ono možná ani tak nejde o PHP ale o to jak je Nette mladé. Nehledě na to že Nette dává v mnoha směrech až přílišnou volnost a tak je složité dělat obecné „komponenty“, které by obsáhly všechny možnosti / varianty nastavení Nette aplikace. A taky o to že se zatím nedostalo za hranice protože spousta Čechů jenom honí peníze a dělá jeden projekt za druhým a tak nezbývá čas na to uvolňovat komponenty pod nějakou OSS licencí a už vůbec ne psát pro to dokumentaci.

Věřím že se tento stav v průběhu příštího roku změní…

PS: necituj prosím zbytečně předchozí post je to zbytečné a hůře se to čte…

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Tak nevím, ale radši si napíšu něco svého, co řeší konkrétně a přesně můj problém, než používat ultra-mega-über komponentu, z které použiju minimum, je složitá, zbytečně se celá parsuje navíc, potřebuje k chodu javascript atd. I když se může zdát, že to není kdejak velký argument, tak to prostě vidím. A ani si mi nelibí představa, že programování celé aplikace bude jen poskládání pár takovýhle komponent, které někde stáhnu. To už rovnou můžu používat WordPress. Rozhodně ale nechci mluvit za ostatní.

Tvá komponenta je zrovna příklad, který ne každý využije. A pokud si chceš skládat hotové komponenty, tak si ji můžeš poskládat třeba z DataGridu a Formu, s minimem programování. A máš hotovo.

Editoval redhead (6. 12. 2010 22:39)

gerades
Člen | 40
+
0
-

Komponenta by nemela byt „vse resici“. Komponenta ma byt modularni, znovupouzitelna a hlavne jednoduse rozsiritelna. Nejsem PHP expert, takze ani moc netusim jestli to v PHP realne pujde (nicmene, myslim ze by to melo jit…).

Diky za odpovedi, pomohli jste mi o neco vice pochopit Nette.