Aktuálna PDF dokumentácia k Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Zdravím,
potreboval som pre seba offline dokumentáciu, keďže dosť cestujem a vo vlaku nemám pripojenie na net.

Napísal som parser na stránky s dokumentáciou. Pomocou knižnice mpdf.php som vygeneroval PDF pre každú podstránku a nakoniec som to spojil do jedného PDF pomocou pdfjoin.

Napadlo mi, že by sa to možno niekomu tiež hodilo, tak to sem dávam.
Keďže je celý proces pomerne automatizovaný, je jednoduché PDF pregenerovať.

Ak si všimnete, že tam nejaká stránka chýba, poradie stránok nie je správne, alebo čokoľvek iné, dajte vedieť.

Seznámení s frameworkem
Příručka programátora

Editoval romiix.org (2. 12. 2010 13:02)

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Vypadá to celkem pohodlně. Jen jsem krátce nakoukl. Jediné, co by se mi tam celkem líbilo, by bylo, kdyby bylo možné prokliknout se daným odkazem. V případě lokálních odkazů na tu kterou stránku v PDF, jinak buď nevytvářet odkaz v PDF nebo odkazovat na webovou stránku jako takovou.

Zatím jsem nikdy PDF z PHP negeneroval, takže nevím, jaké jsou v této oblasti možnosti, pohlížím na to pouze z uživatelského hlediska :)

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Najjednoduchšie by bolo odstrániť všetky odkazy, ale to som nespravil, lebo niekedy sa môžu hodiť.
Odkazovanie na iné časti PDF.. asi moc zložité – zbytočne

Lopata
Člen | 139
+
0
-

U pokročilých maker Latte jsem si všiml dosti bizarní chyby. Slovo expression bylo nahrazeno slovem exspanssion, které i kdyby bylo hláskováno správně, v daném kontextů by nedávalo smysl.
Děkuji ale za zajímavý nástroj. Již na Poslední sobotě jsme s Davidem diskutovali o zařazení aktuální verze přímo do distribuce. Jsi dalším důkazem toho, že by o to byl zájem.

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Ďakujem za hlásenie o chybe. Viem čím je to spôsobené, opravím to a uploadnem nové súbory.
Správne som pochopil, že chcete dať offline dokumentáciu do distribúcie?
Predpokladám, že asi nie túto, ale nejakú inú. Alebo sa mýlim?

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Jak vše nakonec dopadne je prozatím ve hvězdách. Jen se o tom diskutovalo.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Co se týká offline DOC mám v plánu už nějaký čas finální Nette 2.0 Dokumentaci exportovat do PDF a mobi (Kindle).

andrej
Člen | 1
+
0
-

Pre e-inkove readery by bolo super mat PDF s odstranenim farbiciek resp. dokonca mozno az B/W verziu, pretoze napr. modre linky sa zobrazuju svetlou sivou.

ic
Člen | 430
+
0
-

Protože má nette web přehlednou strukturu URI adres, scházely docela v tom pdf-ku, určitě by se pak v dokumentu lépe orientovalo. Nevím ale jaký SW takovéto PDF-ka tvoří, ale pokud by tam byla volba umístit URI adresy do výsledných dokumentů bylo by to super.

frosty22
Člen | 373
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Co se týká offline DOC mám v plánu už nějaký čas finální Nette 2.0 Dokumentaci exportovat do PDF a mobi (Kindle).

No to by bylo bezva, zrovna teď jsem si kopíroval nějaké texty z dokumentace apod. do TXT souboru, a dělal z něj mobi pro Kindle :)