Pojedou po upgrade na PHP 5.3 aplikace pro 5.2?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
forkman
Člen | 72
+
0
-

Zdravím, chtěl bych jít s dobou a upgradovat na PHP 5.3, ale bojím se, jestli pak budou aplikace co jsem vytvořil pro PHP 5.2 fungovat. Je to možná hloupá otázka, ale rád bych měl jistotu. Dík za odpověď ;-)

Solution
Člen | 50
+
0
-

Pokud to budou stejné verze Nette(míním 1.0, 2.0, apod. :-)), tak s menší úpravou kódu, jediné, co vlastně bude je všude dopsat namespace :-), jinak by to snad problém být neměl, alespoň, já ho s tím neměl :-).

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Zadne namespace do 5.2 aplikaci nebudes muset dopisovat nemel bys ani nic upravovat. Ja mam taky 5.2 aplikace na serveru kde bezi 5.3 a nemusel jsem s tim nic po upgradu delat a bezi to jak ma.

Ovsem pokud ti jde pouze o upgrade serveru – pokud budes chtit upgradovat i aplikace, tak upravam se nevyhnes.

Editoval iguana007 (1. 12. 2010 22:00)

forkman
Člen | 72
+
0
-

Jde mně jen o upgrade serveru, abych mohl nové aplikace psát za použití namespaces a staré poběží jak jsou teď. Dík moc za rychlé odpovědi.

stekycz
Člen | 152
+
0
-

Sám za sebe mohu říci, že jediné, s čím jsem se setkal bylo, že jsem v některých prvotních projektech používal stařičké ereg* funkce. PHP ve striktním módu vyhazuje chyby, které laděnka odchytí. Vše proběhne bez problémů, je v logu bude nová zpráva o použití depracated funkce.

Solution
Člen | 50
+
0
-

Aha, pardon, když řekl, že chce jít s dobou, tak jsem myslel, že chce upgradovat i app.

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

http://www.php.net/…ration53.php

zejména pak bod Deprecated features in PHP 5.3.x