Velmi podivné chování cache

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
arron
Člen | 464
+
0
-

Ja vlastne ani moc nevim, jak mam tenhle problem spravne popsat:-)

Po upgradu na posledni revizi (Nette Framework 2.0-dev (revision 924faec released on 2010–11–12)) se mi pri behu unit testu (phpunit) zacalo stavat, ze testy najednou zatuhly. Neprobehla zadna chyba, zadny warning, proste nic, jenom to najednou zatuhlo a pomohlo az Ctrl+c. Po usilovném pátrání jsem zjistil, ze problem nastává pri promazávání cache. Beh programu se zastaví ve FileStorage.php na radku 395 (a dana funkce je volaná z radku 280 stejneho souboru a jako parametr ji je predany soubor fj.log). Stava se to jenom, kdyz pouziju FileJournal. S pouzitim SqliteJournal se to chova v pohode jenom chvili a pak nastane opet chyba (ale o te jsem presvedcen, ze se tu uz resila a ze souvisi s Sqlite).

Zvlastni je, ze to dela jenom v unit testech, resp. pri prohlizeni webu se mi tu chybu nepovedlo navodit (a nebo o tom nevim).

A to je vlastne vsechno, co o tom dokazu ted napsat a fakt si nejsem jisty, jestli na zaklade tohohle popisu nekdo dokazete zjistit, kde je problem…z meho pohledu se to chova jako bug. Jenom podotykam, ze az do posledniho upgradu vsechno fungovalo v pohode a ze jsem pred tim pouzival Nette v te posledni revizi, ktera byla pred nasazenim Contextu.

David Grudl
Nette Core | 8169
+
0
-

Je tam skutečně chyba, fj.log nesmí být ve stejném adresáři jako cache. Opraveno v poslední revizi.

arron
Člen | 464
+
0
-

Tisicerenasobne diky, zda se, ze vsechno funguje jak ma :-)