Odstranění souboru lockfile

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
vrana
Člen | 131
+
0
-

Nedávno se objevil soubor lockfile, který mě rozčiluje. Jednak v adresáři překáží a jednak to vypadá, jako kdyby něco bylo právě zamčeno. Koukal jsem se, že pokud tento soubor existuje, tak se otvírá jen pro čtení. Nemohlo by si tedy Nette otvírat sebe samo (loader.php nebo __FILE__)?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Mě tam třeba vůbec nevadí a pokud má nějakou fci, ať klidně existuje nadále.

vrana
Člen | 131
+
0
-

Windows při pokusu o načtení zamčeného souboru vrátí prázdný řetězec. Takže sám sebe skript zamykat nemůže.

jansfabik
Člen | 193
+
0
-

Tak to fungovalo předtím, lockoval se soubor Tools.php a při jeho includování PHP vyhodilo chybu.

edit: Mně osobně nejvíc vyhovovalo, když se uzamykal soubor s MD5 otiskem klíče (tehdy vlastně ještě měla funkce enterCriticalSection parametr $key) v tempu. Nevím, proč se to změnilo – asi když by se v config.ini měnila proměnná tempDir, tak před jeho načtením tam byla nastavená jiná složka – takže by to mohlo v některých případech pracovat špatně.

Editoval jansfabik (5. 11. 2010 16:01)

David Grudl
Nette Core | 8133
+
0
-

Nechtěl jsem vytvářet závislost na konstantě TEMP_DIR a existence takové adresáře.