Jak zjistit nazev presenteru v modelu?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
snakeeater
Člen | 18
+
0
-

Dobry den,
da se nejak zjistit nazev aktualniho presenteru v modelu?
Diky za odpoved

westrem
Člen | 398
+
0
-

Malo by ti fungovat toto:

// name
Environment::getApplication()->getPresenter()->getName()
// fully qualified action name
Environment::getApplication()->getPresenter()->getAction(TRUE)
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

pokud něco takového potřebuješ znamená to že je něco špatně…

OK3
Člen | 91
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

pokud něco takového potřebuješ znamená to že je něco špatně…

Opravdu? Jako no flame, ale tohle mi přijde jako dost silný tvrzení. To všichni mají psát nette aplikace jen jedním, tím skutečně správným způsobem? Ano, nevědomý model… možná by to šlo napsat líp atd. ;-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jako ano no flame. Nikde jsem nepsal o jediném správném způsobu. Dokonce jsem ani nikde nepsal o žádném způsobu. Jenom jsem upozornil na fakt že by měl být model na presenteru nezávislí to je fakt se kterým nehneš.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

OK3 napsal(a):

Opravdu?

Vrták má pravdu, o tomto opravdu netřeba flamovat ;-)

Nox
Člen | 378
+
0
-

Na jednu stranu mohl vrtak trochu vysvětlit trochu konkrétněji jak to myslel, na druhou stranu – z vlastní zkušenosti vždycky když už jsem přesvědčený, že už konečně dělám něco dobře, zase zjistím, že to jde dělat líp… takže se nezlob, když má někdo poznámku tímto stylem, zkušenost je cenná věc

Takže samozřejmě co máš bude fungovat, jenom chtěli naznačit, že to jde líp – bude to třeba výhodné v budoucnu, kdy budeš moct udělat něco co bys jinak nemohl, třeba nějaký kód využít jinde nebo udělat něco elegantně atd.

Přílišná závislost mezi částmi aplikace je něco, s čím mám zatím taky problémy

Editoval Nox (3. 11. 2010 10:31)

radecek
Člen | 23
+
0
-

Pokud pouzivate zalozkove menu, jak chcete jinak udelat aby se vam zaskrtla ta spravna?

Editoval radecek (19. 12. 2010 1:43)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

O tohle by se měla starat komponenta, ne model…