Nette + WAMP Server problém

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
dejvid
Člen | 11
+
0
-

Zdravím vás.

Potřeboval bych poradit s problémem, který se mi začal vyskytovat v poslední době, a jehož příčinu jsem nebyl schopen odhalit.

Píšu v Nette svou první aplikaci a všechno šlo ± bez problémů až do doby, kdy mi začal bez zjevných příčin prohlížeč občas vyhazovat hlášku Chyba 101(net::ERR_CONNECTION_RESET): Neznámá chyba..
Zpočátku se to objevovalo velmi zřídka, teď je to již téměř pořád.

Zajímavé je, že když najedu v prohlížeči do http:\\localhost a odtud se prokliknu do adresáře s onou Nette aplikací, tak se to opět chytne. Refresh pomocí F5 ale nezabere.

Mám tedy podezření na ten webserver.Používám WAMP server 2.0i.
Nemá někdo tušení, čím je tato chyba způsobena? Případně mi prosím doporučte jiný Mysql/Apache/PHP server pro Windows, se kterým nemáte problémy. Díky.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Nějaké problémy s WAMPem jsem měl v poslední době taky, teď používám XAMPP a zatím je vše v pořádku. Důvod problémů jsem nevykoumal.

dejvid
Člen | 11
+
0
-

Díky, zrovna jsem XAMPP stáhnul, tak snad to půjde.

dejvid
Člen | 11
+
0
-

Tak XAMPP jede bez problémů. Ještě poznamenám, že jsem zkoušel i EasyPHP 5.3.3 a ten končil vždy timeoutem. Takže kdyby na to náhodou taky někdo narazil.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Mohu doporučit Zend Server Comunitiy Edition – šlape to skvostně ba přímo excelentně, rychlé, spolehlivé a ještě mi to nikdy nespadlo. http://www.zend.com/…s/server-ce/

(toto není PR článek)

dejvid
Člen | 11
+
0
-

Na ten jsem úplně zapomněl:)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Ja preferujem disktretnu instalaciu (samostatne komponenty A, M, P). A mozno na seba upletiem bic, ale temu najlepsie spracoval Radek Hulan.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

omg pokaždé když někde čtu o používání XAMPP / WAMP a podobnejch balících tak mám 100 chutí se jít zastřelit. I když já mám takové chutě už při tom když někdo na Windows provozuje Apache… Proč sakra lidi nepoužívají nativní součást windows?

jinak programátor by si to měl umět nainstalovat samostatně… a né používat zbastlené předpřipravené balíky… pak totiž narazí na problém a je v *****.

btw http://www.vrtak-cz.net/…te-framework

nAS
Člen | 277
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Proč sakra lidi nepoužívají nativní součást windows?

Že by třeba potřebovali vyvíjet pro to co jim poběží na produkci? Používat rozšíření které jsou pouze pro Apache?

jinak programátor by si to měl umět nainstalovat samostatně… a né používat zbastlené předpřipravené balíky… pak totiž narazí na problém a je v *****.

Jasně že by to měl umět, ale proti šikovnému balíku mu to nemusí nic přinést a naopak předpřipravené balíky mu dodají jednoduchost pár kliknutími přidat modul nebo vyměnit verzi PHP/Apache/…

Každý má prostě jiné potřeby a já mám zase sto chutí se jít zastřelit když si někdo není schopen připustit, že má někdo jiné potřeby než on :)

Ped
Člen | 64
+
0
-

Ja pouzivam EasyPHP a kdyz mi tam neco nebezi, tak nejsem v pr***, ale setri mi to cas co se tyce „dev“ konfigurace (DB admin bez hesla, vse omezene na lokalhost, atd..). Ten zbytek co potrebuji si klidne dokonfiguruju rucne (a posledni dobou bych rekl ze toho neni az tak malo, co tam po instalaci menim). Asi jde o to, ze kdysi bez nette na prvni pokusy stacilo EasyPHP nainstalovat a fungovalo to, a ted uz ze zvyku jsem spokojeny, i kdyz musim pridat xdebug, phpunit, povolit 5+ dalsich extensions v configu, upravit druhy php.ini pro CLI, nastavit aliasy, atd… ale jak jsem zvyklej, je to otazka 10–30min. Kdybych to chtel opacne, nastavit ciste A+P+M do lokalniho dev modu, tak to mam aspon na hodinu studia… :D