Chybějící skeleton v Nette 2.0-alpha

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Robert Vlach
Člen | 2
+
0
-

Ahoj :-)

Začínám s Nette a hned v Quick Start manuálu jsem narazil na nesrovnalost:

V distribuci Nette 2.0 chybí zmiňovaný adresář skeleton a já nevím, jestli jej mohu nahradit skeletonem z distribuce Nette 0.9, případně obsahem adresáře sandbox z Nette 2.0 ??

(Na stránce Download se píše, že verze 2.0 by měla být plně funkční a její použití je doporučeno.)

Předem díky za vysvětlení a přeji fajn neděli,

Robo

ic
Člen | 430
+
0
-

Četl jsem něco o tom, že skeleton už nebude skeleton, ale něco jiného, a ani nebude součástí distribuce… na githubu je sandbox, tak to je pravděpodobně ono: https://github.com/nette/sandbox

Robert Vlach
Člen | 2
+
0
-

Díky za info :-)

Možná by nebylo od věci, něco o tom do dokumentace poznamenat, protože pro začátečníky to může být dost matoucí.

Robo

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Také mě to u Nette 2.0 zarazilo. Tak jsem hledal a má to důvod to, že už je skeleton jinde v adresářové struktuře, ale proč se teď skeleton píše sandbox, to tedy nevím…

https://forum.nette.org/…iewtopic.php?…

rixi
Člen | 109
+
0
-

Taktiez zmizol adresar 3rdParty, kde sa nachadzala dibi kniznica. Teraz je asi nutne si ju stiahnut zvlast zo stranok Dibi.

Editoval rixi (31. 10. 2010 20:04)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

v dokumentaci pro Nette 2.0 tato zmíňka bude…

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

rixi napsal(a):

Taktiez zmizol adresar 3rdParty, kde sa nachadzala dibi kniznica. Teraz je asi nutne si ju stiahnut zvlast zo stranok Dibi.

Také jsem ji hledal. Myslím, že to bylo docela praktické… Ale co, těch pár kliků navíc už nikoho nezabije. :)

Chbox
Člen | 125
+
0
-

hmhm, to nevím, co se tím sleduje, ale osobně bych byl pro volitelný download ala jQueryUI, tedy možnost vyběru stáhnout si krom jádra Nette:

  • skeleton
  • min verze dibi a Nette
  • examples
  • tests
  • dokumentace

Skeleton je užitečná věc a jeho schování pod SandBox na GIT je krok vedle podle mě.

…dále bych to viděl tak, že skeleton by nahradil requirment checker, kterej by vyhodil rovnou, jestli Nette pojede anebo s jakým omezením.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Skeleton sloužil jako základní stavební kámen pro nové aplikace. Sandbox dělá to samé, akorát se jmenuje jinak.

Více méně přesně to shrnul pekelník ve vláknu o rozdělení na menší repozitáře:

Spíše významový posun. Zatímco skeleton byl skutečně jen kostra – pískoviště je plně funknční aplikace včetně všech závislostí.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

rixi napsal(a):

Taktiez zmizol adresar 3rdParty, kde sa nachadzala dibi kniznica. Teraz je asi nutne si ju stiahnut zvlast zo stranok Dibi.

Dibi v balicku stale je, len sa presunula do examples/libs/dibi.

Editoval srigi (1. 11. 2010 8:16)