Atribut data ve třídě Html vyhazuje pod PHP 5.2.0 notice

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Proki
Člen | 66
+
0
-

Zdravím, dnes jsem se dostal ke stařičkému PHP 5.2.0, které by prý Nette mělo ještě podporovat, ale narazil jsem na hlášku PHP Notice: Indirect modification of overloaded property NHtml::$data has no effect in …/libs/Nette/Forms/Controls/FormControl.php:381

Editoval Proki (19. 10. 2010 21:26)

phx
Člen | 651
+
0
-

Ukaz jak to pouzivas…

Proki
Člen | 66
+
0
-

Právě že přímo já to nijak v kódu nevyužívám, chyba je někde přímo v Nette a nebo bug v této verzi PHP. Jedná se o aktuální vývojovou verzi Nette.

phx
Člen | 651
+
0
-

Divne. Pouzivam ji, ale zatim jsem si nevsiml.

Proki
Člen | 66
+
0
-

Chyba se právě projevuje jen v PHP 5.2.0, v novějších už je to OK. Ale tak klient do konce měsíce bude aktualizovat na novější PHP, takže to moc neřeším.

BTW: Stejnou hlášku mě to dříve na stejné verzi PHP házelo, pokud jsem např. přidával class nějakému Html elementu takto: $el->class[] = 'trida';, takto to už chodilo bezproblémů: $el->class('trida', TRUE);

jtousek
Člen | 951
+
0
-

To vypadá na nějaký problém starého PHP s magickou metodou __get.

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Fixed

Proki
Člen | 66
+
0
-

Stejnou chybku jsem ještě objevil u SelectBoxu: PHP Notice: Indirect modification of overloaded property NHtml::$data has no effect in …/libs/Nette/Forms/Controls/SelectBox.php:201

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

fixed