Bílá stránka po instalaci – nette 2.0

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
freem4n
Člen | 2
+
0
-

Zdravím,
s nette zacinam a na foru jsem hledal jako blázen, tak mě prosím nekamenujte, pokud to tu už někde je.

Stáhnul jsem si nette 2.0 pro php 5.3 ze sekce Download. Na svém serveru si vytvořil adresař /home/projekt/www. Do adresare www jsem nakopiroval obsah NetteFramework-2.0dev-PHP5.3/sandbox a vytvořil si tak základní strukturu. Do složky /home/projekt/www/libs jsem nakopiroval složku NetteFramework-2.0dev-PHP5.3/Nette.

Dále jsem změnil práva:

cd /home/projekt/www
chmod 777 temp log temp/cache

Po zadání url do prohlížece se zobrazí jen bílá stránka. Po několika hodinách zkoušení jsem přišel na to, že když ve složce /home/projekt vytvořím simlink:

ln -s www/libs/Nette/

Tak vše začne rázem fungovat.

Zkoušel jsem zapnout laděnku, abych přišel na to, kde může být problém, ale nic nevypisuje a logy jsou taky prázdný.

Vše provádím na Debian Lenny 5.0, mysql i php z repozitárů http://www.dotdeb.org/. Neví někdo, kde dělám chybu? Nebo nejedná se o chybku v Nette? Problém jsem sice obešel výše zmíněným workaroundem, ale nepřipadá mi to jako standardní chování. Díky.

EDIT: Nette Checker hlásí všechno OK.

Editoval freem4n (16. 10. 2010 2:04)

freem4n
Člen | 2
+
0
-

To jsem samozřejmě zkoušel jako první.

Navíc jsem přišel na další zajímavou věc: Když přesunu /home/projekt/www/libs/Nette do /home/projekt/Nette místo simlinku, tak stále nefunguje. Složka Nette musí být jak v /home/projekt/www/libs tak v /home/projekt (nebo asopň simlinky). Cesty mám nastavené dobře, ale něco někde má asi natvrdo nastaveno hledat cestu k Nette v adresáři o úroveň výš, než je umístěna složka libs. Jinak nevím, jak je tohle možné.

EDIT: VYRESENO
Nakonec mi pomohl kamarád. Problém byl v tom, že v souboru app/bootstrap.php byla nastavena cesta:

require LIBS_DIR . '/Nette/Nette/loader.php';

Stačilo řádek změnit na:

require LIBS_DIR . '/Nette/loader.php';

A vše je v pořádku. Jen nechápu, proč je to defaultně nastaveno takto – pravděpodobně pro to je nějaký dobrý důvod. Imho by se hodilo to dát někam do nějakého tutoriálu nebo aspoň sem na forum.

Editoval freem4n (16. 10. 2010 20:03)