Validace skrytych casti formulare

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
vendulka
Člen | 9
+
0
-

Ahoj, mozna jenom neumim hledat, ale potrebovala bych malou pomoc s problemem.

Odesilam formular, pouzivam standardni validaci nekterych prvku. Struktura formulare se ale v zavislosti na uzivatelove interakci trochu meni, takze nektere prvky schovavam (jQuery.hide()).
Problem je v tom, ze takto skryte prvky se mi taky validuji, i kdyz je uzivatel nevidel, tudiz nemohl vyplnit..

Je nejak mozne javascriptem jeste pred odeslanim vypinat validaci prvku, ktere nechci validovat?

Diky za radu.

HanziQ
Člen | 16
+
0
-

Nastavit data-nette-rules prvku na ""
(Nette 2.0 only)

Editoval HanziQ (6. 10. 2010 22:40)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Mám pocit, že by to šlo nastavením prvku na disabled (atribut disabled=„true“).

vendulka
Člen | 9
+
0
-

To mi bohuzel nepomuze, pouzivam 0.9.6 a nemuzu ted ve finale prechazet na 2.0 :(

Uz jsem zkusila snad vsechno, asi mi nezbyde, nez validaci uplne vypnout a napsat si vlastni, coz mi prijde skoda, protoze je to v Nette pekne vyresene.

vendulka
Člen | 9
+
0
-

redhead napsal(a):

Mám pocit, že by to šlo nastavením prvku na disabled (atribut disabled=„true“).

Na to jsem nepomyslela, ale je to dobry napad, hned vyzkousim. Dekuji!

22
Člen | 1478
+
0
-

možná by stačilo přidat do presenteru v definici formu pro prvky, které schováváš:

$form->addText('test','Zadej něco:')
	->addCondition(Form::FILLED)
	->addRule(Form::EMAIL, 'Vyplňte platný mail');

Editoval 22 (6. 10. 2010 23:07)

vendulka
Člen | 9
+
0
-

Samozrejme, to je presne reseni, nechapu ze me to nenapadlo. Dekuji za radu a dekuji vsem, komunita kolem Nette funguje fakt skvele.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@vendulka necituj prosím zbytečně celý předchozí post zbytečně to **** forum (citaci jsem odstranil)

PS: $nette->users['female']++;