Co pouzivate pro praci s DB?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
phx
Člen | 651
+
0
-

Zdravim

Po delsi dobe zase zacinam podorbneji cist fora a koukam ze Ormion byl pozastaven. Skoda, dost se mi libi a pouzivam ho na 2 projektech. Tak mam ted dilema.

  • prevzit oteze Ormionu (kapku mam prihnute prace s FK)
  • prejit na neco jineho (ale na co?)

Proto se ptam co pouzivate vy?

Ja: dibi, Nette, Ormion (driv vlastni „orm“)

DIKY

PS: nerad bych zde zacal debatu co je NEJ a co ne, ale spis takovy statisticky pruzkum.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

No Ormion mi taky vyhovuje, ale vývoj bych nejspíš nezvládl…
Jinak velké procento „vyšší“ Nette komunity přesídlilo na Doctrine…

Phoenix
Člen | 13
+
0
-

Já používám kombinaci Nette + dibi + NotORM.

pave.kucera
Člen | 122
+
0
-

Doctrine 2 (na tu mj. přešel i autor Ormionu)

arron
Člen | 464
+
0
-

Doctrine 2

phx
Člen | 651
+
0
-

Narazil jsem na tyto testy:

Skoda jen, ze ty testy netestuji vybery 1:N a upravu dat atd. Napr vsechny lidi na teto adrese.

Osobne resim problem jak navrhnout model tak abych vzit data a radit je a filtrovat. Delat metody typu: getUsersByIPandBrowserAndOS($ip, $browser, $os, $orderBy) je neco sileneho. Zatim nej pro to byl DibiFluent. User::getAll()->where(...)->orderBy(...). Co myslite? Ukazte mi cestu.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

osobne zatial vsade pouzivam ciste dibi, dokonca bez fluent skladania dotazov – mam rad 100% kontrolu nad tym co do DB leze

Editoval Lopo (28. 9. 2010 13:01)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Lopo napsal(a):
osobne zatial vsade pouzivam ciste dibi, dokonca bez fluent skladania dotazov – mam rad 100% kontrolu nad tym co do DB leze

já taky tak, ale popravdě přemýšlím, že zkusím i Doctrine2, jak bude více času…

arron
Člen | 464
+
0
-

Ja jsem v zasade na tom byl hodne dlouho stejne, ale pak si rikam, proc si znovu programovat nejake modely a tak, kdyz to udelal uz nekdo jiny a daleko lepe :-) A musim rict, ze prace s objekty coby entitami v Doctrine 2 je opravdu silne navykove :-)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Doctrine 2

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Tiez Doctrine 2. Ked si clovek rozchodi kozolove rozhranie, strasne si navykne na to, ze pre zmenu schemy memusi vyliezt z Netbeansu.

edke
Člen | 198
+
0
-

Tiez som mal zaciatkom roka pokus o vlastne orm, ked som ale pred casom skusil Doctrine 2, prisiel som nato, ze to ma obdobnu filozofiu, o ktoru som sa snazil ja sam a samozrejme je to ovela dalej. Preto uz 2 mesiace pracujem s Doctrine 2 a rovnako silne navykova zalezitost.

grey
Člen | 94
+
0
-

taky doctrine 2… jen mi trochu vadí slabá „dokumentace“… to přímo na webu je ok, ale když se hledá přímo řešení na nějakej problém, tak google velmi zřídla pomůže…

Editoval grey (28. 9. 2010 17:33)

JakubKohout
Člen | 92
+
0
-

Doctrine 2

Proki
Člen | 66
+
0
-

čisté dibi → Ormion → vlastní ORM → a teď se pomalu chystám na Doctrine 2 :-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Doctrine2 ORM / Doctrine MODM

phx
Člen | 651
+
0
-

Koukam, ze Doctrine 2 je stale BETA. Zaznamenal jste nekdo nejake problemy? Premyslim, zda to dat na projekt co se bude spoustet do nekolika tydnu.

grey
Člen | 94
+
0
-

klidně bych ho dal, beta už je to čtvrtá a je v pohodě ;(

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Honza Tichý na skoleni na webexpo doporucoval ist este dalej a klonovat si repozitar GIT. Je tam vraj toho uz mrte vela od poslednej bety.

grey
Člen | 94
+
0
-

díky srigi, hlavně jsou tam i nějaké rozpracované věci z manuálu, si rád počtu…