Jak zprovoznit datagrid – jsem začátečník

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
infomf
Člen | 2
+
0
-

Ahoj,
v Nette jsem úplný začátečník, dnes jej vidím poprvé :). Jelikož už asi týden zoufale hledám nějaký PHP/AJAX/DHTML datagrid, který bude vyhovovat mě, mojí databázové aplikaci a mým uživatelům tak po týdnu hledání jsem našel Nette. Shlédnul jsem úvodní video, kde je ukázáno jak Nette zprovoznit, to je OK, vše jsem pochopil. Ale teť přišel na řadu Datagrid – a co teť.

Úplně jsem se ztratil, stáhl jsem si uvedený soubor, ve kterém jsou nějaké složky, nikde jsem nenašel žádný příklad. Pokoušel jsem se datagrid sestavit podle článku a chyba se hned vyskytla u prvního řádku.

VĚC:
Prosím, uveďte tady nějaký krátký úplný zdrojový kód funkčního datagridu. Díky

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Pokud používáš PHP 5.3 doporučuji použít dev verzi DataGridu

V souboru README je velmi pěkně uvedena práce s různými zdroji dat (DataSource).

Zbytek věcí – tedy obecná práce s DataGridem je taktéž přehledně popsána na webu addons.nette.org.

Některé informace při použití dev verze nejsou aktuální, především pak použití metody bindDataTable().

dev verzi se používá misto toho setDataSoruce().

Enjoy :)

infomf
Člen | 2
+
0
-

Ano, používám PHP 5.3.
Takže jsem si stáhl tu DEV verzi.
No, ale teť mám problém: s čím začít.

Mám data a v ní soubor index.php, kde chci vypsat datagrid
v podadresáři data\nette mám Nette
v podadresáří data\datagrid mám ten Datagrid DEV.

No a teť ten zdroják doopravdy nevím jak mám začít. Když vždycky začnu hodímě to error, že Class not found nebo parse error.

Díky

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Doporučuji ti nejdřív nastudovat MVC/MVP model, protože v Nette aplikaci máš jen jeden index.php a poté používáš moduly a presentery…