Uživatelská data v Identity

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Mesiah
Člen | 240
+
0
-

Dobrý den,

prosím Vás mám situaci: v eshopu chci aby registrovaný, ale i neregistrovaný uživatel si mohl házet věci do košíku. První řešení co mě napadlo bylo: pro neregistrované dát košík do sessions a pro registrované do db. Druhé řešení co mě napadlo je vzít to první a vložit to pod křídla Identity.
Jenže, když jsem koukal do API pro Identity, tak jsem zjistil, že metoda setData je protected, takže nevím, jak bych uživatelské data měnil a nelíbí se mi myšlenka, že po každém přidání/odebrání vytvořím novou Identitu…

Nebo bych měl raděj vytvořit nový objekt shopper dědící od Identity, který bude vše potřebné zajišťovat?
Děkuji za radu :)

arron
Člen | 464
+
0
-

A proc nejsou oba kosiky v session? Resp. cim se oba kosiky lisi? Mam za to, ze akorat registrovanemu uzivateli nekde zobrazujes nejake informace navic, ale podle me tyto informace nemaji s kosikem co delat. Nebo je to jinak?

Mesiah
Člen | 240
+
0
-

Neregistrovanému uživateli po vypršení sessions se košík vymaže, registrovanemu zůstane „napořád“ – zaznamy se ukládají do db… jiný rozdíl mezi těmito košiky není… :))

Editoval Mesiah (9. 9. 2010 0:05)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Šel bych cestou vlastní Identy… Která by měla jednoduše metody pro zíkání košíku… Sama by si zjišťovala odkud má data vytáhnout…

@arron: u přihlášeného/registrovaného uživatele je žádoucí košík ukládat jinam než do session… Aby si mohl v práci něco naklika a doma pak v klidu objednat…